18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

Paul McCartney poate fi considerat veteran în lupta pentru drepturile animalelor. El a susținut încetarea experimentelor pe animale, protestele împotriva articolelor de îmbrăcăminte din blană, iar cooperarea cu PETA a avut loc de mai bine de douăzeci de ani.







Într-un interviu cu Paul McCartney despre Linda și despre vegetarianism:

Din anumite motive, credem că suntem mult mai buni decât animalele, dar nu sunt sigur. Spun oamenilor: "Am supus toate animalele, suntem victorioși în orice bătălie între specii, nu putem fi milostivi?"

Cred că este timpul să fii bun.

Am fost mult timp indiferent la soarta animalelor. Când eram adolescent, el a trebuit să meargă în armată, am fost frică de acest lucru, m-am gândit: „Am făcut nu pot ucide“, am dat seama că trebuie să învețe să ucidă. Și am început să intru în pădure și să ucid broaște. Linda a fost îngrozită de această poveste. Credeam că dacă nu aș putea ucide o broască, n-aș deveni soldat. Când am dat seama că sunt rea la animal, dintr-o dată el însuși a întrebat: „Ce fac?“ A fost un moment cheie, și m-am decis înapoi în pădure, serviciul sau nu, dar eu l opresc. Mi-am dat seama că acest lucru este nebun și a cerut iertare de la toate broaștele.

Întotdeauna am iubit animale, dar mi-a fost teamă să-i iubesc prea mult. Am fost ca și copiii de fermieri, ei sunt obișnuiți cu vechea vaca Danza, dar odată ce li se spune că va trebui să trimită pe piață, aceasta este legea vieții. Îmi pare rău pentru fermierii care nu vor să-și dea seama ce se întâmplă cu adevărat.

Timp de mulți ani, Linda sa ocupat în principal de problemele animalelor, dar am acționat întotdeauna împreună.

Ne-am crescut copiii, spunându-le de ce au încetat să mănânce carne. Am spus: "Acesta este un pui viu, are o inimă". Heather avea 6 ani și era obișnuită cu carnea, iar Mary era încă mică, așa că era mai ușor cu ea. Stella și James se naște vegetarieni, au compasiune, au grijă de viața altcuiva.

Unul dintre momentele decisive a fost când mă uitam la oile din câmp și mi-am dat seama că nu pot să mănânc carne. Celălalt era de pescuit când am prins un pește. Am realizat că o priveam de viața ei, dar nu am vrut să o omor. Am eliberat peștele în apă. Am oprit să mănânc pește.

Un alt moment decisiv a fost atunci când conducem în spatele unui camion plin cu găini, astfel încât penele lor să iasă din celule. Erau atât de glorioși încât Linda a făcut câteva poze. Apoi, camionul se întoarse spre o fermă mare și, dintr-o dată, ne-am dat seama ce se va întâmpla.

Nu mi-e dor de feluri de mâncare de carne, deși nu am mirosul de slănină, dar nu o voi atinge niciodată, pentru că știu cum sa făcut. Când mă uit la șuncă, văd un porc, un mic prieten și nu pot să mănânc.







Cred că în viitor McDonald's va trece și la alimente vegetariene, atunci va veni un timp foarte fericit! Vegetarianismul rezolvă atât de multe probleme simultan: ecologie, foamete, cruzime. Acest lucru este bun pentru persoana și partea spirituală! Deci haideți să o facem! Linda avea dreptate: vegetarianismul este singura idee minunată pentru secolul nostru.

Înțeleg că lupta împotriva cruzimii este o luptă lungă și tare și înțeleg cât de greu este pentru oamenii inteligenți cu o inimă bună. Cred că toți ne întrebăm cum m-am implicat în asta? Nu am vrut să știu! Dar becul deja arde în inima noastră și nu putem să-l oprim!

Suntem pe drumul cel bun. Cred că trebuie să respirăm adânc și să cerem binecuvântare. Binecuvântările să se ridice în spirit. Miliarde de animale sunt ucise în fiecare an complet fără grijă. Acum mai mult ca niciodată. Gândindu-te la asta, disperați. Dar disperarea trebuie să fie abandonată, pentru că acum există mai mulți vegetarieni decât oricând și puteți să vă alăturați ".

Ți-a plăcut materialul? - Partajați-vă cu prietenii:

  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney
  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney
  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

    În California, au impus din nou o interdicție privind vânzarea de foie gras.

  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

    Pamela Andersonos ia cerut lui Kim Kardashian să renunțe la blană.

  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

    Israelul și China au semnat un acord privind vânzarea de carne artificială în valoare de 300 de milioane de euro.

  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

    McDonald's a lansat un McVegan de hamburger vegan.

  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

    Cotlete din linte.

  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

    Pe fațada Circului Național al Ucrainei la Kiev, a fost atârnat un semn "FĂRĂ ANIMALE".

  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

    James Cameron investește într-un proiect vegan.

  • 18 iunie este ziua de naștere a podelei McCartney

    Capricornul sângeros: cum evreii religioși conduc ritualul răscumpărării (FOTO).







    Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: