9 Greseli ale culturistilor incepatori, totul despre culturism

Înainte de a trece la articol, aș dori să vă atrag atenția asupra acestui serviciu pentru sportivi. Un scaun virtual cu balansoar este doar un zeu pentru începători. Toate principiile de formare avansată sunt atât de organice și de competente legate de programele de formare, încât regret că un astfel de serviciu nu a fost disponibil atunci când eram începător.







9 Greseli ale culturistilor incepatori, totul despre culturism

Începătorii culturistilor au multe de a căuta informații despre antrenament, ceea ce nu este întotdeauna adevărat, așa că am decis să scriu acest articol și să subliniez principalele greșeli ale noilor veniți.

Când am început să fac culturism, am avut o idee despre acest sport ca fiind ceva foarte simplu.

Pentru mine, nu părea mai dificil decât să ia și să citească o carte. Eu, ca un culturist în devenire. se părea că în acest sport principalul lucru este fierul și nu trebuie să știi nimic altceva.

Dar cu cât am avansat, cu atât mai mult am găsit de neînțeles. Nu știam ce depinde de progresul pe care este motivul pentru care aveți nevoie pentru a mânca o mulțime, ce exerciții și cum să facă, ceea ce ar trebui să acorde o atenție deosebită la ceea ce nutriție sport și modul în care este dăunător și alte mistere, care vin uneori în minte la aproape toată lumea de la începători.

Și acum am decis, pe baza experienței mele personale, precum și a experienței prietenilor mei de culturism, să vă spun despre principalele greșeli ale culturarilor începători:

  1. Cererile nerealiste sau maximalismul tineresc se fac simțite. Bineînțeles, aceasta este una dintre cele mai frecvente greșeli ale începuturilor de culturism. Începătorii așteaptă, de obicei, mușchi ireal după primele sesiuni de formare. Da, eu însumi așteptam ... Dar, de fapt, nu este atât de ușor să construim muschi. Acest lucru necesită timp, un program de antrenament bun, o mâncare bună și o odihnă bună. Trebuie să aveți o voință și o motivație neîngrădită pentru a practica acest sport. În primul rând, trebuie să fii răbdător în primul rând.
  • Lipsa unor acțiuni consecvente. Acest punct este că trebuie să vă scrieți clar cum vă veți angaja. Dieta ta, programele tale de antrenament. Momentul în care este timpul să câștigi greutate și când e timpul să se usuce. Fii consistenta si nu te agata de totul imediat.
  • Folosirea exercițiilor incorecte Mulți începători atleți abordează absolut greșit aspectul alegerii exercițiilor. Ce este important pentru un sportiv începător? - Colectați masa musculară. Deci, trebuie să alegi o varietate de exerciții. Cum ar fi presa de stand, standoff, squat și altele. Încearcă să uiți de exerciții de izolare și de simulatoare de modă.
  • Urmați programele de antrenament campion. Amintiți-vă odată pentru totdeauna - metodele de antrenament campion absolut nu se vor potrivi începătorului. Deoarece campionii își adaptează de obicei sistemul exclusiv la propriul organism. Ei își cunosc punctele slabe și folosesc multe exerciții de izolare pentru a-și îmbunătăți mușchii în urmă, în timp ce trebuie doar să trageți greutăți mari pentru a obține masa musculară. Cu cât nu mai puteți suporta ritmul campionului, ceea ce vă va conduce la supra-training sau la traume.
  • Mergând la sala de sport fără un program de antrenament pregătit. Este ușor să vă faceți un program de antrenament. Puteți să o găsiți pe Internet sau să vă adresați prietenului sau antrenorului dvs. cu experiență. Urmăriți programul, veți ști în mod clar ce, cum și când ați făcut sau ce veți face.
  • Prea multă greutate și ca rezultat o tehnică proastă. Amintiți-vă - nu mergeți în echilibru pentru a obține în spatele cântare. Acesta nu este un sport. În cazul nostru, cea mai importantă este tehnica de a efectua exerciții. Închideți mai puțin greutatea și faceți un exercițiu tehnic corect. Beneficiile vor fi mult mai mari decât cu o greutate mai mare, dar cu o tehnică lame.
  • Lipsa de odihna Trebuie sa va amintiti ca muschii cresc doar in timpul odihnei si in timpul somnului, asa ca in nici un caz nu trebuie sa neglijati acest instrument important de setare musculara.
  • Mâncare fără parsare Mulți culturisti încep să înțeleagă că trebuie să mănânce mult pentru a câștiga greutate, asta este și ce este - nu înțeleg. Amintiți-vă - nu mâncați totul, dieta dvs. ar trebui să fie despre asta - 40% proteine. 40% - carbohidrați și 20% - grăsimi.
  • Exagerare novici bun sport pitaniya.Mnogie cred că nutriție Sport - este cheia succesului în valoare de vbodibildingei mânca doar o mică cantitate de proteine ​​ca popret cresterea masei musculare în sine și nu trebuie să. Nu uita - nimic nu dau un rezultat bun în construcția corpului, fără calitatea de formare cu dăruire deplină. Chiar și utilizarea steroizilor puternici nu va face corpul să crească fără exerciții fizice.






  • Și dacă sunteți un culturist începător, în cele din urmă vreau să vă rog din nou să recitesc acest post și să vă gândiți la ceea ce faceți greșit și la ceea ce vă încetinește creșterea.

    Doresc succes în recrutarea maselor!

    9 Greseli ale culturistilor incepatori, totul despre culturism







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: