3 Recepția cea mai eficientă a autoapărare care distinge un prădător de o victimă (2018) - kpnemo

Vă las dreptul de a înțelege prin "lobby" orice

Deci, este să spui ceva, iar eu - acțiuni pur juridice, care sunt doar un subset de „nimic“ (adică, este mai puțin), atunci ca un iubitor de matematică, poate nu reușesc să înțeleagă.







Dar voi fi în continuare ghidată de interpretări general acceptate.

Mi-am imaginat reacția unui lobby legitim într-un parlament englez ca răspuns la afirmația ta că sunt ceva, adică, și cetățeni, precum și o grămadă de violatori ai legii. Nu, înțeleg că, ca răspuns la indignarea lor, le veți prezenta argumente feroase din dicționarele noastre economice.
Mi-am imaginat în mod intenționat unde vă pot oferi să puneți aceste foarte dicționare.
Nu fi ofensat, nu sugerez așa ceva. Dar nu sunt un domn englez din parlament.

Sub cuvântul scurt "lobby", am vrut să mă refer doar la metode legitime


Poate că viziunea ta pentru tine mai semnificativ decât toate dicționare și enciclopedii, eu te las la dreapta se înțelege prin „lobby“ orice, dar voi fi ghidat la fel de interpretare general acceptate. Ceea ce i-am arătat prin termenii pe care îi "însemna".
Luați în considerare faptul că vorbim despre lucruri diferite.

Metodele de lobby sunt legale și ilegale.

Am menționat deja acest lucru. Voi cita din nou:

Pe scurt, există o avansare legitimă a intereselor sale economice în toate sferele vieții publice și există o promovare ilegală.

Sub cuvântul scurt "lobbying" am vrut să spun doar metode legitime. Din cauza metodelor ilegale a fost mult timp inventat, sunt folosite atât în ​​viața de zi cu zi și în documentele legale, mai specific și din titlu succint, este clar și ușor de înțeles pentru a caracteriza gradul de deviere de la regula de drept. Indicați numărul de articole și sancțiunile prevăzute pentru acestea.

Faptul că viziunea ta nu este o fantezie


Nanan! Am terminat viziunea mea cu mult timp în urmă, deja vorbesc despre termenul economic general acceptat.
Apropo, iată un alt wiki. Același rus în alb:
Metodele de lobby sunt legale și ilegale.

În Coreea de Nord, au fost publicate atlasuri politice pe care Crimeea face parte din Rusia. Coreea de Nord a votat inițial împotriva rezoluției Adunării Generale a ONU privind integritatea teritorială a Ucrainei
Editura nord-coreeană Encyclopedia științifică a publicat un atlas politic pe care Peninsula Crimeei face parte din Rusia. Acest lucru este raportat de către ambasada rusă în RPDC în Facebook.







Acesta este un fel de nerecunoscător acest coreean evreu Kim. Ucraina ei - și rachete în sine, precum și tehnologia de producție, și ei, știi, un astfel de porc ca răspuns la acest lucru pus! Este necesar să-l sacrificați (acest porc) pe șuncă.

Numai pentru un grup de lobby puteți sta jos și încă o rolă

Și vorbesc exact despre același lucru (despre baie). Căci lucrurile legitime nu stau jos. Sugeți pentru ilegal.
O dispută despre ce? Că viziunea ta nu este o fantezie, dar este a mea? Da, pentru numele lui Dumnezeu, dacă te îmbolnăvește de asta.

încetează să mai fie lobby


Nu trebuie să fantezi. Chiar și acest "uneori" este inclus chiar în conceptul general de "lobby". Doar pentru o activitate de lobby puteți să vă așezați, iar altul va merge ca de o inimă curată, deși poate cu un beneficiu mai mare.

uneori prin luare de mită de oficiali

"Uneori" este cuvântul cheie aici. Și în momentul realizării acestui foarte "uneori", se întâmplă ceva ce nu mai este lobby și începe să apară (și să fie numit) corupție ilegală. Și pentru urmărirea penală și a urmăririi penale. Dar putem afla mai multe despre acest lucru în codul penal, nu în dicționarul economic.
Înțeleg că ridichea nu este mai dulce. Dar, la urma urmei, cineva a făcut legile. Aparent, acest lucru sa făcut nu numai pentru aceste legi inventate pentru a încerca să rupă sau să o ocolească.
Vă pot da un exemplu, în urma căruia lobby-ul pentru interesele economice ale unui antreprenor are loc prin eliminarea fizică a concurentului său. Și cred că astfel de "lobby" în Codul penal este numit într-o oarecare măsură diferit.
Pe scurt, există o avansare legitimă a intereselor sale economice în toate sferele vieții publice și există o promovare ilegală. Trebuie explicat acest lucru unui adult care cunoaște bine ce este viața și care a văzut destul de bine?
De exemplu, Ostap Bender a fost conștient și onorat de codul penal și a încercat să acționeze în domeniul "modurilor relativ legitime de înrăutățire a banilor". Desigur, aici linia de cereale este subțire, și este foarte ușor să mergeți din întâmplare, dar, de fapt, o persoană are un cap să ia decizii corecte. Care sunt aceste "corecte"? Cele pentru adoptarea cărora o persoană în avans va fi gata să-și asume responsabilitatea. Inclusiv penale.

Gretta Ziller - Regina Boomtown.


Voce puternică deschisă, compoziții plăcute. Nu-i rău pentru un debut. Mulțumesc!

Găsiți muzică, întrebări, întrebări și.

Efectuați un CD-rip și partajați muzica.

o dată o astfel de wav-patty cu umplutura mp3 prins


Bine!
Îmi pot imagina dacă compilatorul face compilația, toate fișierele de bună calitate și unul în rău (mp3), se va dovedi. turtiță.


sebas30. în acest caz - nu, nu pot.
De-a lungul întregii vieți, o dată ce a fost prins un astfel de wav-patty cu umplutură mp3 și, se pare, nu a fost atât de ușor să se reproducă. Dar este interesant, veți fi de acord. Marea majoritate a oamenilor nu suspectează că WAV poate fi MP3, iar în TIFF - JPG. )

sebas30. astfel încât WAV nu este un format audio, ci un container în interiorul căruia poate fi orice doriți, inclusiv MP3.


În cazul general, da.

În special, în ceea ce privește rip (industriale, nu auto-a făcut, nu piratate) CD (MP3 transcodată nu contează), nu pot să înțeleg, cum poate fi aceasta? Aceasta este o înșelăciune în cea mai pură formă!


sebas30. astfel încât WAV nu este un format audio, ci un container în interiorul căruia poate fi orice doriți, inclusiv MP3. Un alt lucru este că în majoritatea covârșitoare a cazurilor "spunem WAV - ne referim la PCM", dar totuși.

Da, da. Mai ales dacă există MP3 în interiorul WAV. Nu este codificat MP3, ci unul real. Ați văzut vreodată astfel de WAV-uri?


Nu am înțeles gândul. MP3 codificat nu este?







Trimiteți-le prietenilor: