10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

Salutări, dragi cititori ai blogului meu!

Cea mai ușoară modalitate de a pierde în greutate este reducerea numărului de calorii. Am descris în detaliu, într-unul din articole, câte calorii trebuie să consumați pentru a pierde în greutate și pentru a vedea rezultatul. Și astăzi vreau să vă împărtășesc cât de ușor este să ardeți 500 de calorii pe zi sau să consumați mai puțin 500 de calorii.







Aplicând câteva moduri, puteți pierde cu ușurință greutate. Trebuie doar să alegeți 2-3 opțiuni. Am practicat eu câteva opțiuni. Deci, încercați aceste moduri simple și le variați. Și trimiteți rezultatele pierderii în greutate. Ce ai încercat și cât de mult au scăpat?

Mai merge

Faceți o plimbare în timpul pauzei de prânz. În 1 oră de mers pe jos, 200-300 de calorii arde. Mai detaliat, am scris în articol despre cât de multe calorii ard când mergem.

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

Și după muncă, nu alerga imediat la oprire, mergi pe jos până la următoarea. În timpul lucrului sedentar, apare hipodinamia. O scurtă plimbare are un efect benefic asupra inimii, tonusului muscular și a aportului de sânge. Cine vrea să îmbunătățească tenul, merge mai des.

Treceți de la placa mare!

Cu cât mărimea vasului este mai mare, cu atât mâncați mai mult. Se dovedește că dacă reduceți mărimea vasului cu 20%, reduceți cantitatea consumată cu 20-25%.

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

Sau împărțiți felul în jumătate cu iubitul tău 🙂

Scoateți îndulcitorii

Îndulcitorii artificiali sunt mai calorici decât zahărul.

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

Nu abuza de nuci

Nucile sunt sănătoase, dar și calorice. În 100 de grame de nuci conține 654 de calorii. Într-o zi nu puteți mânca mai mult de o mână de nuci.

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi






După cum mi-a spus medicul:

Tot ce se potrivește în palma ta este norma ta zilnică. Restul va fi depus pe fund și pe partea "

Nu mâncați în fața televizorului

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

O porție de salată din legume proaspete poate părea un fel de mâncare sănătoasă, cu conținut scăzut de calorii. Dar se poate face cu ușurință mult mai mult calorii. Și salata va deveni mult mai insidioasă decât pastele cu sos.

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

În schimb, utilizați alte pansamente - suc de lămâie cu muștar, lapte coapta 2,5% sau iaurt cu conținut scăzut de grăsimi.

Cupa insipidă de cafea

Alegeți ce să beți cafea. Sau cel puțin dimensiunea paharului. De exemplu, cafeaua de desert cu cremă este o adevărată capodoperă culinară: frisca, lapte, sirop, zahăr, chipsuri de ciocolată și nuci. Conținutul de calorii al unui astfel de desert poate ajunge până la 670 de calorii.

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

Încercați să o înlocuiți cu un simplu expresso. Numai 30 de calorii și o economie de 640 de calorii!

Nu mai mult de 15 jetoane

Este prea tentant să mănânci un pachet deschis de jetoane. Apoi, pe pachet considerați conținutul de calorii și sunteți îngrozit. Într-un pachet de 200 de grame, 1020 kcal. Conținutul caloric al cipurilor este foarte ridicat, în principal din cauza uleiului vegetal și a amidonului din cartofi. Și acesta este carbohidrații: principala sursă de formare a grăsimilor în organism.

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

Stick la o porție de chips-uri - aproximativ 15 bucăți. Sunt aproximativ 140 de calorii.

Nu luați o porție suplimentară

Creierul nostru este viclean ... și inventiv. Sentimentul de sațietate vine în 10-15 minute după masă. În acest timp, puteți să raportați în gură câteva linguri de cartofi sau carne de pui.

Nu te lăsa păcălit. Sentimentul de saturație nu va apărea imediat, iar o porție suplimentară va crește numai numărul de calorii. Cine vrea să ia o altă bucată de castor? Și aș lua 😀

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

Slabeste pe cocktail-uri

Soda dulce și sucurile de fructe pasteurizate pot adăuga până la 500 de calorii în plus!

Dacă nu le puteți refuza, amestecați-le pe jumătate cu apă sau gheață. Astfel veți economisi până la 500 de calorii.

10 sfaturi simple pentru modul de a reduce 500 de calorii pe zi

Sucurile proaspete stoarse sunt, de asemenea, recomandate să se dilueze cu apă într-un raport de 1: 1. Deci, va exista mai puțin stres pe pancreas și stomac.

Ei bine, cum vă plac aceste sfaturi simple?

Veți fi interesat de: Unde să conțină acizi grași polinesaturați și rolul lor în corpul nostru







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: