10 moduri de a îmbunătăți instantaneu calitatea vieții! Metoda Silva

Mulți dintre noi caută modalități de îmbunătățire a calității vieții lor. Și tu? Simți că echilibrul din viața sau munca ta este deranjat? Credeți că sunteți grăbit, subestimat, slab plătit, nu aveți suficient timp liber? Te simți copleșit și, în același timp, devastat?

10 moduri de a îmbunătăți instantaneu calitatea vieții! Metoda Silva
Multe confundă calitatea vieții cu standardul de viață (concentrându-se asupra veniturilor), dar calitatea vieții este un concept mult mai profund. Acesta cuprinde viața socială și relațiile, sănătatea, prosperitatea, odihna și spiritualitatea.







În plus, acesta este un concept extrem de subiectiv. Este determinată de opiniile și cererile unei persoane. Și pentru o viață fericită, apoi pentru alta - nenorocire. Deci, fii atent la viziunea ta asupra calității vieții!

Îmbunătățirea calității vieții tale începe chiar acum

Determinați ce înseamnă calitatea vieții pentru dvs. Decideți ce doriți să atingeți în următoarele domenii ale vieții:

sănătate
bogăție
relații
carieră
agrement
spiritualitate
destin

Calitatea vieții poate fi echivalată cu fericirea. Vrem cu toții sănătate, bunăstare, relații bune, fericire etc. Dar obținerea succesului în unele dintre aceste sfere ale vieții nu garantează fericirea.

Ironia este că mulți oameni spun ceva de genul: "Voi fi fericit când ...". Și când ajung la ceea ce voiau, ei rămân nemulțumiți!

Deci, atunci când decideți ce doriți de la viață, schimbați această setare.

În loc să se gândească: "Voi fi fericit când ...", faceți decizia de a fi fericit chiar acum. O stare de spirit fericită poate schimba foarte rapid totul spre bine. Cum?
Când ești fericit, tu ...

10 moduri de a îmbunătăți instantaneu calitatea vieții! Metoda Silva

  • Atrage un popor fericit, pozitiv, optimist care te ridica în sus și vorbesc limba de prosperitate, sănătate, bucurie, plinătatea și sensul vieții.
  • Plin de energie si entuziasm. Te uiți la obiectivele și proiectele mari, de gândire, a fost umplut cu spiritul de aventura vieții tale și ei vor oferi placere, în schimb, să trăiască viața ca o datorie de rutină.
  • Mai bine luați decizii. Soluțiile, înnorate de stres, teamă, negativitate și neliniște, rareori duc la rezultatele dorite.
  • Ai grija mai bine de tine și de proprietatea ta, te simți recunoscător pentru ceea ce ai deja.
  • Concentrați-vă asupra a ceea ce este cu adevărat important pentru dvs. - asupra valorilor voastre.

Pentru a deveni mai fericit și pentru a îmbunătăți calitatea vieții chiar acum:

  • Simplificați. Scapa de tot ceea ce nu mai aduce beneficii sau bucurie. Spuneți "nu" afacerilor publice, în care nu doriți să participați. Spuneți "nu" șefului dvs. atunci când sunteți copleșiți de sarcini de lucru (trebuie să vă concentrați asupra calității, nu asupra cantității). Nu mai vizionați televiziunea (cu excepția emisiunilor pline de umor, educaționale și de inspirație, totul este o pierdere de timp prețios). Alocați timp pentru ceea ce este cu adevărat important. și nu acordați atenție tuturor celorlalte.






  • Începeți ziua cu un pozitiv și terminați-o cu recunoștință. Această practică de meditație simplă nu va dura mai mult de 30 de minute pe zi (15 dimineața și 15 seara), dar vă va schimba fundamental perspectiva.
  • Fa ce iti place in fiecare zi. Cei mai mulți dintre noi sunt atât de încărcați de obligațiile față de alții, încât uităm de o persoană care încearcă să "facă totul" - noi înșine. Este atat de important acest "tot"? Faceți ceva ce vă place, în fiecare zi.
  • Lucrările la obiectivele tale in fiecare zi. Amplasat deoparte cel puțin câteva minute, care va aduce mai aproape de poarta si te vei simti ca nu atarna despre în același loc pe care le faci ceva important.
  • Fii atent la tine. Toate cazurile nu pot fi anulate și trebuie să lași ceva timp și energie pentru nevoile personale. Este imposibil să faci totul perfect. Prin urmare, este foarte important să se poată simplifica. Nu vă reproșați pentru că nu ați reușit să schimbați totul. Nu sunteți un robot fără suflet, care trebuie să îndeplinească o anumită secvență de funcții. Da, aveți responsabilități, dar puteți prioritiza și elimina ceea ce ia cel mai mult timp, provoacă stres și te face nefericit.
  • Uită-te la comunicarea cu oamenii într-un mod nou. Adesea simțim că calitatea vieții noastre este redusă din cauza oamenilor neplăcuți cu care trebuie să ne confruntăm în fiecare zi. În loc să vă confruntați cu stres în această privință, imaginați-vă că acești oameni sunt actori. Imaginați-vă că ei, și filmați în film despre viața dvs. - trebuie să jucați unele personaje negative! Și acești actori sunt foarte buni în a face față rolurilor lor! Vedeți cât de mămoși ei v-au supărat și vă supărat cuvintele și faptele! Acest truc simplu vă poate face să zâmbiți. Și chiar dacă acest lucru nu se întâmplă, vă va ajuta să ușurați stresul emoțional asociat cuvintele și acțiunile acestor oameni.
  • Vizualizați-vă viața ideală.

Fa-ti timp in fiecare zi, timp de câteva minute pentru a vizualiza idealul vieții tale. Fa-o tot timpul, cu sentiment, si vei fi surprins cat de repede drumul tau va începe să apară „dreapta“ oamenii și situatsii.Vizualiziruyte „dreapta“, toate în timpul prezent:

"Viața mea este atât de frumoasă, am atâtea motive pentru recunoștință, nu-i minunat că am realizat toate astea?"

  • Ai grijă de tine. Iubiți-vă corpul și asigurați-i o alimentație corectă, odihnă și activitate fizică intensă. Este greu să te bucuri de viață dacă nu ești sănătos.
  • Zâmbet. zâmbet - controler de dispoziție! De fiecare dată când te superi, fii supărat sau îngrijorat, zâmbește (atât pe plan extern cât și pe plan intern). Și imediat va deveni mai ușor.
  • Acționați pe baza unor sentimente pozitive, nu negative. Ascultați-vă intuiția! Pentru a dezvolta intuiția, utilizați exercițiile metodei Silva pentru a afla cum să determinați ce cauzează un sentiment intuitiv și să utilizați corect aceste informații.

Anterior am încercat să adaug cât mai mult posibil vieții mele, dar acum înțeleg că principalul lucru este calitatea, nu cantitatea.

Îmbunătățiți calitatea vieții chiar acum: stabiliți ce calitate a vieții este pentru dvs.; faceți decizia de a fi fericit ACUM; și să vă construiți viața în jurul a ceea ce este important pentru dvs.

a ta,
Irina Khlimonenko
și comanda metodei Silva

Și avem un dar pentru voi, care vă va ajuta să vă îmbunătățiți calitatea vieții
Dacă nu sunteți deja familiarizat cu metoda Silva sau doriți să aflați mai multe, completați informațiile de mai jos și obțineți un ghid gratuit pentru metoda Silva!

9 ÎNVĂȚĂMINTELE MEDITĂȚII

Laura Silva

Numele meu este Irina Khlimonenko. Eu sunt reprezentantul Silva International pentru populația vorbitoare de limbă rusă.

Sunt foarte bucuros că ați citit articolele noastre și că studiați materialele folosind metoda Silva.

Vor fi întrebări - scrieți-ne la adresa [protejată prin e-mail] sau sunați la metodele skype metodsilva.

Lasă cea mai bună parte din viața ta să înceapă chiar acum!

"Stresul moderat și concurența sănătoasă sunt cheia excelenței" - utopia acestei judecăți este dezastruoasă. A trăi în stres este norma unei persoane moderne care se teme să treacă dincolo de teritoriul propriului său confort. Concurează cu cine? De ce? Judecățile tale sunt o relicvă a trecutului.

"Fii atent la tine!" - este foarte important. Este important să vă iertați greșelile minore, să nu vă învinovățiți dacă ați făcut ceva și cel mai important din punctul meu de vedere este să vă iubiți pe voi înșivă. Vă mulțumim pentru un alt articol interesant și util!

Mulțumesc! Acest lucru este minunat, mai ales pentru personaje negative: "oameni = actori". Eu folosesc în mod necesar pentru mine.

Mulțumesc! Foarte mult aștept meditații noi, încerc să încep să gândesc pozitiv, să resping depresia, gândurile rele ...

Cât de interesant! Din prima zi a noului an, am început, fără să mă gândesc la asta, să se comporte așa cum ați scris în acest articol. Și acum citesc despre asta acum, totul în buzunarele de gâscă! Prin urmare, există un rezultat! Multumesc! Mai mult și mai bine.







Trimiteți-le prietenilor: