5 Mituri despre îndepărtarea părului cu laser și clinica

Epilarea cu laser este una dintre cele mai populare proceduri cosmetice. Un număr de mituri stabile sunt asociate cu acesta. Care sunt aceste mituri?

Primul mit: "Îndepărtarea părului cu laser nu îndepărtează părul blond". Aceasta este cea mai obișnuită concepție greșită. Se datorează faptului că epilarea cu laser este confundată cu fotoepilarea, care îndepărtează părul întunecat. De fapt, folosind un laser, puteți elimina părul de orice culoare, chiar și cel mai ușor.







Al doilea mit: "Îndepărtarea cu laser a părului nu se poate face pe pielea tăbăcită". O altă concepție greșită este lipsa de înțelegere a diferenței dintre radiația laser și lumina IPL. Îndepărtarea părului cu laser este aplicabilă atât pentru pielea deschisă, cât și pentru cea întunecată, inclusiv tăbăcită. Un alt lucru este că după procedură există roșeață, și până când trece, este de dorit să evitați arsurile solare, vizitați solariul. De asemenea, se recomandă utilizarea de protecție solară.

5 Mituri despre îndepărtarea părului cu laser și clinica

Al treilea mit: "Îndepărtarea cu laser a părului este o procedură dureroasă, după care există arsuri". Utilizarea laserelor moderne a făcut epilarea nedureroasă și sigură. Cu toate acestea, convingerea despre durerositatea procedurii a fost păstrată. Aceasta este o reamintire a timpului în care laserele impermeabile de rubin au fost folosite pentru epilare. Procedura a fost cu adevărat dureroasă. Dar acum nu este așa. Desigur, dacă mergeți la o clinică bună cu echipamente moderne. Arsurile de la epilare - dovada calității scăzute a cosmetologului.







Al patrulea mit: "Îndepărtarea părului cu laser îndepărtează părul odată pentru totdeauna". Îndepărtarea cu laser a părului distruge nu doar părul, ci și foliculii de păr. După aceea, creșterea părului nu mai este posibilă. Cu toate acestea, creșterea părului se poate relua în cazul unor modificări hormonale severe, la trezirea foliculilor de somn sau la formarea de noi. De obicei, clinicile oferă o garanție de creștere a părului de până la 10 ani.

Al cincilea mit: "Epilarea cu laser poate provoca cancer." Radiația laser utilizată pentru epilare, nu conține ultraviolete, deci nu poate provoca cancer.

Stela lui Budanov
Mergem la clinica A cu întreaga familie. În primul rând, fiica mea Tatyana a deschis această clinică pentru ea însăși. A introdus "Ellance" - pentru strângerea abdomenului și a decolteului, a fost foarte mulțumită de rezultat și ma sfătuit să plec. Mergând odată la plasmolifting, acum cu mult mai tânăr, parcurg periodic diferite proceduri de întinerire. Ultima dată când a mers cu nepoata ei, și-a îndepărtat cicatricile de pe acnee. Toți am fost foarte mulțumiți de rezultate.

Shipitsyn Nina
Vizitez procedurile în "Clinica" de aproape un an. Pot fi numit un client capricios, dar recunoscător. Pe cont propriu am incercat deja o multime de proceduri, incepand de la fata, terminand cu corpul si cu parul. Trebuie să spun că efectul mi-a surprins întotdeauna placut și că în sentimentele nemulțumite nu am plecat niciodată aici. Mulțumită întregului personal pentru atmosfera uimitoare!

INTERESAREA ÎN COSMETOLOGIE

Întinerirea cu laser este una dintre cele mai populare procedee de cosmetologie hardware modernă. Pătrunzând liber prin suprafața pielii la o adâncime de 3-5 mm, radiația laser este absorbită și transformată în căldură. Există o evaporare sau vaporizarea zonelor necrotice.

Tratamentul cu laser al acneei afectează atât cauza, cât și factorii care contribuie la acnee. Datorită acestui fapt, tratamentul cu laser este recunoscut ca cea mai eficientă metodă de eliminare a acneei.

Confruntându-se cu fața cu mezonite vă permite să încetinească procesul de îmbătrânire și să facă pielea mai tânără timp de 5-6 ani. Acest tip de ridicare este cel mai potrivit pentru corectarea primelor semne de vărsare în vârstă de până la 40 de ani.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: