20 de ani de "minciună adevărată" cinci fapte pe care probabil că nu le cunoașteți

"TRUE LIES" - REMAIN

Personajele de la Hollywood îi plăcea întotdeauna să împrumute povestiri din cinematografia europeană și asiatică, iar "Adevărata minciună" este unul dintre cele mai strălucite exemple de astfel de simbioză.







Banda pe care o interesa Arnie a fost comedia franceză Claude Zidi "Total Shadowing". vorbind despre un agent secret, atât de bine și-a ascuns munca plictisitoare în spatele unei activități plictisitoare, că căsătoria lui a început să se spargă în cusături.

20 de ani de

Thierry Lermitt, Miu-Miu și Eddie Mitchell - prototipuri de eroi de la "True Lies"

Cameron îi plăcea filmul și a început să lucreze la un scenariu pentru remake-ul american. Între timp, pe ecrane a apărut "Ultimul erou de film". care a devenit un eșec uriaș pentru Arnold, iar apoi Jim sa gândit ce să facă cu următoarea bandă scumpă.

"La început am fost foarte nervos, dar apoi am început să mă gândesc - de ce nu a filmat filmul la box-office? - își amintește. - Teoria mea a fost că producătorii s-au înșelat cu publicul: se așteptau să atragă fanii Arnie și, în același timp, să râdă de ei. A ruinat banda.

Luând în considerare greșelile lui John McTiernan. Cameron a angajat o întreagă echipă de scriitori pentru a veni cu glume minunate pentru fotografie. Ca urmare, regizorul a fost nemulțumit de activitatea lor și a rescris complet script-ul, lăsând doar două glume ale setului scenariu - unul dintre ei tocmai a fost legendar: „Ești concediat“.

PRODUCATOR "OPERAȚIUNI" ARGO "" ÎN ROLUL COMPUTERULUI

Puțini își amintesc că viitorul partener de afaceri George Clooney și producătorul operației Argo Grant Heslov a fost odată un actor. Pentru o lungă perioadă de timp a jucat în roluri mici în filme și la televizor, iar în True Lie, el a obținut probabil cea mai memorabilă parte a partenerului de încredere al protagonistului - tehnicianul de calculator Faizal.







"Știi, încă mă recunosc din cauza acestei imagini", își amintește el. "De fapt, Faisal este probabil cel mai cool rol pe care l-am jucat vreodată". Lucrul cu Cameron este un miracol, ca în paradis, sa dovedit. Am împușcat cam șase luni și am petrecut mult timp lângă el - o experiență incredibilă. "

JOY FOSTER ȘI ALȚI CANDIDAȚI PENTRU PRINCIPALUL ROL

Alegerea actrita pentru rolul principal feminin a fost dat Cameron nu este ușor: regizorul, cunoscut pentru dragostea sa de eroine puternice, am simțit că soția a super-spion „True Lies“ a fost ceva similar cu propria lui mama, și a fost foarte frică să facă o greșeală cu turnare.

"Mama a fost întotdeauna un luptător", a spus el. "Nu a cerut niciodată ajutor de la nimeni - într-o oarecare măsură sa datorat activităților sale medicale. În plus, a ridicat cinci copii, cum ar putea să nu devină lider militar?

Directorul insusi a pretins intotdeauna ca a scris scenariul cu ochii pe Jamie Lee Curtis. dar povestea își amintește nume complet diferite: versiunea originală pentru rolul Helen a fost Jodie Foster. care a devenit interesat de scenariu, dar a refuzat din cauza conflictului dintre grafice.

20 de ani de

Jamie Lee Curtis a avut toate datele pentru a dansa același dans

Printre candidați au fost numiți de asemenea, numele lui Ellen DeGeneres (după prelevarea de probe Cameron a considerat că este „prea amuzant“), Isabella Rossellini ( „prea italiană“) și Kyra Sedgwick (a refuzat să participe la proiect, pentru că ei se consideră prea tânără pentru rol).

STANLEY KUBRICK ȘI "TRECUTUL LIE"

"Am fost atât de flatat, spun ei, trebuie, Stanley Kubrick vrea să-mi vadă filmul! Spune cu un zâmbet. - Se pare că face acest lucru multora! Kubrick în viață - ca un vampir, absorbind ideile oamenilor. Îi plăcea cu adevărat să-i invite pe cineva și să-și suțească literalmente mințile fără urmă.

Cameron și Kubrick au petrecut toată ziua în subsolul casei de master, vizionând cadrul cu bandă pe tablă de editare: Stanley a vrut să înțeleagă cum a reușit să facă acest sau acel efect. Cu toate acestea, până acum rămâne un mister - fie că Kubrick îi plăcea filmul sau nu.

20 de ani de

Oricum, au existat zvonuri despre pictura timp de 10 ani - primul Schwarzenegger alimentat interesul pentru întoarcerea sa la cinema, apoi el însuși, Cameron a început în curs de dezvoltare a seriei bazate pe „True Lies“, dar face acest lucru și nu se termină.

"Am discutat acest proiect de foarte mult timp și am ajuns la concluzia că comedia despre teroriști nu mai este ridicolă", a subliniat regizorul într-un chat online recent. "Și noi nu vom ridica această problemă din nou."

Dacă vă place această fotografie, trimiteți-le, vă rog, celor care vă citesc în rețelele sociale







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: