24 de ani

a fost văzut ultima dată: 27 februarie, la 11:16

Închis din cauza faptului că este necesară reformularea problemei, astfel încât participanții lui Nick Volynkin ♦ să poată da un răspuns corect în mod obiectiv. Streletz. torokhkun. Vlad. kff 1 Dec 15 la 7:44.

Întrebarea dă naștere la dezbateri nesfârșite și la discuții bazate nu pe cunoaștere, ci pe opinii. Pentru a primi un răspuns, reformulați întrebarea astfel încât să puteți răspunde cu un răspuns clar clar sau să ștergeți întreaga întrebare. Dacă întrebarea poate fi reformulată în conformitate cu regulile menționate în certificat. editați-l.







De vârstă - asta este. La tine doar creierul mai mult adult, decât la adolescent și dacă există o dorință și auto-disciplina totul se va dezvolta extrem de bine. După părerea mea, trebuie să decideți mai multe puncte:







În general, pot spune că totul este în întregime până la tine. Conform experienței - dacă aveți o motivație foarte puternică și aveți un cap pe umeri, știți cum să vă disciplinați (în loc să beți bere la primul apel al unui prieten) - pentru un an de studiu amănunțit veți obține rezultate foarte bune. Pentru doi deveniți un profesionist. Acest lucru este valabil chiar dacă va studia pentru tine si nu merg la cursuri.

răspunsul dat 1 Mar '14 la 10:11

Și, iată, pe fondul celor de mai sus, vreau să întreb sfatul de înțelegere oamenilor: ar trebui să, la 24 de ani (probabil, prea târziu pentru a începe), pentru a studia limba (e) de programare. Pot obține ceva?

Oamenii la vârsta de 35 de ani încep să se descurce bine. Deci îndrăznești.

Și, în general, ce credeți despre auto-învățare - este destul de bun pentru a stăpâni limba (limbile) de programare?

Într-adevăr. Judec singur: singurul lucru este ca algoritmii de baza mi-au fost interpretati de prieteni; restul însuși.

Și dacă o astfel de opțiune este posibilă, atunci de unde să începem?

Pentru ce limbă să luați pentru a nu pierde elementele de bază, dar, în același timp, să învățați mai repede aceste elemente de bază și să continuați deja.

Am început cu Pascal.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: