Rubin a învins interul și a plecat de pe primul loc al grupului

"Ruby": Rizhikov, Kuzimin, Bokketti, Sharon, Ansaldi, Orbays, Nath, Kasai (Töre, 61) Eryomenko (Eduardo, 8), Karadeniz, Dyadyun (Rondon, 59).

Inter: Belets, Sylvester, Ranocchia (Doncor, 73), Pereira, Isus, Jonathan, Gargano, Benassi. Romano (Zanetti, 46 de ani), Coutinho, Libia (Palacio, 46).

Avertismente: nu - Libia, 35 de ani, Gargano, 40, Sylvester, 72.

Kazan "Rubin" și Milano "Inter" au asigurat o ieșire din etapa a 16-a în ultima rundă. Neftchi și Partizan erau rivali prea slabi pentru ruși și italieni. Întâlnirea liderilor grupului a avut nu numai o valoare a turneului (câștigătorul va primi un adversar ipotetic mai slab în playoff). "Ruby" nu a câștigat niciodată "Inter", deși a fost incredibil de aproape de acest lucru în primul meci, dar obiectivul lui Yuto Nagatomo a ajutat "Nerazzurri" să salveze o remiză în jocul de acasă. În acest joc, favoritul a fost clubul rus. Adevărul este că Andrea Strammachioni a adus la Kazan o echipă de rezervă, lăsând aproape toți liderii de la Milano.

Dintre jucătorii care au venit pe teren de la primele minute până la principal pot fi atribuite numai lui Andran Ranokkia, Walter Gargano și Alvaro Pereira. Javier Zanetti și Rodrigo Palacio au rămas la bancă. Kurban Berdyev nu și-a regret liderii și a eliberat aproape cel mai puternic la momentul compoziției. Singura problemă care a chinuit fanii clubului din Kazan, aceasta este problema atacatorului. Berdyev a decis să elibereze din primele minute ale lui Vladimir Dyadyun, și nu Salomon Rondon, care a rămas pe bancă.

Întâlnirea a început cu cea mai remarcabilă pentru "Rubin". Deja în minutul 2, echipa gazdă a reușit să iasă din nou datorită golului lui Gökdeniz Karadeniz. Kasaev a accelerat pe flancul stâng și a efectuat un transfer pătruns spre zona de pedeapsă a "Inter". Zhezus a lovit cu brio mingea, lovind bara. Din raza golului mingea a zburat exact spre Karadeniz, care trebuia doar să tragă porțile goale "Nerazzurri". Joy a dat drumul la durere după trei minute. Unul dintre jucătorii-cheie ai "Rubin", Roman Eremenko, a fost rănit și a fost obligat să părăsească terenul. În schimb, sa născut brazilianul Carlos Eduardo.

După un astfel de început neașteptat, secțiile lui Stramacchioni au încercat să profite de inițiativă. Rezistenții echipei "Inter" au încercat să facă atacuri combinate, dar numeroase greșeli și pierderi au sugerat că este puțin probabil ca mulți dintre acești jucători să apară adesea pe teren până la sfârșitul sezonului. Maximul pe care Inter a reușit să-l facă în transferuri în calcul pentru Libia, dar centrul experimentat al apărării, "Rubin", a legat tânărul atacant "negru și albastru" pe mâini și picioare. Se poate presupune că kazanienii vor încerca să-și impună adversarul în joc și să-și consolideze avantajul în cont. Cu toate acestea, ritmul meciului și lipsa unei scantei în ochii lui, a spus că "Ruby" va juca cu scorul. De fapt, până la sfârșitul primei reprize, jucătorii s-au remarcat cu o singură lovitură la țintă pentru doi, care au devenit asistenți.

În pauză, Andrea Strammachioni a decis să facă o dublă înlocuire la o dată, aruncând Zanetti și Palacio. Și, merită spus, aceste permutări au avut roadele lor. Echipa italiană a reușit să profite de inițiativă și chiar a avut câteva șanse excelente de a înscrie obiectivul. Deci, la șaizeci și cinci de minute, Rodrigo Palacio a trebuit să compare scorul, dar lovitura a căzut în rama porții după ce Ryzhikov a părăsit-o brusc. După acest punct, "Ruby" sa închis și mai mult în defensivă și speră să păstreze scorul minim. Dacă cineva și-a imaginat un gol, probabil cel mai probabil în poartă, "Rubin", dar a reușit să înscrie gazdele. Nathaw a văzut deschiderea Rondonului eliberat și a făcut un transfer excelent al profunzimii lor. Atacantul venezuelean a călcat cu ușurință pe drumul său tânărul apărător Donkov și a lovit cu fermitate metri de la cincisprezece. Mingea ricocheată de la bar a intrat în plasa porții Belets. Și, cel mai surprinzător, „Ruby“, pe ea nu a calmat - în timp oprire arbitru Salomon Rondon în cele din urmă a pus „Inter“ pe lame, pentru a treia oară de rupere portarul slovac, „Nerazzurri“.

Astfel, "Ruby" nu numai că a obținut o cale de ieșire la play-off, dar și un prim primele din grup.

luând din nou partea de miei slabi, și să-ți spun - în LES toate între ele să fie egal, care sunt motivați și el câștigă, nimeni nu a plecat vrea sa mai ales pe cei care câștigă în Liga Campionilor nu strălucește fără un alt trofeu, cu ceea ce ai că ei nu le pasă de el ? La Inter a fost de 100% al doilea rând, și, de asemenea, în afara grupului, doar antrenorul a decis să dea experiență pentru tineri și a făcut totul bine, este în cluburile noastre jucătorii încep pentru a obține experiența dorită de ani, cu 23, și lucrurile bine să elibereze și cei care sunt mai tineri în competiția europeană, da întărire la jocuri mari, acest lucru este jucătorii noștri vin în 25 de ani și pentru prima dată se joacă cu Barça, rahat în pantaloni și nu au igrya ​​astfel de meciuri, a câștigat SAF lansat de rezervă cu Galatasaray din Turcia numai 1: 0 pentru a da, a spus el că în următorul joc se va face același lucru și de ce nu atunci când ieșirea este garantată ? Inter nu condamnă, și Rubin a petrecut vigoare a structurii de bază, cu toate acestea, dacă Berdyev de presă relaxat, dar o parte nu mai puțin motivată a meciului următor adversarul în RPL, se va face bine, pentru un grup de a lua LES nu este ușor, și Rubin și Anzhi a câștigat Cupa UEFA este destul de Pot să cred în ele!