3 ani fără vaccinări

3 ani fără vaccinări, nu mori. Singurele probleme pe care le aveam cu planul meu psihologic erau conflictul soțului, acestea fiind temerile mele atunci când copilul a prezentat semne similare cu semnele de "vaccinare". Dar a fost o răceală, o alergie.







Am crezut că pot trăi fără vaccinuri până când am 3 ani "și nu mai e înfricoșător". Dar încă înfricoșător.

Copil mic cu variații în neurologie, sindromul hidrocefalie (același care „nu se întâmplă“, cu toate acestea, și capul mai mult decât celălalt, și nervii pochuvstvitelnee, mai târziu a început să se plimbe un pic ciudat până acum - toate descriu lung - dar vorbesc început devreme și vocabularul este foarte mare)

Stabiliți sau trăiți ca înainte? Fără ce vaccinări nu sunt luate la grădiniță (nu mai devreme de 4 în planul municipal), școala?

3 ani au trăit fără vaccinuri și totul a fost bine, indiferent dacă merită să puneți inoculări?

Este necesar să se pună toate vaccinările

nu este nevoie să vaccinați deloc

În total, au votat: 102

Codul BB pentru inserare:
Codul BB este folosit pe forumuri

Codul HTML care trebuie inserat:
Codul HTML este folosit în bloguri, de exemplu LiveJournal

3 ani au trăit fără vaccinuri și totul a fost bine, indiferent dacă merită să puneți inoculări?


3 ani fără vaccinări

102 de utilizatori au participat la sondaj.

Copil mic cu variații în neurologie, sindromul hidrocefalie (același care „nu se întâmplă“, cu toate acestea, și capul mai mult decât celălalt, și nervi pochuvstvitelnee, a început plimbare târziu, un pic stîngace până în prezent - modul în care o astfel de istorie se poate gândi să facă sunt vaccinări?







în vârstă, întărirea întregii neurologii și a tractului digestiv după DTP și chiar delfin, care nu au fost vaccinate cu Mantoux. Nu mai fac asta pentru că există o alegere: poate că vom fi salvați de la o vaccinare împotriva unei infecții, dar suntem 95% probabil, cu anamneza noastră, vom obține pobochki. a fost un discurs bun, dezvoltat atât pentru anul cât și pentru. remiterea a dispărut. acum dislexia și totul. mai tineri în aparență aproape norme, puțin junk și discurs. dar nu-l pun din același motiv: nu vreau să-mi distrug uneori "trivia" + ereditate.

du-te copii și ungrafted în grădini, du-te la grupul "nu vaccinări." cea mai ușoară cale, cu anamneza dvs., este să cereți unui lucrător medical. în cuvinte, explicați că nu sunteți ideologică, dar aveți diagnostice, chiar și în trecut.

și chiar dovlenkoy, nu Mantoux vaccinate
copilul meu dupa Mantoux (convins in acelasi timp), hemoglobina a cazut foarte mult, dar acum ca in norma (restaurat, verificat pentru ultima data in urma cu sase luni undeva, era normal)

Hemoglobina în noi este întotdeauna bine, avem aceleași efecte secundare ca și acneea, doar într-o măsură mai mică (neurologie, vorbire, rinită, alergie).
Dar pentru a taia hemoglobina mantalei. Cu acea probă 50/50.
Ca să fie sănătoși, vindecătorii (

Întreaga sarcină, am fost chinuită de gândul: cum ar putea Ksiushka să perceapă apariția fratelui său? Cum să-i poziționați în mod corespunzător gelozia, care este sigur? Cum îmi pot distra atenția, timpul liber, dragostea între doi copii și soțul meu? Am citit tot felul de articole, am luat notă de experiența mamelor cu doi sau mai mulți copii. Îți spun ce sa întâmplat din toate astea.

Când ai fost însărcinată de mult timp, întreaga lume pare fabuloasă și tu în ea, cel puțin, o zână. Rotiți o astfel de zână. Ochii sunt strălucitori, zâmbetul este misterios, mersul ... Omitem mersul. Și tu aștepți. Și crezi că mănânci oa doua înghețată pe o bancă de parc! Un pic mai mult și aici este fericirea! Ai citit foarte mult, ai întrebat, îți poți imagina totul. Dar timpul trece ... si intelegi ... Gresit! Deci, o listă a ceea ce nu eram absolut pregătit.

Multe fotografii ating în adâncul sufletului meu. Mai jos reprezint pe aceia care au atins sforile sufletului meu. Puteți atașa fotografiile care au legătură cu dvs.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: