5 Rugăciuni împotriva masturbării (nicholas moskvitin)

Dumnezeule, lasati-mi atentia sa plec de la concentrarea asupra miscarilor trupului pacatosului. Să nici o poziție confortabilă, fără cunoștințe despre cum să păcătuim, nici imaginile risipitor nu mă excita, lasă-l să-mi neagă toate acestea, pentru mulți preacurvarii nu sunt înregistrate în Împărăția cerurilor, dar tu mă iei cu tine de dragul rugăciunii. Amin.







O, Doamne Iisuse Hristoase, să fie înrădăcinat obiceiul rukobludstvovat treptat, mai puțin și mai puțin mă domină. Să pasiunea ei ocupație nu opravlyvaetsya puternică care elimină tristețea, așa că nu încerca să scape de păcatul risipitor deznadejdii, căci astfel încât sufletul devine doar mai rău. Eliberează-mă de repetarea fără pedeapsă a păcatului, pentru ca în Tine, Doamne, să crezi și numai Tu slujești. Amin.







Să toate împrejurările care mă duc la păcat și să dea naștere la sentimente, mândrie, condamnare, lăcomiei, ispita, lăsați totul să fie învins de mine, în scopul de a reduce răul în viața mea, și inima mea circumstanțe bune însoțit peste tot. Amin!

O, Doamne, nu lăsați restul să fie o sursă de poftă de carnal pentru mine! Lăsați sufletul să se străduiască în rugăciune și să găsească pace, pentru a învinge lupta inamicului și după lupta pentru a intra în Împărăția cerurilor. Amin.

Doamne, Cel Milostiv! Știi că eu cad de multe ori în păcat din cauza frustrare verbale sau derâdere altora care nu mă pot opri vizionarea și Malak. Păstrează-mă, de asemenea, de la astfel de influențe, astfel încât lumina mai mult pe sufletul meu iertarea păcatului și speranța că nu este păcat. Amin.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: