50 motive pentru care oamenii ar trebui să cumpere de la tine - rezultate din # 3

Întrebarea 3. De ce ar trebui să cumpăr de la compania dvs.?

1. Eu sunt "compania mea", deci vedeți cele zece puncte anterioare.

Întrebarea 4. De ce ar trebui să cumpăr la prețul dvs.?

1. Pentru că eu garantează 1000% că "sunt mai bun decât oricine este mai ieftin și mai ieftin decât oricine este mai bun".







2. Plătiți un preț fix pentru o sumă nelimitată de consiliere și coaching. Sunt mai preocupat de faptul că ți-ai atins obiectivul decât să numeri fiecare metru pe drumul spre el.

3. Taxa de serviciu este taxa de serviciu. Dacă, după ce încheiem cooperarea noastră, nu veți primi o întoarcere de la ea de 3-10 ori mai mult decât mi-ai plătit, unul dintre noi lucrează prost - și de obicei nu sunt eu.

4. Totul pare prea scump pentru tine, până când vrei cu adevărat să o faci (Tom Stoyan).







5. Oamenii nu vor cheltui 50 $ pentru a rezolva problema cu 5 $. Dar vor cheltui un milion pentru a rezolva problema cu 10 milioane.

6. Dacă nu doriți să cheltuiți sume mari pe mine, de ce credeți că potențialii dvs. clienți vor dori să cheltuiască sume mari pe dumneavoastră?

7. Întreabă pe cineva cu care am lucrat și 90% dintre foștii mei clienți vor spune că banii cheltuiți pentru serviciile mele au fost una dintre cele mai eficiente investiții în istoria companiei lor. Restul de 10% pur și simplu nu și-au făcut partea.

8. Nu ar trebui să lucrați cu mine dacă promovarea și dezvoltarea afacerii dvs. nu devin o prioritate serioasă pentru dvs.

9. Nu trebuie să lucrați cu mine dacă afacerea dvs. se echilibrează pe marginea supraviețuirii. Întrebați mai întâi antrenorul de vânzări (sunt serios!).

10. Puteți cheltui mai puțin și, în cele din urmă, puteți obține mai puțin. Și puteți cheltui mai mult și în cele din urmă obține mai puțin. Vă dau toate cunoștințele și experiența în abundență (citiți recenzii), pentru că atunci când am convenit asupra cooperării, nu am nimic mai mult să vă vând. Pentru muncă!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: