50 Din 100 de paralizie a acțiunii ce trebuie făcut dacă sunteți blocați într-un singur loc, blogul editurii "mann,

Astăzi, să vorbim despre cum să ieșim dintr-un lucru atât de neplăcut ca "paralizia acțiunii". Acest lucru se întâmplă în câteva cazuri: a) când o persoană nu știe ce dorește și, prin urmare, "încetinește". b) când ni se pare că suntem la fund, din care este dificil să ieșim. c) când este greu să te ridici pe un drum mare sau să faci o treabă imensă. Ce ar trebui să fac?







1. Provocați-vă.

2. Începeți să faceți ceva REGULAR.

3. Fă ce te face să te simți bine.

Ghici cine este persoana principală din viața noastră? Desigur, suntem. Și este foarte important să fim mândri de noi înșine și să ne aprobăm pe noi înșine. Întotdeauna recomand să fac o listă sub titlul: "Când mă simt bine?". De exemplu, designerul meu a avut o astfel de listă: "Mă simt bine când arăt bine; Mă plimb foarte mult; Îi ajut pe părinții mei; Fac față unei sarcini dificile; Am venit cu o nouă tăietură a rochiei; mâncați drept; Mă duc la sală. Fa-ti aceeasi lista - si Alga! Fă ceea ce te va face să te simți bine.

4. Aduce claritate.

Elementele 1, 2, 3 sunt concepute pentru a vă umple de energie. Trebuie să începeți să doriți ceva! Dar după ce ai energie, ce să faci în continuare? Sunt sigur că numai munca semnificativă poate aduce plăcere. Pentru a stabili direcția de mișcare, aflați ce profesii sunt pline de semnificație pentru dvs.? Scrieți tot ce vine în minte, chiar dacă din exterior pare ciudat. De exemplu, recent, o fată care a lucrat ca dentist a spus că vede cel mai mare sens în munca ... de tatuatori. Și ea a devenit una dintre ele! "Când m-am întâlnit într-o sală de tatuaj, genunchii mele au început să se agită. Mi-am dat seama: aceasta este a mea! ", Spune ea. E ciudat? Este naiv? Excelent! Și ce spune vocea voastră interioară?







5. Nu încercați să vedeți întreaga cale.

Mulți oameni se tem să înceapă să se îndrepte spre inima lor, pentru că nu văd calea exactă. Dar, cu cât citesc mai mult cărțile și studiez "povestile de succes", cu atât mai mult sunt sigur: nimeni nu știa inițial cum va veni unde vine. Știți cum Larry Page și Sergey Brin au venit cu Google? Inițial au fost angajați ai Bibliotecii Electronice Stanford și s-au confruntat cu sarcina de a crea o căutare on-line a bibliotecilor. În general, ei shamanil shamanil - și oops, sa dovedit Google. Cum? Da, asta e neclar. Inițial, nimeni nu a stabilit o sarcină atât de ambițioasă ca unificarea tuturor informațiilor din lume. Desigur, o descriu exagerată, dar esența este doar asta. Este vorba de ușile automate dintr-un supermarket: în timp ce stai liniștit, sunt închise. De îndată ce faceți un pas înainte - se deschid.

100 moduri de a schimba viața







Trimiteți-le prietenilor: