26 februarie 2018

26 februarie 2012

26 februarie 2012
Serviciul de seară. În ciuda faptului că majoritatea echipelor de tineret au părăsit conferința, sala este plină de oameni. Înaintea glorificării, Anna Shpakova, liderul ministerului pentru tineret al bisericii "Emmanuel", sa adresat Domnului în rugăciune: "Tată, te înălțăm în acest loc. Ne întindem mâinile spre cer, Doamne. Ne ridicăm vocile. Te închinăm în locul acesta. Vă mulțumim că veniți aici în toate aceste patru zile ale conferinței. Ai fost într-un stâlp de nor aici. Noi vă mulțumim, Doamne, că prezența voastră aici a fost mare, că ați pus Cuvântul Tău în inimile noastre, ne-a servit cu Duhul Sfânt. Vă mulțumim, Doamne, că v-ați trădat în mintea noastră, ne-am schimbat inima, s-au vindecat ... Și-a turnat uleiul prețios și a dat prospețime. Ți-ai turnat focul asupra noastră! Vă mulțumim, Doamne!







Tată, vă mulțumim pentru ultimul serviciu din cadrul conferinței noastre și așteptăm mai mult de la tine. Ne așteptăm! Vrem ca tu să mai investești ceva, că vei aduce linia în jos, pune-ți punctul, Doamne, în aceste patru zile! Alilluyya! Poate că altcineva nu și-a găsit minunea. Poate altcineva nu a luat o decizie importantă. Poate că altcineva are nevoie de atingerea ta specială. Vino, Doamne, azi. Suntem aici! Suntem deschiși pentru Tine, inimile noastre sunt deschise - vrem să primim de la Tine ".

Pastorul Zig și-a început lucrarea cu o rugăciune scurtă, dar aprinsă: "Tată, vă dăm toată slava. Ne așteptăm ca puterea voastră să coboare! Lasă-ți prezența aici! Adu-ți revelația! Înțelegerea! Sfat! Și prosperitate! În Numele lui Isus! Mutați, Doamne! Mutați cum nu te-ai mutat niciodată! Amin! "

Întotdeauna binecuvântarea pentru a se apropia de sfârșitul conferinței, Biblia spune că sfârșitul este mai bun decât începutul ei. Îți mulțumesc fiecăruia pentru ospitalitatea ta, pentru toate lucrurile minunate pe care le-ai făcut pentru noi. Fie ca Dumnezeu să te șocheze cu binecuvântări!

Astăzi va fi ceva neobișnuit. Vreau să slujesc mai întâi, decât să împărtășesc Cuvântul. Am comunicat cu episcopul și cu soția lui și am învățat multe privindu-le. Am observat asta

26 februarie 2012
ele sunt foarte strâns legate între ele. Vad cât de mult este respectul dintre ei și acesta este unul dintre motivele pentru care Duhul Sfânt se mișcă atât de puternic în această biserică. În cazul în care există unitate, există putere! Vă întreb: continuați să vă rugați pentru ei. Și mă simt în spiritul meu că vor trăi mult, vor fi sănătoși și vor vedea cea mai mare mișcare a lui Dumnezeu! Și mă simt: din ziua de azi, se vor naște 13 biserici din slujba lor. Și aceste 13 biserici vor fi atât de vii, vor apărea ca fântâni ... Fiecare dintre aceste 13 va deschide un alt 13-t. Și va exista o revărsare a spiritului de creștere și prosperitate în viața voastră! Eu eliberez în voi ungerea pentru o rodnicie maximă. Din ziua de azi voi elibera fertilitatea maximă în această biserică, în această slujire, în acest oraș printre sfinți în toate sferele vieții oricărei persoane care se află sub auspiciile Duhului Sfânt! Acceptați, în numele lui Isus! Și cu ungerea, va veni înțelepciunea. Veți lucra din greu, veți vedea Slava lui Dumnezeu și veți vedea înțelepciunea lui Dumnezeu. Mă rog pentru acest lucru: în numele lui Isus, Tată, faceți așa cum spuneți!

Profețiile speciale ale pastorului Emanuel Ziga au proclamat viața episcopului și a familiei sale.

Predica a început odată cu citirea din Apocalipsa 4:10 "Vrednic, Doamne, sunteți demni să primiți slavă, cinste și putere." Biblia spune că în timpul lui Ioan era o revelație în ceruri. Dumnezeu este gata să-și deschidă din nou astăzi cerul, este gata să arate nu numai viitorul, ci ceea ce se întâmplă pe cer (scris: că în cer, trebuie să fie pe pământ). Din câte vedeți ce se întâmplă pe cer, prosperitatea voastră pe pământ depinde. Prin urmare, este atât de important să primim Cuvântul de la Domnul. În cele din urmă, ceea ce contează este ceea ce ți-a spus Dumnezeu și ce ai făcut! Indiferent de numărul de case pe care le-ați construit, la sfârșitul vieții voastre va fi importantă: dacă ați îndeplinit voința lui Dumnezeu sau nu. Mă rog. astfel încât să auzi ceea ce îți spune Spiritul.

Ioan a văzut pe cei 24 de bătrâni căzuți înaintea tronului lui Dumnezeu - erau închinători. Și suntem fani ai dvs. Noi suntem creați pentru închinare, pentru Slava Lui, pentru plăcerea lui Dumnezeu - să-I rugăm pe El. Biserica ar trebui să-i placă mai întâi lui Dumnezeu și apoi familiei sale care îi înconjoară pe oameni. Care este folosirea dvs. dacă vă mulțumiți tuturor, dar nu vă mulțumiți pe Creatorul voastră. Poți să-i mulțumești lui Dumnezeu numai atunci când înțelegi ce-i poți plăti pentru ceea ce ai fost creat. Mulți vor să-I placă lui Dumnezeu, dar ei așteaptă o revelație, ce exact dorește Dumnezeu de la ei. Oamenii care au inima dreaptă așteaptă lumina revelației care îi va lumina. Astăzi, mă rog ca lumina lui Dumnezeu să strălucească peste voi. Fie ca Dumnezeu să vă dea lumină pentru ca să puteți primi o revelație! Fie ca Dumnezeu să vă lumineze mintea astfel încât să fie ușor pentru voi să vă bucurați de Dumnezeu! În cazul în care există lumină, există cunoștințe! În cazul în care există lumină, există înțelegere! Așa că permiteți tinerilor să accepte revelația lui Hristos astfel încât să știm cum să-i mulțumim lui Dumnezeu!







A doua parte a predicii a fost dedicată conceptului de "lumină".

26 februarie 2012
În Geneza 1: 2-5 este scris că în prima zi Dumnezeu a creat lumina. Lumina este prezența sa. Până în acest moment al Bibliei, prezența lui Dumnezeu a acoperit întregul univers, cu excepția pământului, pentru că Lucifer a căzut pe pământ, care a plecat de la Dumnezeu. De aceea, când Dumnezeu voia să restaureze pământul, acolo era întuneric, iar spiritul se grăbea, lumina s-a grăbit. Lumina este prima manifestare a lui Dumnezeu pe pământ prin Duhul Sfânt. Totul a fost creat prin lumină. Fie ca lumina lui Dumnezeu să fie asupra vieților noastre. Pentru tot ceea ce Dumnezeu a pregatit pentru tine, cheia va fi lumina. Fie ca lumina lui Dumnezeu să cadă asupra voastră! Fie ca lumina lui Dumnezeu să fie în acest oraș! Lumina lui Dumnezeu va fi oriunde mergem! Lumina! Lumina! Seth! Lăsați oamenii noștri de afaceri să facă afaceri în lumină! Lăsați copiii noștri în lumină! Fie ca căsătoria noastră să fie în lumină! Serviciul nostru este în lumină! Fie ca lumina lui Dumnezeu să fie asupra Rusiei. Lăsați Pskov să fie în lumină! Deoarece lumina este începutul. Dacă Dumnezeu nu ar crea lumina, nu ar mai fi nimic altceva. Spune-mi, Alilluya! Lumina are puterea de a deschide crearea a ceva nou.

În Efeseni 5:13 Pavel scrie: "Toate lucrurile descoperite se manifestă din lumină, căci tot ceea ce este făcut este lumină". Pavel spune, dacă vedem ceva și ceva devine clar, atunci este datorită luminii. Dumnezeu a revelat clar, pentru că El este lumină. Diavolul nu este lumină, așa că se ascunde și întotdeauna încearcă să se ascundă. Lumina are putere. Lumina are puterea de a se deschide. Lumina are puterea de a deschide ușa creării de ceva nou. Putem face totul cu voi în lumină! Și lumea a fost creată în lumină, prin lumină, pentru că Dumnezeu este lumină! Și primul lucru pe care la făcut a fost lumina. Creațiile din alte zile au fost create prin lumină. Totul a fost făcut de Lumină! Lumina este începutul tuturor! Veți fi surprinși: știți atât de mult, dar când lumina vine în viața voastră, veți primi o revelație despre lucruri noi. Vedeți lucrurile în mod diferit. Proclam începutul prosperității tale, pentru că Dumnezeu a inclus LUMINA! Apocalipsa luminii. Când mintea voastră este plină de lumină, aveți manifestări.

1 Corinteni 12: 7 "Dar tuturor i se dă binefăcătorului Duhul." Va apărea iluminarea spirituală în beneficiul nostru. Vine ca și cum ar fi o lumină suplimentară. În timp ce Duhul Sfânt este doar cu voi, El nu manifestă mereu lumina Lui. Dar când El arată toată lumina Lui, când El începe să se manifeste în viața ta, vine lumină suplimentară. Dacă tratăm rău Duhul Sfânt, El nu va străluci, nu îl vom vedea pe Dumnezeu așa cum vrea să se manifeste pentru noi. În această biserică, Dumnezeu își înmulțește lumina și vom vedea totul aici, așa cum Dumnezeu o dorește. Deoarece lumina va străluci și va exista o manifestare a talentelor. Primiți lumina lui Dumnezeu! Primiți lumina lui Hristos, în numele lui Isus!

26 februarie 2012

David a spus: M-ai făcut mai înțelept decât învățătorii mei, așa vor și discipolii noștri! Este timpul ca talentele, finanțele să curgă ca râurile! Spune-o pe aleluia! Spune: Te aud. Căsătoria ta nu este rea, tot ce ai nevoie este mai multă lumină! Soțul tău este un om bun, toarnă o lumină în viața lui și vei vedea o altă persoană!

În Ioan 1: 1-5 "La început era Cuvântul, și Cuvântul era cu Dumnezeu, și Cuvântul era Dumnezeu. A fost la început cu Dumnezeu. Toate lucrurile au fost făcute de el și fără el nu sa făcut nimic făcut. În El era viața și viața era lumina oamenilor. Iar lumina strălucește în întuneric și întunericul nu o înțelegea. Era de la versetul Genesa 1 - era lumină și lumină era Cuvântul, Isus era Cuvântul. Cuvântul a făcut lumină. Cuvânt - viață - lumină. Când am un cuvânt pe care l-am citit, îmi dă viața și această viață este lumină! Ori de câte ori citesc un cuvânt, simt viața, trezirea, reînnoirea, din cuvânt. Și această trezire care vine de la cuvânt este calea spre lumină. Când aveți lumină, întunericul scapă. Luăm cuvântul, luăm viață din cuvânt și devine o lumină în noi!

26 februarie 2012
Povestea finală a lui Saul din Fapte 9: 1-5. Când vine lumina, vine responsabilitatea: "Ce vei face?" Lumina vorbește din cer. Când sunteți în lume, veți învăța să înțelegeți limbajul luminii. Pavel a devenit orb pentru a primi o revelație a întunericului. Pavel a avut o dublă înțelegere: primul că el era în întuneric și urma să-l ucidă pe creștini și atunci când a văzut cum să acționeze. Când eram în lume, am avut o viziune lumească, dar când l-am acceptat pe Isus, părerea lumii a murit. Și acum am o viziune a luminii, adică Eu văd cu adevărat prin lumina lui Isus. Sunteți pe punctul de a intra într-o nouă dimensiune, într-o nouă viziune. Vreau să o vedeți diferit. Viziunea lui Paul sa schimbat, a văzut un viitor nou - a scris 75% din NZ datorită luminii lui Dumnezeu, a cultivat discipoli, datorită acestei lumini sa schimbat întreaga sa lume ... Când vine lumina, vine o nouă viziune. Lumina aduce viziunea lui Dumnezeu. Fără lumină suntem lucruri goale, distrugem doar viața. Dar când suntem cu lumina, noi creăm, construim viața. Acceptați noi revelații pentru oamenii de afaceri! Noi descoperiri pentru căsătoriile și familia ta. Dă-mi slavă Domnului! Lumina aduce lucrurile lui Dumnezeu.

Și ultimul, Ioan 9 - despre omul orb, au apărut asupra lui lucrările lui Dumnezeu. Lumina era necesară pentru ca slava lui Dumnezeu să apară. Isus a văzut potențialul în această orbire.

  1. Lumina dă o direcție: Isus a spus unde să meargă și ce să facă
  2. Lumina oferă viziune
  3. Lumina dă obiective
  4. Lumina dă Glory
  5. Lumina dă responsabilitate
  6. Lumina dă conducere (toată lumea în întuneric va urma un om cu un felinar). Astăzi ești un om cu lanternă. Tu ești biserica care poartă felinarul.

Slujirea sa încheiat cu o proclamare tare a adevărurilor primite, botezul în lumina lui Dumnezeu și ungerea tuturor celor prezenți.

26 februarie 2012

26 februarie 2012

26 februarie 2012

26 februarie 2012

26 februarie 2012

26 februarie 2012

26 februarie 2012







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: