Kung fu în meciul cu "Bastia", scopul "Cumpărătorului", parașuta în ceașcă de liga și alte 15 cele mai bune hituri

Kung fu în meciul cu

Nimeni nu este mai frumos decât ZLAAAAATAAAANAAAAA.

Nicio cronologie, nici un rating - o încântare continuă, stors din Youtube.

Etapa catalană Ibra a marcat un penalty puternic din penalty. Portarul însă stătea în colțul din dreapta, dar nu putea face nimic. Un înalt bărbat a arătat hobitilor cum bateau muzicienii reali.

Suedia - Italia și Suedia - Franța

Ajax - Breda

Acest scop străvechi al "Breda" a glorificat pe tânărul Ibra. Despre el, desigur, chiar și fanii au auzit de gradul mediu de implicare, dar să înscrie o pereche de foarfece, așa cum am văzut, poate că portarul din adâncuri Ligii daneze, dar cu răceală înșurubate toată protecția acordată câteva club profesionist.

Ce pentru Ibra greva cu rază lungă de acțiune? O altă cale de a părăsi urâtul. Espiriti Santo ("spirit sfânt") - scris pe spatele portarului "vultur". Acest lucru este prea mic pentru a face față loviturilor divine ale lui Zlatan.

Zlatan poate bate toate părțile corpului din orice poziție. Cei mai mulți vor încerca să se întoarcă, dar Ibra crede prea mult în el însuși ca să-și piardă timpul pe mișcări inutile. Din nou, călcâiul și încântătoare Victoria "Inter" - 4: 3.

Cel mai replicat obiectiv pe scena "roșu-negru", dar fără el nu poți. Ibra ar putea arunca mingea mai departe, împinge apărătorul și se rostogolea în colțul din afară. Obiectivele sale "obișnuite", Zlatan, scoruri de acest fel, dar puteți trage o traiectorie ideală de la 35 de metri. Pentru a face mai frumos.

Nu ți se pare nimic deosebit. Dar, când Ibra a început să ducă apărătorii în zona de pedeapsă, același gol pentru "Ajax" a fost amintit nostalgic: în fiecare an, suedezul devine mai bun. Pasajul sa încheiat cu o lovitură puternică: 115 km / h - aceasta este o mulțime de standarde de fotbal.

Dar recordul de viteză înregistrat pentru mingea de la Ibra este de 124 km / h. Chiar și în timpul discursurilor pentru "Nerazzurri".

De la primele meciuri din campionatul Franței, Zlatan a arătat cine este stăpânul aici. Dublu la obiectivul "Olympic". Un gol este mai bun decât celalalt: lovitura cu raza lunga cu lovitura libera si lovitura in stilul kung fu cu zbura.

Germanii au condus calm 4: 0 și nu au nici o îndoială de succes, dar atunci când scorul a fost de 1: 4 Ibra pas mai aproape „Tre Kronor“ pentru revenire ușor de reținut. În caseta "băiat de aur" al fotbalului german Manuel Neuer.

În minutul 10, Zlatan și-a marcat golul, în trei minute el a luat un dublu, Cavani a marcat de două ori în a doua jumătate. A fost primul meci în care au înscris atât Edinson, cât și Ibra.

Nantes - PSG

În minutul 5 al Cupei Ligii Franceze, prima înfruntare a lui Zlatan a trimis balonul în spatele portarului Remy Riu. În minutul 90, Ibra a marcat golul câștigător.

Bayer - PSG

La minutul 42, când scorul a fost de 2-0, Ibrahimovic a adormit în mormântul "Bayer" și a strâns o cruce pe terenul moale. Este timpul pentru o nouă campanie pentru Premiul Puskasha, dacă "Bilele de Aur" îi primesc pe alții, iar cu suedezii este problematic să intre în Cupa Mondială. Poate că Ibra este cel mai strălucitor dintre cei care nu vor fi în Brazilia.

Ei spun că datorită pregătirii karatei, Ibra este atât de bună în efectuarea loviturilor complexe. O bună întindere, din plastic, de reacție de funcționare glezna - toate acestea se dezvoltă cu adevărat karate și ajută pentru a lovi mingea din poziții dificile (știu din experiența personală).