11 pacienți cu privire la clinica stomatologică din cartierul Avtozavodsky din Nižni Novgorod

Cu câțiva ani în urmă am tratat un dinte din Kiseleva, mi-a plăcut totul: atât atitudinea, cât și munca făcută. De data asta nu aveam noroc. Talon sa dus la medicul vârstnic Kochetova. Mi-a amintit de doctorii răi din stomatologia copilăriei mele. Foarte neplăcut, dur. Nu voi merge niciodată la ea pentru nimic și nu sfătuiesc pe nimeni. Și am fost foarte surprins că am primit în această zi 3 raze X. Prima dată - pentru a vedea dacă există chisturi, a doua oară - pentru a vedea cum a fost sigilat canalul, dar imaginea nu a ieșit, a fost modificată pentru a treia oară.







Pentru mult timp nu am avut nici un motiv să contactez medicul dentist. Când a simțit în mod neașteptat o durere de dinți, a înecat-o cu medicamente de durere, iar a doua zi, pastilele nu mai aveau nici un efect și obrazul era ușor umflat. Nu aveam de ales, trebuia să merg la dentist. Chiar și copil, mama ma dus la dentiști și nu am avut o impresie foarte bună despre ei, în general mi-era frică de ei. La fericirea mea, nu departe de casa noastră, se află clinica raională municipală, unde am luat pașaportul și politica (OMS) și am plecat. Am fost plăcut surprins când am intrat în salonul mic, dar confortabil, unde totul era decent și nu erau mulți care așteptau să vadă un doctor. După ce am primit un bilet și am stat în linie pentru doar 20 (!) Minute, am intrat în biroul dentistului, care era o femeie plăcută. Mai întâi am avut o radiografie. apoi a urmat o injecție anestezică. tăierea gingiilor și așa mai departe, iar doctorul a făcut totul cu ușurință și rapid. Am crezut imediat că am avut noroc cu doctorul. În general, am fost vindecat de dinte în două zile, și, de asemenea, gratuit pe poliță, și am fost foarte multumit! Mulțumesc!













Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: