10 Animale recent distruse și fotografiile lor

De regulă, ele sunt numite "tigri", dar nu sunt nici măcar legate de pisici sau câini. Mai degrabă, a fost cel mai mare animal marsupial carnivor din epoca modernă, iar cel mai apropiat dintre el este diavolul tasmanian.








Principalul motiv pentru disparitia lor in salbaticie a fost o campanie masivă de vânătoare instituit de guvernul din Tasmania 1888-1909, ca tigrul tasmanian a fost considerată o amenințare la oi și găini. Ultimul tigru tasmanian sălbatic a fost ucis de către un fermier pe nume Batty Wilfe în anii 1930.

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți Sucursala 13

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți sucursala 12

Îmi amintesc chiar că filmul a fost "Vânătorul" pare. Acolo el a fost de vânătoare pentru acest tigru. Film tragic ..

Extindeți Sucursala 4

în filmul de ieri acest film arăta privit

Extindeți Sucursala 3

Și cum te simți?

Extindeți filiala 2

film greu. M-am gândit că nu e ceea ce ar face

Extindeți sucursala 1

Da. Inima dreaptă tremura când a concediat. (

Extindeți Sucursala 0

Mi se părea că arăta ca un chupacabra.

Extindeți sucursala 6

Sau pe nasul de maimuță al "morților vii"

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți Sucursala 0

și l-ai văzut pe Chupacabra?

Extindeți Sucursala 4

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți Sucursala 3

în opinia mea, doar câinii moarte. O_O

Extindeți filiala 2

nu, câinele ar avea lână. dar deși pula cu ea acest chupacabra))

Extindeți sucursala 1

Extindeți Sucursala 0

Pentru prima dată, un broască aur a fost înregistrat de herpetologul Jay Savage în 1966, iar ultima dată când a fost observată în 1989. Rădăcina, o culoare strălucitoare portocaliu-auriu, a fost inițial din pădurile tropicale care înconjoară Munții Monteverde, Costa Rica. Dispariția lor simbolizează o reducere semnificativă a numărului de amfibieni din întreaga lume în ultimele decenii, cel mai probabil din cauza încălzirii globale și a schimbărilor climatice. De fapt, faimosul biolog australian Tim Flannery asociază dispariția broască aurie în principal cu încălzirea globală.







10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți filiala 2

Așa au murit - doar cineva le-a confundat cu portocalele: (

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți Sucursala 0

aur broască, aur,
umple cu aroma de ceai

Extindeți Sucursala 0

Quagga era un animal unic, marcat cu dungi numai pe partea din față a corpului, cu părul schimbându-se de la brun deschis de-a lungul spatelui și al fundului abdomenului până la alb, de-a lungul picioarelor. Acest animal a fost fotografiat viu, la grădina zoologică din Londra, în 1870. Unicitatea sa de ascundere a făcut quagga o țintă pentru vânători și braconieri, iar ultimul quagga sălbatic cunoscut a fost probabil ucis la sfârșitul anilor 1870.

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți Sucursala 4

mi se pare mie sau doar o zebră împerecheată cu un măgar?

Extindeți sucursala 1

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți Sucursala 0

"Unicitatea lui de a se ascunde", rezumate de voi, vedeți, în același mod în care descărcați.

Extindeți Sucursala 0

naibii, citiți despre asta în carte .. Chiar aș vrea să văd în direct (

Extindeți Sucursala 0

Ceara de blană din Caraibe

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți sucursala 7

fotografia este prea bună pentru 1952, nu crezi?

Extindeți filiala 5

Extindeți Sucursala 0

totul depinde de film)

Extindeți Sucursala 0

Extindeți filiala 2

Extindeți sucursala 1

Istoria porumbelului rătăcitor este una dintre cele mai tragice povestiri despre dispariția din epoca modernă. Cel mai recent, cu aproximativ 200 de ani în urmă, nu au fost pe punctul de a dispărea. De fapt, au fost cele mai frecvente păsări din America de Nord și, potrivit unor rapoarte, numărul de turme a ajuns la un miliard. Carnea de porc a fost folosită ca mâncare ieftină, în special pentru sclavi și săraci, ceea ce a condus la o vânătoare catastrofică pe o scară masivă. În plus, datorită dimensiunilor mari ale efectivelor acestora, păsările au fost considerate o amenințare pentru agricultori.

10 Animale recent distruse și fotografiile lor

Extindeți sucursala 1

Am citit că dimpotrivă - carnea lor era foarte gustoasă

Extindeți Sucursala 0

Postări similare nu au fost găsite. Ați putea fi interesat de alte postări după etichetă:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: