10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

Jose Mourinho pune la îndoială profesionalismul lui Luke Shaw, iar "Socker.ru" ia luat compania pentru englez. Cine altcineva Special nu ar putea "găti" în mod corespunzător?







Luke Shaw (în timp ce lucrează pentru Manchester United)

Mourinho: „Nu se poate compara cu Luke Shaw Yang, Darmianom sau orb din cauza cum se antreneaza, el este dat să lucreze, datorită concentrației sale de ambiție. Pășește foarte mult în urmă, așa că nu intră în cerere.

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

Există o teorie despre supraevaluarea jucători în engleză, și Luca Shaw, există, de asemenea, un motiv bun să nu fie la fel ca înainte: Man traumă severă scos din joc pentru o lungă perioadă de timp, este adesea dificil de a lucra la maxim, conștient de durerea și suferința îndurată. Cu toate acestea, Mourinho este în valoare de o privire mai atentă la Bek engleză, pentru că Jose și-a pierdut statutul de antrenor, care jucător progresează, gafele sale frecvente sublinia că portughezii nu este adevărul de ultimă instanță. Shaw va avea posibilitatea de a dovedi Mourinho că a greșit - în „Manchester United“, sau într-un alt club, dar cui ar trebui să fie Luca:

David Louis (în timp ce lucrează pentru Chelsea)

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

David Luis: "Poate că Mourinho e special pentru tine, dar nu pentru mine. Am experimentat o serie de momente minunate în "Chelsea" și am câștigat o mulțime de trofee. Am fost foarte fericit.

Mourinho: "Sunt sigur că fără David Luis" Chelsea "a devenit mai puternic."

Zvonurile că apărătorul brazilian va fi prima "victimă" a lui Mourinho din "Chelsea" sa târât înainte de revenirea oficială la Jose. Cu toate acestea, portughezul nu a coborât de pe umăr și a lăsat pe Luis în echipă, schimbându-și rolul - de la fundașul central până la mijlocașul de suport. Dar, în sezonul în care Chelsea a întărit linia de mijloc, David a fost trimis la Paris pentru bani buni. Cu toate acestea, vara trecută, brazilianul a sosit pentru a doua oară la Stamford Bridge și joacă în centrul lui Antonio Conte, conducând Chelsea la campionat.

Juan Mata (în timp ce lucrează pentru Chelsea)

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

Kevin De Bruyne (în timp ce lucrează pentru Chelsea)

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

De Bruijne: "Înainte să fiu vândut din Chelsea, nu am primit nicio explicație. Am vorbit cu Mourinho numai de două ori. Nu cred că m-a tratat corect. Nu știu de ce nu am jucat la Mourinho și nu-mi pasă. Am așteptat patru luni, apoi mi-am spus că vreau să joc fotbal în fiecare săptămână.

Mourinho: "De Bruijne a fost destul de bun pentru Chelsea, dar nu a vrut să lupte pentru un loc în gama. Prea slab în spirit. "

Observația de mai sus Mourinho a condus pe Kevin de Bruyne furios spune că a plecat pentru că antrenorul său nu a văzut focalizarea și a susținut cu tărie că acesta nu respectă nivelul echipei. Poate că a fost una dintre metodele psihologice de influență, pentru a obține maximum de jucători, dar, de fapt, într-adevăr, aproape belgian nu a jucat, care nu este implicat în lupta pentru a juca timp, dar a fost respins de banal. După ce a părăsit Chelsea, De Bruijne sa arătat perfect în Bundesliga să se mute la Manchester City pentru o mulțime de bani, unde a devenit imediat unul dintre lideri. Mourinho nu a luat în considerare scânteia din Kevin.

Iker Casillas (în timp ce lucrează în "Real")

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

Casillas: "M-am simțit izolat. Când am fost rănit, am cerut de mai multe ori să rămân în echipă, am vrut să mă implic în tot ceea ce i se întâmplă. Și când sa recuperat din accident, mi-a spus că nu pot ieși pe teren pentru că nu sunt competitivă.







Mourinho: "În fotbal, trebuie să fii cinstit cu tine și cu echipa. În prezent, Casillas nu este în măsură să concureze cu Diego Lopez. "

Poate cea mai tare poveste a "persecuției" de la Mourinho. deoarece povestea sa dovedit a fi rezonantă și a împărțit "Real" în două părți: una a fost pentru Jose, ceilalți au rămas pe marginea legendei clubului. Portughezii au folosit mai întâi Antonio Adana pentru a împinge pe Casillas, iar când Iker a fost rănit, Diego Lopez a fost dobândit. Portarul a scăpat din favoarea sefului după ce soția sa, Sarah Carbonero, a raportat probleme în vestiarul "Real". Jose a coborât toți cățelele către căpitan și la chemat pe un cățeluș.

Romel Lukaku (în timp ce lucrează pentru Chelsea)

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

Lukaku: "Îi mulțumesc lui Mourinho că a fost de acord să mă lase să mă duc la o altă echipă. Îl respect, dar cred că acum Jose înțelege că sunt un jucător bun ".

Mourinho: "Lukaku a vrut să fie doar un jucător al gamei de bază și nu a fost gata să concureze la Chelsea".

În situația cu Lukaku este de vină nu numai Mourinho, deoarece Romel admite că el însuși a decis să părăsească Chelsea. Pe de altă parte, nu avea încredere în antrenor, așa că pur și simplu nu era altceva. Și Jose a insistat că „albastru“ vândut Lukaku „Everton“ „întâlni“, fără a lăsa lacune în formă de puncte pentru drepturi de rambursare (acest lucru ar reduce suma de transfer). Sunt de acord, acest lucru spune multe despre relația lui Mourinho cu Lukak și cu perspectivele sale. Akela a ratat din nou.

Filipe Luis (în timp ce lucrează pentru Chelsea)

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

Filipe Luis: "În general, nu a existat nici o competiție pentru un loc în club. Jose Mourinho a creat propriul său cerc de comunicare, care a inclus numai acei jucători care, în opinia sa, pot influența echipa. Aș vrea să rămân în Anglia, dar nu mi-a plăcut la Mourinho. "

Mourinho: "Am petrecut un an întreg cu Luis. Știam cine cumparam, am plătit pentru asta. Lasă-l să nu meargă adesea pe teren, dar îl apreciez pentru profesionalismul și munca sa scrupuloasă în fiecare antrenament. Nu pot spune că va juca cu siguranță în altă echipă, dar nu a venit la noi. "

Maxwell (în timp ce lucrează pentru Inter)

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

Max Guardiola este o persoană minunată. El îmi explică mereu ce vrea, iar atitudinea lui este calmă și politicoasă. Este mult mai plăcut să lucrați cu un astfel de antrenor decât cu cineva care nici nu vrea să vorbească cu dvs. În plus, el este mult mai aproape de jucători decât Mourinho. Poate că asta este pentru că el însuși a fost un jucător nu cu mult timp în urmă. "

Nuri Shahin (în timp ce lucrează în "Real")

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

Shaheen: "Mourinho iubește succesul atât de mult încât este gata să meargă la ei prin cadavre".

Mourinho: "Shaheen vrea să joace, dar nu poate încă. Acum își desfășoară antrenamentul pre-sezon. Trebuie să se formeze pentru a avea opțiuni. Până acum, nu-mi găsesc locul pe teren. Trebuie să se antreneze din greu. El are încă mult timp înainte și va deveni un jucător important pentru Real Madrid. "

Mourinho a scos Shakhin-ul de la Borussia după două sezoane strălucitoare ale turcilor din Dortmund, pentru a nu-i găsi un loc în "Real". Desigur, Nuri, în plus față de antrenor, a împiedicat și leziuni, însă ideea de a cumpăra Shahin a privit inițial îndoielnic pentru perspectivele jucătorului. a carui cariera dupa "Madrid" nu a fost prea cool.

Juan Cuadrado (în timp ce lucrează pentru Chelsea)

10 jucători puternici care nu au fost apreciați de Mourinho

Quadrado: "Mourinho nu mi-a dat destul timp să mă arăt."

Quadrado nu a reușit să experimenteze un șoc serios din colaborarea cu Mourinho. deoarece în curând am fost în stare să se întoarcă în Italia, unde joacă în mod regulat și suficient de eficient în „Juventus“, care este cu greu mai puțin „Chelsea“ Mourinho a doua venire.

se referă la titluri, dar le merita doar în Portugalia sa nativă.
Restul a fost extras pentru bani imens și putere nelimitată primită de la proprietari.
Această putere nelimitată a lăsat omul în el - sa transformat într-un manager.

se referă la titluri, dar le merita doar în Portugalia sa nativă.
Restul a fost extras pentru bani imens și putere nelimitată primită de la proprietari.
Această putere nelimitată a lăsat omul în el - sa transformat într-un manager.

Răspundeți utilizatorului zim289 (deschis)

Tare Yaya încă. Mi-am pierdut concurența loială la Busquets, dar în statele membre a început deja o agitație ciudată. Ibrahimovic este, de asemenea, personal.

Totuși, în ceea ce privește modul de joc al lui Mourinho, o listă de "necorespunzătoare", atunci va fi mai autentică, deși Guardiola este, de asemenea,

Tare Yaya încă. Mi-am pierdut concurența loială la Busquets, dar în statele membre a început deja o agitație ciudată. Ibrahimovic este, de asemenea, personal.

Totuși, în ceea ce privește modul de joc al lui Mourinho, o listă de "necorespunzătoare", atunci va fi mai autentică, deși Guardiola este, de asemenea,

Deci, care dintre acești jucători sunt acum gheață? Cine a fost indispensabil în cluburile lor? Personal, am nevizhu nikogo.Lukaku poate, dar el e genul de jucător care are nevoie de o fermă colectivă, care ar fi primul tip în sat.)

Deci, care dintre acești jucători sunt acum gheață? Cine a fost indispensabil în cluburile lor? Personal, am nevizhu nikogo.Lukaku poate, dar el e genul de jucător care are nevoie de o fermă colectivă, care ar fi primul tip în sat.)

Orice antrenor lucrează cu echipa.

Guardiola, de exemplu, nu se potrivea:
Ibrahimovic, Schweinsteiger (în Bavaria) și Hart.

Orice antrenor lucrează cu echipa.

Guardiola, de exemplu, nu se potrivea:
Ibrahimovic, Schweinsteiger (în Bavaria) și Hart.

"Juan în Chelsea este un jucător, iar Juan în Manchester United este complet diferit".
dar moor rămâne întotdeauna același d ****)).

"Juan în Chelsea este un jucător, iar Juan în Manchester United este complet diferit".
dar moor rămâne întotdeauna același d ****)).







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: