100 de dolari cu imprimare albastră

Această bancnotă trebuie acceptată în SUA la un nivel egal cu dolarul american normal.

Când eram un casier de bani în GUM, am acceptat certificate de argint pentru plata la egalitate cu dolari americani și le-am înmânat băncii de colectare.







Având în vedere că regulile de acceptare a bancnotelor nu s-au schimbat de atunci, astăzi ar fi trebuit schimbate cu tine în bancă pentru ruble, dar Rusia este o țară minunată.

Aveam bancnote cu sigilii (nu-mi amintesc nici un an), adesea au căzut. Îmi amintesc în Emiratele Arabe Unite, că au dat totul fără probleme.
Este ciudat că nu acceptă asta. (poate încerca alb.)))
Decide doar pentru tine dacă acest lucru este necesar.
Nu răspund pentru rezultat. Dar ..
Ca datorie, am luat facturile cu divorțuri murdare, așa că am frecat-o cu alb și ca cele noi.

este vorba de tipărirea trezoreriei. Utilizați Yandex, vă rog :))

Oh. Probabil că am înțeles greșit, și pe facturile mele era un sigiliu albastru. Dar, probabil, aceste sigilii au fost puse undeva mai târziu. Până acum, nimeni nu sa gândit la cine și de ce.






Lucrurile au devenit ridicole pentru sfaturi.
(starea și starea post-natală)

Bugul. Și adevărul.

acum 15 ani am întâlnit o țesătură. dar nu cu un albastru, ci cu un sigiliu roșu. cu albastru au fost un dolar. în Rusia nu s-ar putea schimba. un prieten din state a luat-o. nu există probleme. în partea de sus a acestor facturi, inscripția este "certificatul de argint".

Am adus din Thailanda, 100, 20 și 5 cu meroglife roșii.
50 fără semne vizibile, în bancă, când a fost aprins, sa dovedit că există un semn mare al unora și al celor 4 mici. În 3 bănci nu m-am schimbat deloc, apoi într-una s-au schimbat fără probleme 100 și 20, iar pentru 50 au luat comision de 100 de ruble. Asemenea probleme apar doar în Rusia, dar în orice altă țară, așa cum mi sa spus, fără nici o problemă. Experiență proprie și sfaturi pentru toți: schimbați doar cât mai mulți bani pe care îi puteți cheltui și, dacă v-ați schimbat, atunci există o tartă.

Natalia Ekb Aici vorbim despre altceva. nu se pun pe bancnote și ștampile tipărite. chiar sigiliul Trezoreriei americane. a pus pe o bancnotă la momentul producerii de culori albastre (și nu verde, așa cum toată lumea este obișnuită).

Cu toate acestea. Sunt foarte surprins că este albastră. Voi repeta. Am văzut un dolar cu un sigiliu albastru. sute de dolari cu roșu. o factură de o sută de dolari cu un sigiliu albastru, care nu a fost niciodată văzut







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: