15 Umplutură perfectă pentru vareniki care poate fi numită listă fotografii

Toată lumea are propriile preferințe culinare. Prin urmare, eu am propriul meu top -15, tu. poate fi o opțiune complet diferită. Nu vom argumenta, este mai bine să gătim și să gustăm. Cel mai adesea am vareniki asociate cu brânză de vaci sau cu o cireșă. Voi începe cu aceste umpluturi.







Brânză topită pentru găluște.

1.Polkilo brânză de vaci, printr-o mașină de tocat carne, se adauga 3 linguri de zahar, un gălbenuș de ou si o lingura de unt topit. Sare dupa gust (unele nu pot ca sare sau se adaugă sare în timpul gătirii în apă în sine). Umplerea se amestecă bine și. apoi așezat pe un aluat cerc tăiat cramponează aluat frumos și fiert pana cand se inmoaie.

Umplutura brânzei este cea mai bună preparare dacă coaja este granulată, de casă. În cazul grăsimilor cu conținut scăzut de grăsimi, puteți adăuga unt sau smântână. Branza de brânză poate fi perfect combinată cu fructe uscate, cu bucăți de conserve de fructe sau fructe de padure. Și aceste umpluturi vor intra în partea de sus.

  • Caisele uscate cu stafide sunt apă fierbinte aburită. După umflare, excesul de lichid se stoarce, se taie în bucăți, se amestecă cu brânză de vaci și se adaugă zahăr la gust.
  • Totuși, numai fără brânză de vaci. Pentru aceasta puteți lua orice fructe uscate. Pentru iubitorii de umpluturi dulci, o stafidă luminată este cea mai bună.
  • Brânză brută, măr tăiat, zahăr.
  • Brânză brută, zahăr, boabe.

15 Umplutură perfectă pentru vareniki care poate fi numită listă fotografii

■ O umplutură proastă a brânzei de vaci va fi a șasea pe lista mea.

Branza de brânză poate fi înrobită cu verdețuri. Aici, de exemplu: jumătate de kilogram de brânză de vaci, se taie mărarul în două linguri, se adaugă oul, se adaugă sarea după gust. O umplere simplă, rămâne bine să amestecăm totul și să ne uităm la viitorul vareniki. Acest tip de lucruri sărate este recomandat să zahăr ușor, acest lucru (potrivit experților) oferă un gust deosebit. Brânza de vacă și verdele poate fi variată cu mirodenii, iar vareniki servit cu smântână sau unt.

■ Umpluturi din fructe și boabe.

  • Cherry fără piatră. Ea pune pe un tort gata preparatului varenik și stropi puțin cu amidon. Acest lucru se face pentru astfel de umpluturi, astfel încât boabele nu dau o mulțime de suc.
  • Mere, frecat și presărat cu zahăr.
  • Mere împreună cu cireșe și zahăr.
  • Căpșuni cu zahăr.
  • Zmeură cu zahăr.
  • Coacăz cu zahăr.

Boabele sunt de obicei stropite cu zahăr și lăsate timp de o oră pentru a se coace sucul principal. Și acest suc rămas nu va dispărea, ei vor fi capabili să se toarne gata vareniki.

Îmi plac umpluturile dulci, dar ofer și câteva opțiuni pentru umplerea fără zahăr, pe cât posibil.

□ Varza, morcovii și ceapa. Acestea trebuie să fie tocate fin. Morcovii cu ceapa trebuie să se prăjească imediat în ulei de măsline, apoi se adaugă varza și se toacă amestecul de legume cu adăugarea de sare.







□ Ciuperci fierte ușor prăjite cu ceapă, amestecate cu cartofi fierți și piure. Aici o umplutură.

□ Doar o umplutură de cartofi. Este preparat din cartofi sărate și amestecat cu ceapă prăjită.

Nu mă gândesc la umplerea cărnii, pentru că este mai mult ca pelmeni. Alegeți umplutura preferată. Pentru mine, nu este nimic mai bun decât o cireșă!

În primul rând, voi încerca să listați toate cele 15 umpluturi cu care am reușit să gătesc vareniki:

  1. Cu nisip.
  2. Cu brânză de vaci.
  3. Cu cartofi piure.
  4. Cu cartofi brute și ceapă.
  5. Cu cartofi brute, cu carne și ceapă.
  6. Cu ciuperci.
  7. Cu tocană de varză.
  8. Cu varza verde si carne tocata.
  9. Cu căpșuni.
  10. Cu ficat prajit și piure de cartofi.
  11. Cu orez fiert și ou fiert.
  12. Cu platou de fructe de padure.
  13. Cu un ficat. (Ușor fiert, apoi prăjit cu ficat și ceapă, apoi printr-un măcinător de carne).
  14. Cu ciuperci prajite și cartofi piure.
  15. Cu pește conservat, orez și ou. Peștele se păstrează în ulei - cum ar fi sardine, hering. macrou - măturați cu o furculiță, adăugați orezul fiert și rupeți oul crud, amestecați, umplutura este gata.

În timpul verii, în familia noastră toată lumea iubește vareniki cu nisip, nu este necesar să se pregătească o umplutură. puneți căpșunile în castronul aluat și presărați puțin zahăr pe el. Închide. Gătiți găluștele timp de 5-7 minute. Gata vareniki să se răspândească pe o farfurie și se presară cu zahăr.

15 Umplutură perfectă pentru vareniki care poate fi numită listă fotografii

Cum să gătesc găluște cu cartofi brute și carne I-am spus aici:

Cu varza si umplutura. Umplutura se prepară după cum urmează:

Se spală varza, se scurge, se adaugă carnea tocată și, dacă se dorește, se toacă fin ceapa. Sare și se amestecă. Umplutura este gata.

15 Umplutură perfectă pentru vareniki care poate fi numită listă fotografii

Aluatul de aluat nu este foarte subțire. Gatiti vareniki 10-15 minute, serviti cu unt topit sau smantana.

Chefurile cu sortiment de fructe de padure sunt, de asemenea, pregătite simplu. Orice boabe trebuie spălate și uscate cu un șervețel. Aluatul nu este foarte subțire. Puneți boabele și presărați cu zahăr pe aluat. Gatiti minute 7. Gata gatiti poate fi stropit cu fructe de padure proaspete si zahar.

15 Umplutură perfectă pentru vareniki care poate fi numită listă fotografii

Plăci ideale pentru un fel de mâncare preferată, cum ar fi găluște. puteți numi foarte mult, dar cu siguranță există atât originale, cât și foarte populare, care sunt solicitate în meniul zilnic.

Și vara este, de obicei, mulți gătiți-le cu umpluturi dulci, este cunoscut tuturor cireșe, căpșune sau căpșuni, brânză de vaci sau branza de vaci massa.Populyaren dulce, în acest caz, și brânză de vaci cu stafide si umplutura de caise sau piersici.

15 Umplutură perfectă pentru vareniki care poate fi numită listă fotografii

În continuare favorit în rândul consumatorilor, această umplutură de cartofi cu bacon, de orice fel de varză proaspătă și acru.

Varza poate fi pregătită pentru umplere și cu ciuperci donate, precum și ficat sau cartofi.

Vareniki cu ficat sau calmar, este original și satisfăcător.

15 Umplutură perfectă pentru vareniki care poate fi numită listă fotografii







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: