24 de ore de stomatologie denta Rus pe Nikulinskaya 27

Dentist-endodontist, dentist-terapeut, dentist-ortodont

Experienta de lucru: 13 ani

Medic chirurg orală și maxilo-facială, chirurg dentar, implantolog dentar

Experienta de lucru: 14 ani







Șeful unității de formare

Medic chirurg orală și maxilo-facială, medic dentist-parodontolog, medic dentist-implantolog

Atenție părinții. Nu duceți niciodată copiii la lamă. Copilul meu de 8 ani a avut un tratament ortodontic incorect. Extinderea excesivă a maxilarului inferior - dinții au început să scadă din rând. Maxilarul superior, din acest motiv, sa mutat în lateral. În toate remarcile mele că maxilarul inferior nu mai este necesar, doctorul a insistat să continue tratamentul. Copilul a fost făcut plăci și pe maxilarul superior și inferior, fiica le-a purtat în jurul ceasului. Plăcile sunt făcute prost, frecate, au fost corectate în fiecare săptămână. Intr-o alta clinica au explicat ca falca trebuia sa fie prelungita, nu sa extins, acum incercam sa ingustam maxilarul inferior. Dentistul Anna Vadimovna, căruia i-am depus cererea de examinare în mod regulat aproape în fiecare lună, a refuzat să trateze dinți cariați, spunând că încă mai stă în picioare, în ciuda recomandărilor altor specialiști în clinică. Rezultat: au rupt 2 dinți cu puroi și fistule, vor trebui să scoată încă cinci, iar dintele va crește doar în 10-12 ani. Și cu alți dinți există probleme. Desenează concluzii. Aveți grijă de copiii voștri.

Anterior, am fost tratat într-un patos lângă casă, dar într-o zi (când am avut o durere de dinți rea și singura cale de ieșire era îndepărtarea), vecinii mi-au sfătuit să merg la această clinică. Și sunt foarte mulțumit de asta! Chirurgul care a efectuat procedura sa dovedit a fi un om foarte plăcut. Îndepărtarea mai dăunătoare a dintelui în viața mea nu sa întâmplat încă. Și în cele din urmă am fost consultat în detaliu. Acum voi merge doar acolo.







Nu contactați în niciun caz această clinică și în special nu vă aduceți copiii la ele. Medicii care lucrează în Denta-Rus absolut nu încearcă să-și salveze dinții, dar chiar și dimpotrivă, îi fac mutilarea pentru a câștiga mai mulți bani. Am avut un chist datorită faptului că au eliminat canalele. Dintele nu a putut fi salvat. Acum există un alt chist, dar îl voi trata în altă parte. Pentru că aici nu este exact salvat, dar implantul va fi oferit, pentru care va fi necesar să nu plătiți o sumă mică de bani. Aveți grijă de sănătatea dinților. Merită acum mult.

În această clinică am tratat un dinte și am trecut printr-o curățare. Am fost mulțumit de tot. Am avut noroc atât cu terapeutul, cât și cu igienistul. Am efectuat o consultare detaliată, care sa dovedit a fi foarte interesantă și informativă, și apoi a finalizat activitatea noastră. Și au sfătuit gratuit. În cele din urmă, ei au dat un agent de clătire pentru dinți și paste făinoase. A fost foarte frumos. Costul serviciilor este normal. Ce preț a fost exprimat la începutul aceluiași și întrebat la final. Și cei care cred că este scump, căutați o clinică la un preț mai ieftin.

Deși această clinică se situează de asemenea ca o clasă de afaceri, dar nivelul este de fapt mai rău decât în ​​clinicile gratuite. În primul rând, camere apropiate, în cazul în care nu există unde să se întoarcă chiar cu reparații obișnuite. În al doilea rând, normele sanitare nu sunt respectate. Asistentul care asista medicul curant în aceleași mănuși scrie ceva pe tastatură, își îndrepta părul și apoi lua parte la tratamentul pacientului. În al treilea rând, prețurile scad. Nu ma avertizat despre prețul pe care l-au făcut, procedura preventivă pentru care a fost prezentat un cec în 6 mii de ruble. Și nici măcar nu m-am dus la tratament, pentru că nu vreau să iau o infecție.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: