25 Carduri de afaceri neobișnuite sau cum să fie amintite de client

Orice afacere începe cu o carte de vizită. Creează prima, cea mai importantă impresie a companiei, deci este mai bine să abordăm designul cu cea mai mare responsabilitate. Cu toate acestea, astăzi nu sunteți surprinși de cărțile plictisitoare și monotone pe bucăți rectangulare de carton. Pentru a-și aminti clientul, cartea de vizită trebuie să fie într-adevăr creativă: tipărită pe un copac sau feluri de mâncare sparte, care pot schimba forma sau chiar cresc verdeața. Aici sunt 25 de cărți de vizită cele mai neobișnuite din întreaga lume.







25 Carduri de afaceri neobișnuite sau cum să fie amintite de client


25 Carduri de afaceri neobișnuite sau cum să fie amintite de client



25 Carduri de afaceri neobișnuite sau cum să fie amintite de client


25 Carduri de afaceri neobișnuite sau cum să fie amintite de client


25 Carduri de afaceri neobișnuite sau cum să fie amintite de client








25 Carduri de afaceri neobișnuite sau cum să fie amintite de client





25 Carduri de afaceri neobișnuite sau cum să fie amintite de client


Victor, Oleg a spus corect că aceste lucruri distractive de la spectacole se dezvăluie doar. La gustul meu, nu este necesară o carte de vizită pentru a atrage atenția, pentru că există și alte modalități, dar poartă informații specifice: numele, contactul, poziția și locul de muncă. Nici o persoană serioasă însuși "nebună" în cartea de vizită "originală" nu va fi expusă.






Și în târguri, vă rugăm să înmâna buretele, benzi de cauciuc, ceea ce destul de fantezie, nu putem uita doar că cele două părți ale pieței, unul vinde, celelalte cumpără și ce formă le face cartea de vizită, au într-o anumită măsură, vă caracterizează, să atragă atenția "carte de afaceri rece", surpriza, otnyut nu înseamnă o dorință de a coopera cu tine. Puteți să vă surprindeți că veți fi amintiți pentru o vreme, doar nimeni nu vă va contacta.

Un astfel de sentiment pe care îl aud vocile din anii 90 când nu exista concurență și era important ca toată lumea să-și asume praf și pompoșă serioase. Astăzi, un rol imens se joacă nu doar datele de contact. Cine poate fi găsit dacă aveți Google în mod corect. Astăzi trebuie să ieșim din mulțimea acelorași concurenți care concurează în atenția clientului / partenerului. Și dacă mi-ar da un burete ca o carte de vizită, aș fi mai întâi de toate să-mi aduc aminte că persoana nu este o gândire obișnuită - aceasta astăzi printre partenerii mei este mult mai importantă decât doar patos.
Acum un an am căutat locații pentru chirie. A fost un tip "cool și suprareal", a cărui carte de vizită a fost "corectă", cu toate informațiile de contact. Totul este "corect" făcut. Dar clovnul este încă acolo! Premisele sale se află încă sub semnele "predate" - pentru că gândirea lui este cuibărită! Fraza lui pompoasă: "Noi nu închiriem doar premise, noi dictează prețurile pe piață!" l-au făcut un adevărat clovn în ochii mei, un om este un clovn pe piață nu din cărțile de afaceri pe care le dă, ci din ce prostie face el în afaceri. Deși chela avea cartea "dreaptă", nici măcar nu-mi amintesc numele. Îmi amintesc doar că un clovn.

Deci, eu nu pretind că conservatoare om de adecvare a cardului, Spun doar că totul depinde de contingent, va fi de acord, este o prostie în cazul în care directorul LLC va la nivelul său pentru a distribui cărți de vizită făcute pe un burete pentru spălat vase, și un alt lucru un manager de vânzări la târg , pe o astfel de carte de vizită, datele sale personale nu contează, nici logoul sau numele companiei și contactele contează. Și aceasta este o carte de asteptare si nu suna ca o carte de vizită, inițial destinat să constituie un individ.

Nu sunt de acord. În cazul în care directorul este zboară atât de mare încât nu este interesat de promovarea companiei, este interesat doar în promovarea ei înșiși - acest lucru nu este regizorul, care caută doar un manager senior, care ar trebui să se vândă scump. Închiriază, nu regizorul. Stau acum, îmi amintesc Chichvarkin aici. Ceva ce nu pot imagina eu cu o carte de vizită puternic și cămașă cu pete galbene.

Nu sunteți de acord cu adevărat, trebuie să înțelegeți că există date personale cu cartea de vizită personală și cartea de vizită a companiei. Dacă reprezentați o companie metalurgică, atunci iertați buretele sau scaunul va fi ușor nepotrivit. Concluzie, cu cât este mai mare producția, cu atât este mai puțin localizată căutarea cu creativitatea. Dificultatea, concizia este întotdeauna apreciată în rândul profesioniștilor lor (cu excepția designerilor și a tipografiilor este pâinea lor).

Cu o bucată de hârtie - da, sunt de acord. Dacă am luat o bucată de hârtie, am căutat cu adevărat aceste detalii de contact. Cartea de vizită, cel mai adesea, este diametral opusă - oamenii doresc să iau cartea de vizită. Întrebarea nu se referă nici la conținut, ci la proprietar - există oameni cărora cărțile de vizită, da, trăiesc mult în cutia mea. Dar există foarte puține dintre ele.

Nu pot fi de acord. Pentru a vă aminti o persoană sau un eveniment, este necesar ca așa-numita "conștiință" să rămână în minte. "ancora", așa cum se spune NLPisty. Îmi amintesc una din lecțiile minunatului profesor Shatalin. El a spus despre campania lui Dmitri Donskoy pe câmpul Kulikovo. Deci, acest geniu a început cu faptul că pe o placă goală a tras un shooter-zagolinu. "Prințul Dmitri mergea într-un mod atât de ciudat și acum încercați să uitați această rușine pentru mine!" Am multe lucruri pe care am uitat în acest timp. Dar lecția cu "cioplirea" și punctele-cheie ale acestei lecții încă mai amintesc de la inimă.
Deci, produsele creative prezentate în acest articol sunt doar cele "foarte ciudate" în mintea noastră. Și indiferent dacă aruncați aceste jucării sau le păstrați cu grijă, dar vă veți aminti de aceste companii. Fie că vă place sau nu.

De fapt, el este Shatalov

De asemenea, spun că multe au fost uitate. Dar aici, lucrul important nu este sufixul din nume, ci esența recepției.

carti de vizita amuzante)))
dar din experiență voi spune că, dacă compania nu este deosebit de necesară, majoritatea vor merge la coșul de gunoi pentru că necesită un loc pe masă sau în altă parte și nu se încadrează în cartea de vizită.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: