3 Rugăciuni pentru păstrarea sarcinii în limba rusă și ucraineană

Oamenii care cred în Dumnezeu în fiecare zi se întorc la el cu cereri și sfaturi prin rugăciunile lor. În aceste momente, o persoană are nevoie mai mult ca oricând de sprijin și protecție.







Acest lucru este valabil pentru mamele care se așteaptă să efectueze cea mai importantă misiune pe Pământ - poartă, dau naștere și apoi își cresc puii. Sarcina pentru fiecare femeie este o etapă de viață foarte importantă, plină, totuși, nu numai cu emoții pozitive, ci și cu anxietate și experiențe. Acest lucru este în special pronunțat în perioada de așteptare a primului-născut. Aflați mai multe despre această perioadă uimitoare și calculați corect durata sarcinii va ajuta serviciul nostru "Calculator al sarcinii".

În acest caz, multe mame viitoare găsesc pacea minții și echilibrul ajută la comunicația cu un mentor spiritual și convertirea la Dumnezeu.

Cine se roagă la amenințarea cu avortul spontan și alte patologii periculoase ale sarcinii?

  • Sf. Theotokos,
  • Iisus Hristos,
  • Nicolae Lucrătorul de Minuni.

În timpul comuniunii cu Dumnezeu, se pot folosi și rugăciuni tradiționale, care au o putere cu adevărat vindecătoare! Iată doar câteva dintre ele:

Rugăciunea pentru păstrarea sarcinii

Oh, Sfânta Fecioară, Maica Domnului Cel Prea Înalt, Skoroposlushnaya Mediatoarea, Ție cu credință recurge! Uită-te în jos de la înălțimea măreției cerească a Lui pe nepotrebnago MENE, pripadayuschago icoana Ta auzi în curând umil păcătos rugăciune mene și să aducă Yu fiului său, îl implora, așa că luminează sufletul sumbru al luminii mele Bozhestvennyya grația ei și curățește mintea mea de gânduri deșarte, dar calmă suferința pe inima mea și vindeca rănile, ci de a raționa pe mine pentru a face bine și de a spori-l rabotate cu frică, iartă toată fapta rău de mine, să-l elibereze suferința veșnică și nu va lipsi împărăţia lui cerească. Pe Preasfânta Fecioară Maria: Tu ai plăcere în ele nareschisya după chipul Skoroposlushnitsa Lui, în toate velevayuschi pritekati Tie cu credință: nu te uita în jos UBO mene skorbnago și nu îmi va permite să mor în abisul păcatelor mele. Pe Tine Bose toată speranța mea și speranța salvării, și mijlocirea ta a capacului și a mă instrui pentru totdeauna. Amin.







3 Rugăciuni pentru păstrarea sarcinii în limba rusă și ucraineană

Rugăciunea pentru păstrarea sarcinii

Precista Dіvo Marije, dacă Dumnezeu blagovіstiv Tobi, todі Tee jurat Yomou "Axa I Slugin Domnul: să le Zi voi deveni Tvoєmu cuvânt!" Tee dotrimalasya obіtnitsі - nu si nu se va zgrishil. Marië, Maica lui Dumnezeu, în centrul lumii, îmi imaginez că sunt aproape de Dumnezeu. Z mozh sertsya vyplivayut tsi cuvinte, bo viryu iubesc Yogo Shiro.

Dumnezeule, sunt pregătit pentru poklikanny al mamei mele. Tee, mama Atotputernic, oberіgay MENE peste tot, abi I zavzhdi Bula vіrnoyu copil Bogovі iac Yogo, iac echipa, ditini iac mama lyubyachoї. Amіn.

Rugăciune pentru poartă

O, Doamne Dumnezeul nostru, Producătorul întregii vieți! Te cu ajutorul Duhului Sfânt pidgotuvav prelavnu Diva Maria pe gіdne nasteshkannya pentru Sina lui. Te-ai vărsat Duhul Sfânt al lui Ivan vânător și ai pedepsit râul yomu în pântecele yoghinului mamei. Uită-te la cich zhinok, yaki cere-ți binecuvântarea pentru tine și pentru copiii tăi. Spade-up cu glibokoyu raddistyu, bo na ikhnih ochii zvershuyutsya ciob de miracol de noi zhittya. Primiți fierbinte, pragnennya liniștită, hto pokirno Sunteți bine pentru a salva copii, yak te poklikav la nisnuvannya. Nekhay z Youy dopomogoju їхні діти щастливо побачить світло дня й благодобяй Благодаті Sf. Chrashchennya. Înainte de a începe să vă servi Toba vă dovyagnі vіchnogo zhittya na Nebі. Amіn.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: