Zenith, cu un cont mare, la învins pe Spartak, comandantul portalului de informații

Pana in minutul 36, niciunul dintre fanii ambelor echipe nu si-a putut imagina ca rezultatul final al meciului ar fi atat de deplorabil pentru actualul campion al Rusiei.

Începutul înfrângerii a pus Alexander Kokorin, care, după o pasă penetrantă Driussi, Fernando dribbled pricepere bate Rebrov și împușcat în colțul de lângă ultimele două apărători.

În minutul 45 Smolnikov a pornit un contraatac rapid, în care a izbucnit în penalty Kuzyaev otpasoval pe Alexander Erohin și el a lovit colțul din stânga jos! 2: 0! În minutul 57, căpitanul "Zenith" Dominiko Krishito de la metru trage un colț gol al porții după ce a depus un colț! Și după 6 minute Daler Kuzyaev face scorul de pe tabloul de joc destul de umilitor pentru "roșu-alb".

La minutul 72 Promes "controlează" contul, realizând o penalizare. Dar ultimul cuvânt a rămas pentru echipa Mancini. După 77 minute, Criscito agățate în suprafața de pedeapsă, dar mingea deviază cu un mic Bocchetti a zburat în fața porții și Rebrov nu a putut face față cu această surpriză, mâinile lui proiectil în plasă de echilibrat. 5: 1 - zdrobirea victoriei convingătoare Petrograd!

Fostul antrenor principal al „Spartacus“ Oleg Romantsev într-un interviu cu „SE“, a spus că înfrângerea „Zenith“, într-un meci din etapa a 4-a campionatului Rusiei (1: 5) ar trebui să fie considerată o lecție, nu o tragedie. El a recunoscut, de asemenea, că nu este încă gata să facă o prognoză pentru rezultatul cursei de campionat, deoarece campionatul este prea imprevizibil. scrie Sport Express.

"Lupta este pierdută, dar nu și război", a spus Romantsev. "Și aș numi această înfrângere o lecție decât o tragedie". În sezonul trecut, "Spartacus" a fost învins "Aripile sovieticilor", care acum joacă la FNL. Și încă a devenit campion. Și acum a dat drumul la zenitul puternic întărit. Trebuie să tragem concluzii și să mergem mai departe. - Ai promis să prezinți o prognoză pentru rezultatul cursei de campionat după mai multe turnee de plecare. "Îmi pare rău dacă l-am supărat pe cineva, dar nu voi risca acum." Prea imprevizibil acest campionat promite să fie.

Campionii Rusiei au refuzat interviul ca pe unul, pierzând la Petersburg, iar Zenit a râs la prognoza lui Valery Reingold, trecând la Campionat. Jucătorii "Spartacus" după înfrângerea din Sankt Petersburg au trecut printr-o zonă mixtă cu chipuri de piatră.

"Oleg, spune-mi unde și când va fi gata să vorbească cu noi", au cerut jurnaliștii Shatov. "Vino la Tagil. La Anul Nou! "- Zenitovets a glumit.

"Suntem foarte mulțumiți, dar nu avem timp suficient pentru a sărbători, pentru că mai este un meci miercuri", a început Krishito conversația.

- Întotdeauna fericit când câștigi cu un astfel de cont și un astfel de adversar. Sunt foarte bucuros că am reușit să înregistrez cel mai mult, pentru că rareori o fac. Trei puncte sunt foarte importante. Cred că Zenit a fost foarte puternic astăzi, și nu Spartak este slab.

Emmanuelle Mammanna, debutantul său, a avut un meci foarte bun, chiar dacă a făcut o greșeală. A fost foarte important pentru el să joace toate cele 90 de minute. Văzând Alexander Kerzhakov înainte de derby? Kerzhakov este istoria clubului, o adevărată legendă. Sunt mândru că am ieșit cu el pe teren pentru o vreme. Alexandru a fost frumos condus, deci astăzi a fost o adevărată sărbătoare atât pentru fani, cât și pentru echipă.

Partenerul Mammanna Fundașul Serbiei, Branislav Ivanovici, la felicitat și pe argentin, în ciuda faptului că noul jucător a adus o lovitură de pedeapsă în propria sa rețea.

"A fost greu pentru el", a spus Ivanovici. - Primul meci, mai mult cu o astfel de echipă. Dar Mammanna este un om bun, a jucat minunat. Da, noi toti, ca echipa, am aratat bine, am indeplinit sarcinile antrenorului. Rezultatul arată totul.

Înainte de joc am avut două sau trei opțiuni pentru dezvoltarea evenimentelor, mult depinzând de scorul din timpul meciului. Jucătorii repede reconstruiți în funcție de situație. Am practicat acest lucru în formare.