10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

Dragi prieteni, abonați și cumpărători, după o lungă perioadă de testare MIUI 8, avem o impresie despre firmware și dorim să o împărtășim cu dvs. Prezentăm zece noi funcții și caracteristici ale MIUI 8, care simplifică în mod semnificativ viața.







1 Scanner cod

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

Dezvoltatorii MIUI nu s-au străduit să îmbunătățească aplicația standard pentru scanarea codurilor QR. În plus față de scanarea standard a codurilor QR, a fost adăugată capacitatea de a citi codurile de bare și achizițiile online ale acestor produse. Înapoi în MIUI 8, a existat o oportunitate de a trage obiecte și de a căuta produse similare în magazinele online. Aceste funcții sunt mai relevante pentru China, dar credem că ceva de genul asta se poate face în țara noastră.

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

În plus, scanerul din MIUI 8 poate face următoarele:

  • rezolva problemele matematice
  • traduce textul în 7 limbi
  • Scanați și salvați contactele de pe cărțile de vizită
  • scanarea documentelor și alte lucruri

2 Aplicații de clonare

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

3 Al doilea desktop

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

4 screenshot durabil

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața






Adesea apare că tot conținutul important nu se potrivește pe o singură fotografie. În acest scop, MIUI 8 oferă o caracteristică lungă a capturii de ecran, care vă va permite să faceți o fotografie de ecran mare fără probleme inutile.

5 Calculator

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

Calculatorul din MIUI 8 a dobândit multe funcții, poate fi chiar numit un convertor universal al tuturor. La urma urmei, noul calculator nu numai că poate conta, dar poate și să convertească astfel de unități de măsură ca viteza, temperatura, lungimea și altele.

De asemenea, utilizând un calculator în MIUI 8, puteți calcula impozitele și profiturile. În cele din urmă, în calculator a apărut simbolul "%" de calcul al dobânzii.

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

  • mai multe caracteristici construite în risovalki (selecție de culori, diferite perii)
  • mai multe opțiuni de gestionare a imaginilor
  • au apărut autocolante încorporate
  • a existat o decupare a unei imagini la un unghi

8 Meniul de comenzi rapide

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

9 Modul de economisire a energiei

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

O caracteristică foarte interesantă, care poate economisi foarte mult bateria de la descărcarea prematură, puteți seta manual profil utilizând bateria, opțiunea este disponibilă în aplicația „Securitate“.

10 Actualizat "perdea"

10 Funcțiile principale ale miui 8 care ușurează viața

Bara de stare și notificare supuse unei orb replanificarii MIUI 8, acum are o nonifikatsy interfață pentru card și meniul flotant cu setările de bază. De asemenea, vremea curentă este afișată acolo.

Deblocarea încărcătorului de pe telefoanele Mi

Xiaomi MiBook Air - o descriere a tuturor modelelor din gama de laptop-uri Mi

Xiaomi Mi Pen - detalii despre primul pix din Mi

Fotografii de dr. Dr. Mi Drone

Noua monitorizare a tensiunii arteriale măsoară din nou presiunea în mod incorect?

Xiaomi Soocas X3 - periuță de dinți electrică

Yi 4K Camera de acțiune de revizuire - cu un afișaj mai bun

Detalii despre întreaga linie de căști Xiaomi 1MORE







Trimiteți-le prietenilor: