3 Cele mai cunoscute coafori ruși și capodoperele lor

3 cele mai renumite coafuri rusești și capodoperele lor

Faimoșii maeștri care au lăsat în urmă o moștenire întreagă, de fapt, foarte mult. Vom analiza 5 personalități, cele mai cunoscute în opinia mea în țara noastră și vom încerca să înțelegem ce este puterea lor.







Dolores Kondrashova

3 Cele mai cunoscute coafori ruși și capodoperele lor

Probabil că toată lumea a auzit despre faimosul salon "Dolores". Unii dintre stăpânii noștri (Inara, Svetlana) au fost instruiți la faimoasa academie Dolores. E timpul să-i spuneți cine este această femeie extraordinară. De ce este numită Academia sa cea mai bună din Rusia?

Dolores a crescut într-o familie inteligentă, părinții implicați în activități muzicale și de concerte (nu este motivul pentru care salonul Dolores arată maiestuos, ca un adevărat teatru?). Odată în frizerie, fata era îngrozită. "Primele mele" universități "au fost ținute în condițiile coșmarului unui coafor în bai din Razgulya: cu gândaci, prosoape murdare și alte delicii".

Soarta a dat șanse, iar Dolores nu le-a pierdut. Odată ce sa întâmplat să participe la filmarea imaginii "Brățări de rodie". Dolores și-a spălat sora, care a jucat în pianistul de film Jenny Reiter, și a făcut-o cu măiestrie. Atât de mult încât regizorul Michael Romm a decis să arate coafura în cadru aproape.

Dolores se duce în Polonia pentru Campionatul European de Coafură și admiră abundența părului cenușiu, roz, perle-perle. Ce va deveni ulterior o icoană a stilului până și în această zi.

În timpul campionatului mondial de la Paris, Dolores a fost deja aplaudat de mii de spectatori care se ridică din locurile lor.

Stil. Clasic și elegant. Dolores preferă contrastele - negru și albastru în combinație cu albul. Iubeste haine lungi.

Serghei Zverev

3 Cele mai cunoscute coafori ruși și capodoperele lor






Publicul larg îl știe pe Zvereva în privința hiturilor sale muzicale ciudate, cuvintele scandaloase și abia își dă seama că a creat un astfel de coafor.

Spre deosebire de Dolores, maiestuos, educat muzical încă din copilărie, există încă o poveste puțin diferită aici. Dolores a fost condamnat la succes. Povestea lui Zverev este o luptă pentru un loc în soare, o manifestare a caracterului și o capacitate de lucru incredibilă.

Serghei sa născut în familia unui lăcătuș de cale ferată. La școală, eroul nostru a început să se intereseze de arta coafurii, sculptând fotografii ale unor oameni cu coafuri originale din reviste. În anii '80, tânărul servește în armată și, aparent, se întoarce, ar trebui să repete povestea celui mai obișnuit rezident al țării noastre.

A creat imagini pitorești ale multor vedete populare și celebre ale show business-ului. A trecut prin "periile de mătase", uneori în mod neașteptat pentru ei înșiși, a dobândit un aspect superfashion și o imagine reușită, memorabilă. Printre clienții săi se numără Irina Ponarovskaya, Lyudmila Gurchenko, Valery Leontiev, Philip Kirkorov și, desigur, Alla Borisovna.

"Cel mult, din cauza a ceea ce mi-am făcut un nume pentru mine, nu pentru oamenii pentru care am fost cuplat, ci pentru mâinile pe care le am. Nimeni nu are astfel de mâini. Stai acum pe stradă, fără nimic, arde-mi pentru mine, asta, să dispară asta, voi rămâne. Dacă am mâinile, voi face același lucru și chiar mai bine ", spune stilistul.

Vlad Lisovets

3 Cele mai cunoscute coafori ruși și capodoperele lor

În curând, Vlad participă deja ca stilist în videoclipul lui Agatha Christie.

„Sa întâmplat într-un moment în care am trăit doar un an de la Moscova, într-o comună ... Un“ Agatha Christie „a fost apoi un artist foarte faimos - nu muzica pop, acest grup are clipuri niciodată pop și ei, de asemenea, nu au fost destul de normale. Era foarte plăcut pentru mine, pentru că mă puteam dovedi o artă reală ".

Vlad la invitat pe Serghei Zverev la salonul său. Instinctul nu la dezamăgit pe maestru.

De la primele zile ale proiectului "Brilliant" Vlad Lisovets - un stilist și coaforist neschimbat al grupului, o persoană a cărei opinie este auzită nu numai de fete, ci și de producător.

Pentru prima dată, venind la scenă, era foarte îngrijorat. Și cum sa dovedit, nu în zadar. Jeanne, Ira și Pauline l-au tratat foarte bine, însă Olga Orlova, fost solist al trupei, a refuzat să iasă din serviciile sale, spunând că este servită într-un salon destul de "abrupt". Dar când Olga a văzut coafurile somptuoase ale prietenilor ei, ea a decis imediat că ar trebui să arate la fel.

Celebra frază a lui Vlad: "Îmi place tot ce arată ciudat" reflectă pe deplin modul în care lucrează. Imaginile lui Lisovets sunt o linie între kitsch, moda europeană și excentricitatea. Dacă doriți să arătați real - asigurați-vă că urmați interviul lui Lisovets. Are un nas pentru modă.

Distribuiți acest lucru în VK







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: