30 citate șocante de la domnul Freeman

Dl Free Man este iubit de ironie, gânduri filosofice și critici ale modului de viață al filistinului modern.

Este interesant să știi cine a luat mai bine citatele eroului.







30 citate șocante de la domnul Freeman

30 citate șocante de la domnul Freeman

  • - Fiți mai simpli și oamenii vă vor contacta.
    "Mai degrabă aș fi mai greu și voi fi lăsat în urmă de cei mai simpli."
  • Drumul apare sub treptele drumului;
  • Nu am vrut niciodată o revoluție în care curge sânge uman. N-am sunat niciodată la un masacru în care plumbul smulge creierul pe pereți! Revoluția nu poate fi decât una - revoluția conștiinței. Și numai. Tot restul este un măcinător de carne fără sens, transformând carnea în pradă;
  • Uită-te la putere, ei mai ales nu sta pe ceremonie - spectacol oameni unele spectacole incendiare, doar o ofertă de 2 luni pentru a da drumul la abur, alegeri, An Nou fericit, construi nano-viitorul regat de fotbal olimpic și a statului. Oamenii hawala și fericit. Dar când oamenii au o gaură în buzunar și absolut nimic de mâncat, cine este vina. Nu este vorba de vodcă cu fotbal, avem nevoie de o victimă. Fiți siguri că oamenii vor da acest sacrificiu. Noi cu tine, știi? Deci se pare că jocurile. Pe de o parte, oamenii care nu au grijă de ei înșiși, pe de altă parte - puterea pe care oamenii nu le pasă de. Și în mijloc suntem cu voi, care par să aibă ceva, dar cine și ce - este neclar;
  • Cum poți să câștigi sau să nu pierzi într-un joc, regulile cărora schimbă și nu te schimbă în mod constant de tine?

30 citate șocante de la domnul Freeman






  • Oamenii se iubesc unii pe alții. Dar din cauza educației o fac într-o formă foarte pervertită. Uită-te atent. Este mai ușor pentru un bărbat să iubească decât să urască. Și cei care înțeleg acest lucru sunt mult mai puternici;
  • Ați fost sfătuit să fiți unici și să vă cultivați propria diferență. Deci, du-te, fii original: deveni un campion escarelor în departamentul meu, a câștigat un Oscar pentru cea mai bună imitație a unui orgasm, arunca parteneri pe păpușii, mușca gâtul celuilalt în dezbatere, care mai bine decât alții știa Freeman!
  • Omul nu oferă timp să se gândească că există multe;
  • Nu am făcut nimic grozav, dar am devalorizat ceea ce a fost considerat grozav ...
  • Orice cuvânt al meu te face să te întorci la întrebări profunde! Știi cum arată? Eu vă spun: "Oamenii, pâinea ta sa terminat. Trebuie să cumperi pâine. Mă uiți la mine încremenit, maxilarul tău a căzut, ochii tăi izbucnesc cu groază și ai auzit un strigăt: "Heleeeb! Nu avem pâine! Ce vom face, Freeman. Dă-ne pâine! ". Ei bine, și așa mai departe. Hei, brutarul este la colț;
  • Cine nu vrea sau este frică - este gratuit! Nu țin pe nimeni! Dosvylki și a ieșit!
  • Nu vă datorez nimic, datorați-vă datoria;

30 citate șocante de la domnul Freeman

  • Ei spun că eu sunt aceleași vite, ca toți ceilalți. Domnii sunt buni, pentru sistemul majoritar de valori, sunt mult mai rău;
  • Recensământ gratuit este mult mai scump, stabilindu-se în cele din urmă în atât de multe cinism obodoyudogryaznogo și sadism că, până la sfârșitul zilelor nu se spala;
  • Bani este scump, dar oamenii nu sunt nimic. Pentru că tu ești neprețuit, pentru că ai dovedit că poți face orice mit al lui Dumnezeu;
  • Oameni, trezește-te! Este necesară circularea banilor pentru a le da puterea lor. La urma urmei, valoarea banilor este asigurată de muncă și fără dvs. nu înseamnă nimic;
  • Daca toata lumea va bea rahat, poate ca esti rahat!
  • Bucuria se întoarce întotdeauna la durere. Lacrimile sunt mereu transformate în râs. Licitația devine dificilă cu timpul. Prietenia se transformă în dragoste. Dragostea este un obicei. Obiceiul de ură. Ura de confort. Consolare în curiozitate. Curiozitatea în prietenie;
  • Ai putea face ceva real, știi? Dar ce sa întâmplat cu visul tău?
  • Nu așteptați absolvirea când copiii se naște. Nu mai așteptați când începeți să lucrați, când vă retrageți, când vă căsătoriți, divorțați. Nu așteptați vineri seara, duminică dimineață, cumpărați o mașină nouă, un apartament nou. Nu așteptați primăvara, vara, toamna, iarna. Minutele de fericire sunt prețioase, nu este ultimul punct de călătorie, ci călătoria în sine. Lucrați - nu doar pentru dragul banilor, iubirii - nu în așteptarea despărțirii. Dansul - nu acordă atenție punctelor de vedere. Cea mai teribilă greșeală pe care o poți face este să-ți urmărești întreaga viață pentru scopuri, fără a observa cum trece viața ta de-a lungul tău ...

Îi plăcea? Spune prietenilor:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: