8 Fapte despre nuntă, căsătorie și dragoste prin ochii copiilor - factum

1. Ce este o nuntă din punctul de vedere al copiilor:

"O nuntă este atunci când vizitezi o fată să se plimbe cu ea și nu o mai aduci la părinții ei". Yarik, de 6 ani







"Când oamenii se iubesc, se sărută tot timpul. Dar apoi se obosesc să se sărute și ce fac mai departe? Apoi se căsătoresc. Dasha, 8 ani

2. Cum să alegeți un soț sau o soție?

"Aveți nevoie de ea pentru a iubi ceea ce vă place. De exemplu, vă place fotbalul, iar soția se uită la faptul că există mereu jetoane în casă și ce să dunk. " Alik, 9 ani

"Mama spune că voi întâlni un tip destept și bun ... Dar cel mai probabil voi alege cel mai înalt și cu ochii albaștri." Milano, 7 ani

3. Cea mai buna varsta pentru o nunta?

"Aproximativ 75 de ani. Când sunteți atât de bătrâni, nu mai puteți lucra și întotdeauna să vă culcați în pat și să vă iubiți unii pe alții". Anya, 8 ani

"Ei bine, îmi voi termina grădinița - și o voi căuta pe soția mea". Nikita, 5 ani

4. Ce se întâmplă dacă întâlnirea a fost plictisitoare?

"Data viitoare, sunați la un alt băiat. Pentru că nu mă plictisesc nici atunci când Antosha joacă roboți la oaspetele meu. Probabil este doar dragoste ... Oh! "Arina, 6 ani







"Aș fi fugit și m-am ascuns sub pat. Și aș fi sunat la televizor pentru a anunța că eram mort. Gordei, de 9 ani

8 Fapte despre nuntă, căsătorie și dragoste prin ochii copiilor - factum

5. Cand pot sa ma sarut?

"Nu poți sărut o fată până nu economisesti bani pe ring. Încă nu am suficiente ruble. Arseniy, 7 ani

"Principalul lucru nu este să sărutăm oamenii. Dacă cineva vede, poți sta în colț toate desenele animate. Dar dacă nimeni nu se uită, aș sărut un băiat drăguț. Nu pentru mult timp, câteva ore. Nastya, de 6 ani

6. Cum au întâlnit părinții dvs.?

Au fost împreună odată. Apoi ne-am întâlnit în muzeu. Bogdan, de 6 ani

"La institut, tatăl meu mi-a cerut mamei să-l ajute cu lecțiile. Mama a fost de acord și apoi a aflat că tatăl meu era mult mai deștept decât se prefăcea. Zhenya, 7 ani

7. Secretul unei familii fericite?

"Trebuie să-i spunem soției mele că este frumoasă, chiar dacă se pare dimineața că a fost mâncată de albine". Misha, de 8 ani

"Mama mea îmi împarte hrana cu tatăl ei, dar nu o cere." Tanya, de 6 ani

8. Este mai bine să fii căsătorit singur?

"Pentru fete - singure, pentru băieți - căsătoriți. De asemenea, au nevoie de cineva care să curețe pentru ei. " Irisha, de 6 ani

"Am chiar și o durere de cap. Sunt un copil. E prea devreme să mă gândesc la asta. Ilya, 9 ani.

Îți place postul? Sprijin Factum, faceți clic pe:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: