10 Interesante din viața lui Serghei Mavrodi

El, fără exagerare, este geniul timpului său. El a reușit să forțeze milioane de oameni să-i plătească bani. El și-a convins capacitatea și fiabilitatea. Și chiar și după prăbușirea mașinărilor sale financiare, el a reușit să organizeze o altă piramidă. Cel mai interesant lucru este că nici măcar nu a schimbat numele campaniei zgomotoase anterioare, adăugând doar anul creației.







Geniul modern și "ticălosul" într-un costum sportiv - Serghei Mavrodi. Într-un interviu, el a spus destul de serios: "Nu este bine să înșelați". și se părea totuși doar o batjocură din partea lui. Dar Serghei a spus întotdeauna că este o fraudă, dar nu un înșelător, dar acestea sunt lucruri diferite ...

10 Interesante din viața lui Serghei Mavrodi

2. În școală, Mavrodi a participat în mod constant la olimpiadele de fizică și le-a câștigat invariabil. Chiar și când a intrat în institut, el a reușit să se situeze pe primul loc în rândul tuturor studenților. Aceasta a fost prima dată când un boboc a mers chiar pe colegii săi mai mari.

3. În timpul studierii la institut, Serghei Mavrodi a fost dus de Sambo și a devenit candidat la stăpânul sportului. În plus, geniul financiar realizează nevoia de sport în viața sa și este încântat să lucreze la simulatoare. Și în timpul închisorii a zguduit constant presa, efectuând 5 mii de repetări.







4. Mavrodi se ascunde de la arestare cam 8 ani. Pentru a găsi el a fost implicat Interpol, el a căutat peste tot în lume, în timp ce el trăia liniștit la Moscova, încercând să nu meargă nicăieri. În apartamentul său nu au găsit obiecte valoroase. Nu era decât un mare acvariu și o mulțime de cărți. Și proprietarul "apartamente" a pătruns într-un costum sportiv obișnuit.

5. După ce a acumulat o avere uriașă, care era de o treime din bugetul Rusiei, Serghei Mavrodi nu cumpăra nimic și nu mergea nicăieri. A început totul, a organizat conturi și și-a continuat machinarea.

10 Interesante din viața lui Serghei Mavrodi

6. Mavrodi susține că întotdeauna știa cum să găsească o limbă comună cu toată lumea. Și i sa spus de mai multe ori că era fermecător. "E în regulă, eu sunt o fraudă, escrocii ar trebui să fie fermecători", a spus Serghei.

8. În închisoare, schemerul a început să scrie cărți. Și ele diferă în mii de exemplare. Nu are greu să facă bani, dar de fapt nu au nevoie de el. El nu a fost niciodată în străinătate, nu cumpără diamante și mașini scumpe, deși își poate permite. "Există un vid în partea de sus, când aveți totul - nu doriți nimic. Dar pentru a înțelege acest lucru, este necesar să urcați acolo. Am slazil, acum știu că "

9. Cel mai mare hobby din viața marelui schemer este pescuitul. El este capabil să sacrifice orice, de dragul hobby-ului preferat. Chiar și atunci când se ascundea de la arestare, el mergea în mod regulat la pescuit.

10. "Nu visez nimic, pentru că tot ce vreau, am" - a spus Serghei Mavrodi într-un interviu. Și avea dreptate, tot ce era în viața lui era întotdeauna posibil pentru el.

Ți-a plăcut materialul? Împărtășește-o cu prietenii tăi în rețelele sociale.

Spune-le prietenilor:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: