3 zile în frigider - carnea poate fi aruncată pda - littleone 2018-2018

La ce temperatură au păstrat carnea? La o temperatură destul de scăzută, aproape de zero?
Ați cumpărat exact proaspete? Răcită? Atacul a fost cu mult înainte de vânzare? Sau este necunoscut?






În general, carnea nu este proaspăt mâncată, ar trebui totuși să se coacă.
Aici citez din cartea de bucate:
„Viteza acestui proces numit carne de maturare depinde de vozduza temperatura ambiantă Cu condiția iradiată suprafața cu carcasele raze ultraviolete carne se maturizează la 0 grade timp de 8-10 zile, iar la 17 grade - 3 zile ;. Maturarea cărnii cu acest mijloc are cea mai organoleptic proprietăți ".
„Cu răcire a cărnii la o temperatură de 0-4 grade proceselor de descompunere în ea sunt încetinite. O astfel de carne pot fi depozitate într-un frigider la o temperatură de 7 grade până la 3 zile. Se recomandă, totuși, carnea refrigerată depozitate la temperaturi mai scăzute, și anume la 0 la 1 grad“ .
Un alt lucru este că în pachet - nu este vorba de gud.
Carnea trebuie ventilată.
Și despre îmbătrânire - atât de cunoscători preferă ca carnea să se odihnească și să se coacă după sacrificarea a 10 zile.
Ce fel de carne ați cumpărat - răcit sau dezghețat - nu știu.






Atâta timp cât carcasa din care face parte este sacrificată, nici eu nu știu.
Acum cel puțin au scos pachetul? Sniffed - cum este? Dacă este normal, atunci este mai bine sau acum să pregătiți, sau să nu mai păstrați sacul la o temperatură scăzută plus sau (așa cum sa sfătuit mai sus) să marinați.

Sniff, cu un miros bun, gătiți acum și pentru o lungă perioadă de timp, sau la temperaturi ridicate, nu dați copilului :)

Doamnelor, nu înțeleg ce se va întâmpla cu o carne bună timp de 3 zile în frigider. (în ciuda faptului că am un bikik pe prospețime :))
Credeți că în satele ucis un porc sau o vacă să mănânce timp de 2 zile? :) În primul rând carnea ajunge la maturitate o săptămână, în frig, și apoi mânca-l-recoltare.

Dacă inițial carnea era normală, nu a fost pompată cu fosfați etc., acum miroase normal și arată normal - ce să gândești?
"răcit" de la supers-da, adesea destul de repede sufocă, mai ales faptul că în paletele de plastic spumate vândute strânse cu un film. Deci, înainte de împachetare smochinele știu că bucata este stocată la furnizor + deseori se decongelează. Pieptul de carne este depozitat fier pe raftul cel mai rece al frigiderului timp de 5 zile.

Și de ce, cu miros normal și aspect, carne bună pentru o lungă perioadă de timp pentru a găti și de ce nu-i dai copilului - și eu nu înțeleg :)

"răcit" de la supers-da, adesea destul de repede sufocă, mai ales faptul că în paletele de plastic spumate vândute strânse cu un film. Deci, înainte de împachetare smochinele știu că bucata este stocată la furnizor + deseori se decongelează. Pieptul de carne este depozitat fier pe raftul cel mai rece al frigiderului timp de 5 zile.

încă nu înțeleg logica: dacă carnea miroase suspicios, atunci nu trebuie să fie gătită, așa cred.
Și dacă miroase bine, adică nu nimoroshestvie cu el nu sa întâmplat, atunci de ce nu poate fi dat copilului?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: