12 Interesante despre pisicile despre care nici măcar nu ați ghicit - fm de lux

12 Interesante despre pisicile despre care nici măcar nu ați ghicit - fm de lux

Milioane de oameni iubesc aceste păsări, dar nu știu prea multe despre ele! Dar am decis să spunem fapte interesante despre peceți, ceea ce cu siguranță vă va surprinde.







Sunt de acord că sigiliile sunt una dintre cele mai dulci creaturi din lume. Sunt atât de drăguți să vă mângâieți, să vă jucați și să urmăriți comportamentul lor amuzant. La Ziua internațională a pisicilor, am decis să spunem fapte interesante despre aceste păsări. Suntem siguri că unii dintre ei vor surprinde cu siguranță.

12 Interesante despre pisicile despre care nici măcar nu ați ghicit - fm de lux

  • Pisicile au doar tampoane.
  • Pisicile pot publica aproximativ 100 de sunete diferite. Pentru comparație, câinii sunt doar aproximativ 10.

12 Interesante despre pisicile despre care nici măcar nu ați ghicit - fm de lux






  • Un record fantastic a fost stabilit în Argentina de o pisică care a urcat pe un copac și nu sa coborât până când nu a murit șase ani mai târziu.
  • Pisicile care cad, acționează întotdeauna la fel. În primul rând, capul este egalat, apoi spatele, apoi picioarele și la capăt arcurile din spate pentru a înmuia aterizarea.

12 Interesante despre pisicile despre care nici măcar nu ați ghicit - fm de lux

  • Dacă pisica taie mobilier, încercați să tratați acest loc cu suc de lamaie sau portocale. Pisicile urasc aceste mirosuri.
  • Cu cât vorbiți mai mult cu pisicile, cu atât vor vorbi mai mult cu tine.
  • Imaginea suprafeței nasului pisicii este unică, ca o amprentă a unei persoane.

12 Interesante despre pisicile despre care nici măcar nu ați ghicit - fm de lux

  • O girafă, o cămilă, o pisică și, uneori, un cal sunt singurele pacers de animale, când se plimbă mai întâi au picioarele lor stângi, apoi cele drepte. Astfel de mers pe jos garantează viteza, agilitatea și tăcerea.
  • Egiptenii și-au ras sprâncenele, ca un semn de doliu, când și-au pierdut pisica iubită.

12 Interesante despre pisicile despre care nici măcar nu ați ghicit - fm de lux

Dacă găsiți o eroare pe această pagină, evidențiați-o și apăsați pe Ctrl + Enter







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: