8 Motive pentru care îmi place să locuiesc în Thailanda

5 (100%) 1 voturi

De ce Thailanda? Și nu în alte țări, de ce stați atât de mult într-un singur loc, când puteți călători în mod constant. Acum voi dezvălui un mare secret mare - Thailanda se strânge. Se întorc aici și se întorc. Bunul cu care te obișnuiești repede.







Datorită fraza, mulți oameni știu. - "Un alt an în Phuket și nici un picior în Thailanda" (Aici în loc de Phuket pot fi orice alt loc, insulă, oraș, etc. Am stabilit doar în Phuket). Dar anul acesta este foarte lung și nu vine. Și mulți dintre cei care s-au întors în continuare. Nu este cineva printre voi? Hehe, cred că este ..

Deci, există ceva bun în Thailanda, care te face să te îndrăgostești și să rămâi. Probabil că toate au propriile motive pentru asta, dar voi scrie despre motivul pentru care îmi place Thailanda.

1. Situația ecologică și clima.

Acesta este primul lucru care vine în minte. M-am obișnuit cu Phuket și ecologia de aici este super! Curățați marea, alimente proaspete. Aer de mare. Insula este acoperită de junglă. Soarele strălucește tot timpul anului. Chiar și diferența de temperatură în timpul zilei nu este atât de mare - maxim 5 grade. Da, acest loc este doar un sanatoriu mare. Și cât de mult economii atunci când nu este nevoie să cumpere haine sezoniere, uuu huuu!

Alimentația este o nevoie atât de importantă a corpului. În Thailanda, aceasta este țara în care alimentele par să nu fi fost și nu vor fi. Asta e ceea ce și foamea este ceva pe care țara nu a experimentat-o ​​niciodată.






Mâncarea thailandeză este foarte sănătoasă în opinia mea. Uită-te la thailandeză, printre care extrem de puține complete. În alimente, de obicei, o mulțime de verdeață, fructe de mare proaspete și chili, pe care le iubesc. Și fructul thailandez este doar un basm. Pentru 100r. cumperi un kilogram de mango și e fericit.
În plus, bucătăria este destul de diversă și depinde puternic de regiune.

Este foarte ușor să trăiești împreună cu Thais. Sunt foarte politicoși, calmă. Cele mai multe dintre ele nu sunt absolut agresive. Și niciodată nu vă vor deranja niciodată și nu vă vor viola bariera personală. Să găsim compromisuri și să facem ca toată lumea să se simtă confortabilă cu aceasta este trăsătura lor națională! În plus, fetele Thai sunt foarte drăguțe ...

Relativa ieftinitate.

Costul de locuințe aici nu este atât de mare, de exemplu, puteți închiria o casă pentru 10.000 mii baht cu două dormitoare, un living și o bucătărie. Îmbrăcămintea sezonieră nu este necesară. De asemenea, produsele alimentare nu sunt atât de costisitoare. În general, totul este foarte bugetar.

Un mic regat Thai este suficient de internațional. Puteți întâlni întotdeauna o persoană care a sosit aici într-un zbor de 10 ore și să-l întrebi cum se fac acolo. Este fantastic să vă lărgi orizonturile, mai bine decât orice lecție de școală și geografie. Începeți să înțelegeți că în realitate peste tot în lume există aceleași probleme și ocazii de bucurie. Corupția și victoria echipei de fotbal.

6. Excelent pentru călătorii.

Dacă doriți să călătoriți în Asia de Sud-Est, Thailanda este locul care vă va fi punctul de oprire. De ce? Și pentru că toate punctele pe care le-am descris mai sus + locația centrală. + Linii de transport bune și Thai Airways ieftine.

7. Thailanda este o țară budistă.

8. Thailanda este o țară de libertate.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: