10 sfaturi practice pentru a visa pentru a pierde in greutate

Te-ai saturat de sfaturi constante despre cum sa slabesti si de a oferi cu diete diferite, concepute pentru sume nelimitate de bani si o multime de timp? Pentru mulți dintre noi este complet nerealist să petrecem jumătate din weekend-uri pentru gătit sau pur și simplu nu avem destui bani pentru produsele oferite în dietă. Există, de asemenea, cei care sunt îngrozit de ideea că trebuie să numărați în mod constant calorii. Vă oferim câteva sfaturi, observând care puteți menține greutatea optimă.







1. Mâncați? În multe restaurante se servesc porții mari, astfel încât, dacă este posibil, să vă comandați ceva din meniul copiilor. Meniu pentru copii: elementele de bază ale alimentației adecvate a copilului

10 sfaturi practice pentru a visa pentru a pierde in greutate
. unde porțiunile sunt mult mai mici.

2. Să aveți întotdeauna gustări sănătoase și ușor accesibile. Gustări cu conținut scăzut de calorii. Vase cu fructe, un recipient de țelină și morcovi în frigider, salată de fructe vă va ajuta să mâncați, dacă înainte de cina-cina este încă departe, dar există deja dorit.

3. Înlocuiți legumele conservate cu congelate.

4. Cumpărați un abur. Legumele cu legume sunt cele mai utile pentru sănătate. Alimentează aproape toate substanțele nutritive naturale. Chiar dacă mâncați prea mult, nu veți simți atât de greu ca după alimente grase.

5. Restricționați consumul de alimente în timp. Cu cât stați mai mult la masă, cu atât mâncați mai mult.

10 sfaturi practice pentru a visa pentru a pierde in greutate
6. Mâncați de mai multe ori pe zi. Împărțiți rația zilnică în mai multe părți, cel puțin trei. Și încercați să nu omiteți micul dejun - fructe, biscuiți, toast ...

7. Evitați utilizarea băuturilor dulci cu conținut de carbonat. Nu au substanțe utile, zahăr solid. Luați suc de fructe 100% cu dumneavoastră sau diluați apă obișnuită cu fructe.

8. Beți mai multă apă. Aceasta este o regulă cunoscută de mult timp, dar totuși nu uitați să beți cel puțin 8 pahare pe zi.

10. Uitați de jetoane, biscuiți, nuci, semințe! Sunt foarte caloric! Este mai bine să aveți o gustare cu fructe uscate sau iaurt. Calorii sunt mai puțin, și există mai multe beneficii.

Și acum 10 mituri despre dietă.

1. Reducerea caloriilor duce la pierderea rapidă în greutate. Nu este adevărat! Cu o reducere bruscă a alimentației, stomacul "crede" că doar muri de foame și începe să acumuleze urgent greutate!

2. Cu cât dieta este mai strictă, cu atât mai bine. Mananca mereu la fel (de exemplu, supa de varza), cel mai probabil, veti simti inconfortabil. O săptămână mai târziu, pur și simplu ura varza Varza: proprietăți utile și contraindicații pe care nu ați știut despre

10 sfaturi practice pentru a visa pentru a pierde in greutate
. O vrei? Alegeți diete mai puțin severe sau profitați de sfatul nostru (vedeți mai sus 10 sfaturi despre scăderea în greutate)

3. Este necesar să abandonați produsele preferate, dar nu utile. Mai devreme sau mai târziu, nu vei supraviețui și nu mănânci înghețată sau tort. Nu este înfricoșător, în cantități mici, nu vă va face rău. Dar numai în mici!







4. Nu mâncați după șase seara. De fapt, nu este cât de mult mâncați, cât de mult mâncați sau cât de activ sunteți. Dacă mâncați la șapte ani și mergeți la culcare la ora 12, atunci nu vă faceți griji. Mai ales dacă cina ta a fost ușoară.

6. Grăsimea este dăunătoare. În principiu, da. Dar, în cantități mici, este util și trebuie inclus în dieta zilnică. Și unele grăsimi sunt foarte utile, cum ar fi cele găsite în fructe de mare. Așa că mâncați peștele.

7. Scăparea alimentelor ajută la scăderea în greutate. Dimpotrivă. Metabolismul dvs. este deranjat. În plus, nu obțineți suficiente vitamine. Prin urmare, este mai bine să mănânci mai des, dar puțin câte puțin. (a se vedea punctele 6 și 10 din avizul privind pierderea în greutate)

8. Uleiul este un produs dăunător. Puteți utiliza soiuri cu conținut scăzut de grăsimi de unt și produse lactate cu conținut scăzut de calorii. În plus, ele conțin calciu, care este necesar pentru corpul nostru.

9. Pentru a pierde in greutate, ai nevoie de multa vointa. Da, voința joacă un rol. Dar, mult mai mult, greutatea depinde de predispoziția genetică, de sănătatea, de mediul înconjurător, nivelul de activitate.

10. O cantitate mare de apă va ajuta la scăderea în greutate. Bea multa apa nu va duce la pierderea in greutate. Apa este bună pentru sănătate, dar informația că oamenii sunt subțiri cu apă nu este. Probabil, ei au înlocuit pur și simplu sucurile cu calorii înalte sau sodă cu apă potabilă obișnuită.

Natalia Sharygina special pentru Clubul Femeilor

Vreau să spun imediat. că nu stau pe diete, dar încerc să mă monitorizez și să controlez greutatea. cu o înălțime de 158 cm, greutate de 58 kg. Pentru mine, am pus accentul pe apa de baut dimineata pe un cimitir, 2 pahare de apa 0.5 l.-viu, structurate, cu o incarcatura negativa

Am 16 ani. și greutatea mea este de 80, cu o creștere de 166-167. Eu doar mă urăsc și reflecția mea în oglindă, nu știu ce să fac pentru a pierde în greutate. Am și voință foarte slabă. Eu stăteam pe o dietă, mergând pentru sport, dar nimic nu ajută. Deja nu știu ce să fac. Dacă sunt oameni care au trecut prin ceva ca mine, vă rugăm să împărtășiți!

Am decis sa slabesc cu ajutorul metodei tale)))) Voi incerca sa speram pentru rezultate bune))) multumesc pentru ajutorul tau cu o alimentatie corecta)))): roll:

Să te foamezi de foame este foarte crud! Da, și de ce să o faceți - pentru că efectul este temporar, după o săptămână de dietă normală, câteva kilograme vor reveni din nou, după două - toate! Ședința de toate viața mea pe o dieta (BRR, chiar imaginați înfricoșător) este ireal, vreau să mănânc! Vă sugerez acest mod de a pierde în greutate un pic. Este potrivit pentru persoanele care cântăresc cel mult 70 kg. Nu este nevoie de foame aici (sau mai degrabă, în general!) - această "dietă" este numită pur și simplu o zi de ușurare! Ziua de descărcare a laptelui (dacă există probleme de sănătate, consultați un medic înainte de a începe). Această metodă am încercat singur. Am cântărit 62 kg la începutul lunii și acum este de 55 de ani. Nu este rău, având în vedere că stați doar pe "dieta" timp de 4 zile pe lună. Cel mai bun lucru este că greutatea nu este colectată ulterior (bine, dacă mâncați în cantități rezonabile!). Acest lucru se datorează faptului că nu vă înspăimântați corpul cu o lipsă de hrană, nu vă gândiți să vă salvați, funcționează în mod normal. Dar, din cauza lipsei de grăsime care intră în corp, el este forțat, așa cum este trist pentru el, să-și petreacă propriul său! În general, puterea de colectare sâmbătă (dacă ai fost doar un pic), pentru a primi în pungă subțire cele mai recente ascunzătoarea lui (o sută de ruble cred suficient) și du-te la magazin alimentar. Pune in cos 2 pachete degresat (!) Branza de vaci, fără grăsimi (!), Iaurt (2 bucăți), foarte-foarte iaurt sau lapte degresat (2 pachet cred suficient). Dacă aveți un dinte dulce (ca mine!) Apoi cumpăra marmeladă sau souffle (nu va lasati pacaliti, doar un pic!), Întotdeauna fără grăsimi și carbohidrați mai puțin de dorit! Marcat? Acum, cu o conștiință curată du-te acasă (nu uitați să plătiți!) Și așezați bainki. Toată Duminica, trebuie să mâncați eroic doar ceea ce ați cumpărat ieri (sper că nu ați săpat un cuplu de prăjituri împreună în același timp!). În general, totul este destul de gustos. Trebuie să mâncați toate acestea când doriți cu adevărat. ! În orice moment (deși încă de dorit timp de două ore înainte de culcare Otavi stomac liber, oprindu-se să mănânce) cred că toate aceste ingrediente ar trebui să fie suficient (Dacă nu este suficient - mai bine - du-te la magazin)!. În mod similar, trebuie să mâncați în fiecare duminică într-o lună. Numai aceste produse nu sunt. Încă bine, pentru cele mai bune rezultate pentru a face sporturi - aerobic + exerciții de rezistență. În acest caz, greutatea va fi mai puțin pe cântarul nu este mult, dar toată lumea a observat cum ai pierdut în greutate și prins! În general, Appetit bon. Mult noroc)

Spuneți-mi cât de multe calorii din această dietă: micul dejun - un pahar de lapte sau două prajituri de brânză - o brânză de vaci - 8 creveți

Principalul lucru pentru a găsi un suporter în lupta împotriva excesului de greutate! De exemplu, la un forum pentru a împărtăși realizările lor, citiți și să asculte realizările altor Luda! Crede-mă, există un stimulent! Tu nu ești singur.

Da. Am citit toate informațiile dvs. dar ce pot să spun atunci. Am 14 ani, cântăresc 72 de kilograme, înălțimea de 172, grozav de dulce. dar OOOOOCHCHCHEN doresc să piardă în greutate. Dar pentru NEMOG.

Închiria un corector, nu crede cu adevărat scrisul, chiar dacă sună plauzibil atunci când există atâtea erori. Mulțumesc.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: