5 Motive pentru care nu veți avea niciodată o relație cu un om de succes și bogat

5 Motive pentru care nu veți avea niciodată o relație cu un om de succes și bogat

Vreau să încep o conversație spunând imediat: "Eu susțin dorințele multor femei de a găsi un bărbat de succes și bogat pentru ei înșiși".

Aceasta este o dorință naturală a unei femei care dorește să-și ridice copiii, să conducă o casă și să nu-și facă griji în legătură cu unde să ia bani pentru asta. Nu vă faceți griji în legătură cu unde să luați bani pentru o bună educație a copiilor, cum să faceți casa confortabilă și frumoasă, fără a scoate un ban de la bugetul familiei. Înțeleg dorința femeii de a nu fi ruptă între câștigul de bani și îndeplinirea rolului principal al femeii, și anume: a fi o femeie și o soție.







Poți, bineînțeles, să creezi o familie cu un bărbat, bun, bun, grijuliu, dar nu plictisitor, incapabil să câștigi și să ai o familie. Și, bineînțeles, poți fi fericit cu el. Pur și simplu, realizând că, cu funcția de a oferi familiei în sine, nu poate face față și această funcție va cădea, de asemenea, pe umeri.

Da, o femeie dorește să se sprijine pe umărul puternic al unui bărbat, dorește să-i ofere copiilor tot ce le stă în putință și ea însăși vrea să primească din viață ce îi poate da un om: securitate, încredere în viitor, sprijin și sprijin. Și nu numai că dorește, ci are tot dreptul. Și toate acestea îi pot da un om bogat, puternic și de succes.

Dar majoritatea femeilor dragi, amabili, buni, îngrijitori și credincioși, acest vis nu se va mai împlini niciodată. De ce? Află acum.

Astăzi vreau să vă spun 5 motive pentru care nu se va întâmpla.

Motivul nr. 1. Convingerile tale

Voi enumera aceste convingeri si voi alegeti cele pe care le aveti.

Să începem cu cele mai obișnuite.

- Cei bogați și de succes au fost dezasamblați chiar și atunci când erau cățeluși. La vârsta mea, nu am nimic de prins. Și nu contează dacă ai 30 sau 50 de ani.

- Am un aspect complet nemodificat, cum sunt eu, bogatii nu se casatoresc. Deși ați văzut deseori că bogații au soții de compoziții foarte diferite.

- Sunt absolut obișnuită și nu este creată pentru fericire. Destinul meu este sărăcia și munca grea. Și cu soarta nu poți să te cerți. Aici, de asemenea, nu argumentați, suferiți, în cele din urmă, destinul.

- Bogatele nu-și respectă nevestele și le schimbă întotdeauna. Și toți sunt săraci ca unul, doar un exemplu de loialitate și decență?

- Bătrânii bogați sunt capricioși, au prea multe cereri pentru soție, este greu să-i mulțumească. Probabil, un beat beggar este mai ușor să te mulțumești, dându-ți bani pentru o băutură.







Motivul nr. 3. Capacitatea ta de a acționa

Rezultatul credințelor greșite este de multe ori o lipsă de acțiune absolută. Ei bine, de exemplu, aici este un astfel de gând interesant: este omul care trebuie să arate inițiativă, el însuși trebuie să mă găsească.

Un bărbat poate și ar trebui, dar pentru asta nu ar face rău, cel puțin pentru început, să înveți despre existența ta. Și pentru asta ești tu care ar trebui să apară în locurile unde este.

Dar dacă această credință este folosită doar pentru a vă justifica și a nu face nimic, atunci nu veți întâlni niciodată un om de succes și bogat și el - tu.

Motivul nr. 3. Convingerea infailibilității proprii

Se pare ceva de genul: nu sunt o femeie cu inima ușoară care să poarte haine sexy, să fie pictată și, în general, să aibă grijă de aspectul meu. Acesta este comportamentul femeilor corupte. Și nu voi vinde. Sunt decent, voi rămâne așa.

Aici, încrederea care flirtește și flirtește, este și numai pentru prostituate, și nu sunt așa. Și mama a spus că toate aceste femei sunt condamnate. Așa că stau și aștept. Și că arăt ca un șoarece alb, așa că omul meu mă vede așa.

Cu această abordare, nu puteți face nimic, ci doar stați și așteptați. Poate cineva o dată și stai și așteptați. Știu multe dintre acestea, ședințe și așteptare, care sunt absolut siguri că fac totul bine și nu sunt norocoși, deoarece în viața modernă femeile decente nu sunt necesare de nimeni. Un târg în preț.

Motivul nr. 4. Așteptări excesive

Adesea spun că nu poți să te căsătorești cu un panda și să ai un soț tigru. Trebuie să se înțeleagă că nu toți oamenii pot să aibă succes și bogați, chiar dacă au înclinații, rudimente și oportunități.

Dacă vedeți un bărbat de peste 30 de ani care nu a obținut nimic în viață și nu încearcă în mod special, nici măcar nu se speră că imediat ce se va căsători, se va schimba imediat. Poate că se va schimba, dar acest lucru este departe de un fapt.

Desigur, există o opinie că există întotdeauna o femeie înțeleaptă în spatele unui om de succes, dar această femeie înțeleaptă nu este cu siguranță voi. Nu tu, dacă nu recunoști într-un om capacitatea de a acționa, dorința de a crea succes. Este imposibil să faci pe cineva care nu înțelege cum să facă asta.

De aceea, nu vă așteptați ca această căsătorie să facă omul responsabil, activ, de succes și de afaceri. Dacă acest lucru nu este în om, atunci - nu. El are dreptul să fie ceea ce vrea sau poate. Și tu ești atent și perspicace, dacă nu vrei să-ți petreci cei mai buni ani de viață pe cineva care nu e clar.

Motivul nr. 5. grabă

Este timpul să mă căsătoresc, dacă voi trece - voi rămâne singur. Este necesar să luăm ceea ce dau. Și chiar mai abrupte - îndurați, îndrăgostiți, deși nu beau nici măcar - fericirea.

Și nu contează că, printr-o abordare atât de rezonabilă, sunteți în orice caz în așteptare pentru un divorț și o singurătate. Chiar și după 20 de ani. Nu funcționează altfel. Este imposibil să trăiești cu un bărbat pe care nu-l iubești, ale cărui valori de viață nu te potrivesc. Și cine trebuie să îndure, doar să nu rămână singur.

Deși puteți experimenta. Poate veți reuși. Adevărat, acesta va fi un experiment al vieții. Dar dacă sunteți de acord, dreptul dvs. este să experimentați.

Acestea sunt gândurile oamenilor bogați și de succes, ci mai degrabă - acestea sunt gânduri despre voi, dragi femei. Despre viata ta si despre ce ar trebui sa fie. Sper că înțelegi că totul depinde de tine. Și nu de la părinții care au fost educați necorespunzător, nu de la soarta sau karma, nu de la bărbații care, în masa colegilor lor ... oh, nu vom vorbi despre rău.

Și dacă totul depinde de tine, atunci - acționează. Căutați oportunități și căi. Înțelege-te și dorințele tale. Sunt sigur că dacă există o dorință și o energie reală, dacă sunteți gata să acționați, veți reuși. Și vă voi ajuta pe această cale fascinantă.

Iar cei care doresc să construiască o relație armonioasă cu un om de succes și bogat, invit la cursurile lor.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: