8 Provocările cu care se confruntă românii fără speranță în lumea modernă

8 probleme cu care se confruntă romantismul fără speranță în lumea modernă

8 Provocările cu care se confruntă românii fără speranță în lumea modernă

Un romanticist fără speranță, din păcate, nu se încadrează în această lume. Oamenii nu mai apreciază aceste calități rare.







Nu sunt sigur (nu-mi amintesc exact), dar cred că mai devreme eram un romantic fără speranță. Dar lumea mi-a rupt, mi-a bătut toate gândurile frumoase și frumoase din cap și m-am supărat. Dar ceva se întâmplă, se schimbă ...

Nu am fost întotdeauna așa. Romantic de la mine doar stors ...

Nu este ușor să fii un romantic fără speranță în lumea modernă. De fapt, acesta este un mod de viață nepopular. Atât de mulți oameni urmăresc faima și banii - sunt prea orbi pentru a înțelege că romantismul este important până acum. În societatea noastră modernă, lipsa de galanterie este subestimată (de exemplu, deschideți ușa pentru alții și fiti politicoși). Unii chiar cred că romantismul este o slăbiciune. E doar nebun!

Cum a fost o speranță

Nu vă voi spune totul - am considerat unele lucruri mai degrabă personale. Voi spune doar că un romantic fără speranță este încă în viață și bine. Se ascundea doar în spatele prefixului și a benzi desenate. Cred că sa predat complet.

Știți ce, cred că întotdeauna trebuie să depuneți eforturi pentru a rămâne un romantic fără speranță în lumea modernă.

M-am așezat lângă el și am luat-o pe benzi desenate. Îmi place să fiu în compania unui romantic adevărat și pot simți cum înclinațiile mele romantice izbucnesc din interior. L-am întrebat de ce este încă singur, iar el a răspuns că nimeni în lumea noastră nu mai are nevoie de o atitudine bună. Nimeni nu a vrut să se întâlnească cu cineva care încă mai credea în romane de modă veche. Acesta a fost adevărul real. Și există multe alte motive pentru care romanticii fără speranță au probleme în viață.

Ei se simt mai acuta

Emoțiile în romanticii fără speranță sunt exagerate. Cel puțin așa vede societatea asta. Pentru toți ceilalți, modul în care un romantic fără speranță își exprimă sentimentele pare să fie greșit și acest lucru împiedică atât de mulți oameni să se cunoască mai bine și, prin urmare, creează dificultăți în găsirea unui partener. În loc să aprecieze iubirea pură, tristețea și furia, majoritatea oamenilor se îndepărtează de această realitate. Și destul de înspăimântător, după părerea mea, căi.

Îi plac lucrurile simple

Am cumpărat un dozator Pez cu ninja de broască țestoasă. I-am dat-o noului meu prieten - o poveste fără speranță și el a aruncat totul pentru a se bucura de jucărie. Sa îndrăgostit de o bucată de plastic care conținea o cantitate mică de bomboane și a zâmbit până la capăt. Știam că i-am dat ceva care îi plăcea foarte mult.

Romantismii fără speranță recunosc frumusețea lucrurilor simple, lucruri care nu costă mii de dolari și care nu strălucesc în lumina soarelui. Un adevărat romantic îi place, de asemenea, să facă cadouri simple și plăcute. Problema este că societatea se așteaptă la daruri scumpe și se simte ofensată din când în când prin daruri care fac o romanță fără speranță, recunoscând "chic" și nu sentimental.

Îi place foarte mult

N-am întâlnit niciodată pe nimeni în viața mea ca tipul meu cu benzi desenate. Când vorbește, pare să citeze romane de dragoste, când mergem, el îmi ține mâna. Îmi pare rău, m-am distrat din nou.







Un romantic fără speranță va iubi atât de mult încât să uitați de toți cei care au fost în fața lui. El vă va scrie cât de multe mesaje doriți, el va deschide ușile în fața voastră, va spune "Te iubesc" de o sută de ori pe zi. Da, poate părea intruziva dacă nu vă obișnuiți cu asta, dar în cele din urmă veți începe să apreciați aceste lucruri.

Problema cu o dragoste atât de puternică este că, de cele mai multe ori, nu primești ceea ce dai. Foarte rar, cu o dragoste atât de puternică, veți avea suficientă recul. Veți gândi toată ziua despre dragoste și despre generarea de idei pentru a demonstra aceste sentimente în mod creativ. Dacă nu există recul de dragoste, devastarea va fi la fel de puternică ca în cazul iubirii nedivizate. În plus, încercările de a se potrivi unor astfel de sentimente puternice pot fi o adevărată groază pentru cei care nu.

De multe ori suferă de singurătate

Între relațiile românilor fără speranță așteaptă perioade lungi de singurătate. Aceasta se întâmplă de obicei din cauza nemulțumirilor provocate de ultima relație. Deoarece sentimentele lor sunt ascuțite, durerea este mult mai puternică. Ei au nevoie de ceva timp pentru a-și recupera și a continua să caute dragoste și vor continua să caute. E în sângele lor. Pentru că sunt romanticieni fără speranță, ei se simt mai puternici și este mai greu pentru ei să înceapă o nouă relație.

Se simt ca straini in aceasta lume

Așa cum am spus, am fost dezamăgit de oameni asemănători cu cei pe care am încercat să le fiu, până când l-am întâlnit. Când am încercat să o comparăm cu alții, n-am făcut-o niciodată. El arată ca cineva dintr-o altă lume, o antichitate rară, antică sau un lucru frumos care nu mai are. Știți când găsiți un produs care vă place foarte mult și apoi încetați să-l produceți? Da, în parte acest lucru este exact așa.

În acest caz, acestea nu ar trebui să fie la fel ca toate, aceasta este sublinierea lor. Dar romantismul fără speranță se simte străin în lumea noastră astăzi. Nimeni nu se comportă ca ei: nu vorbește așa, nu face lucruri frumoase pentru alții și nu-i place cu o astfel de întoarcere. Din păcate, lumea noastră modernă, plină de idealuri materialiste, poate ucide treptat un romantic fără speranță. Să sperăm că acest lucru nu se întâmplă.

Ele sunt considerate a fi slabe

Din păcate, mulți oameni consideră romantismii fără speranță slabi. Ei consideră bunătatea, umilința și tăcerea ca lipsă de putere. Societatea de astăzi, pe care nu-mi place să o recunosc, este plină de judecăți arogante și negative: "Băieții nu plâng", "Dragostea nu trăiește mult" și, una dintre cele mai rele, "Nu mai acționa ca o fată".

Noi, ca rasă umană, suntem prea concentrați asupra a ceea ce alții cred despre noi. În loc să ne îngrijești cu adevărat pe cineva în mod corect, preferăm să pară dură și neîmblânzită. Un romantic fără speranță îl va iubi în ciuda răului pe care cealaltă parte îl poate avea asupra lui. Sunt puternici și nu renunță niciodată.

Romantismii fără speranță nu renunță niciodată

Chiar dacă trebuie să facă acest lucru, ei nu vor renunța. De obicei, ei rămân la sfârșitul relației. Mai întâi de toate, deoarece consideră că orice lucru mic este o oportunitate de a rezolva totul. Gândul că iubirea se termină îi ucide. Ei cred că puteți găsi întotdeauna un compromis, vorbiți mai des și petreceți mai mult timp împreună pentru a vindeca rănile.

Romantismii fără speranță sunt gata să sacrifice orice, doar pentru a-și face partenerul fericit. Poate, ca ființe stricate, vrem să ne predăm prea des. Poate că suntem leneși și, prin urmare, nu doresc să lucreze la greșeli. Este o luptă a unui romantic fără speranță, deoarece intenția lor este să iubească și să iubească pentru totdeauna.

Cinstea în această lume nu mai ocupă mult spațiu. Minciuna a devenit ceva normal pe care îl folosim în fiecare zi pentru a obține ceea ce vrem. Un romantic fără speranță este cinstit, deschis și vulnerabil, iar aceasta este slăbiciunea lui. Uneori trebuie să-mi cer mai puțin iubirii fără speranță să-i spun altora. Trebuie să-i reamintesc că cei mai mulți dintre acești oameni nu sunt într-adevăr interesați, căutând doar o oportunitate de a bârfe.

Dar este în natura lui să fie vulnerabil, iar conversațiile îl fac fericit / trist / supărat. Cred că aceasta este consecința unor asemenea sentimente și emoții profunde. Pentru că îl iubesc, încerc să-l protejez de efectele secundare ale onestității lui, dar durerea lui mă supără.

Mi-am dat seama de propriile mele tendințe romantice, iar asta îmi dă speranță.

Sper cu adevărat. Sper că lumea va putea să protejeze acești oameni rare, astfel încât ceilalți să învețe sau să-și amintească cum să fie cei mai buni oameni. Un romantic fără speranță este o piatră prețioasă rară, el este o persoană care nu se potrivește în timpurile noastre. Cred că ele pot deveni ispășirea noastră.

În loc să lupți și în loc să priviți în jos pe acești oameni, poate puteți învăța de la ei câteva lucruri. Când stau în tăcere cu romanticul meu, zâmbesc. Se îndreaptă, își ia mâna în el, o sărută și apoi îmi spune că mă iubește. La fel ca și domnilor cu ani în urmă.

Mai ales pentru cititorii blogului meu Muz4in.Net - în conformitate cu articolul Sherrie







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: