42 filme epice pe care toată lumea ar trebui să le vadă - blog

Și sugerăm să ne culcăm pe canapea cu o farfurie de struguri și să privim într-o cutie. Dar, desigur, nu te uita la televizor și nici nu te uiți la emisiuni TV care sunt totuși în concediu, dar vizionați filme. Ce fel? Prietene, nu știm ce, sugem






Îi invidi pe cei care își împachetează pungile în vacanță? Haide, lasă-o! Ce, toate astea s-au despărțit? Deci, dacă vremea se plimbă de la grindină în căldură și înapoi? Absența concediului la sfârșitul verii și vremea rea ​​- aceasta este o scuză de fier pentru ceea ce vă sugerăm să faceți seara. Și sugerăm să ne culcăm pe canapea cu o farfurie de struguri și să privim într-o cutie. Dar, bineînțeles, nu te uita la televizor și nici măcar nu te uiți la emisiuni TV care sunt încă în vacanță acum, dar vizionează filme. Ce fel? Prietene, nu știm doar ce, am făcut o listă pentru tine.







Am luat și am amintit de astfel de filme, după ce am terminat să privim asta, nu regretați o secundă de timp petrecut. Deoarece sunt de fapt bune și globale. Mai mult, toate aceste filme sunt unite:

- epic;
- caracterul narativ al expunerii;
- fotografii incredibil de frumoase;
- în centrul istoriei - un protagonist neobișnuit (!) și carismatic, jucat de un actor foarte cool și faimos;
- Filmul captează fie întreaga viață a personajului, fie o parte semnificativă a acestuia;
- filmul ridică întrebări despre valorile veșnice;
- acest film poate și ar trebui să fie revizuit din când în când.

Toate aceste filme sunt mai mult sau mai puțin clasice, deoarece sunt făcute conform rețetei clasice: un mare actor în circumstanțe magnifice. Și, în același timp, s-au dovedit cu totul altfel.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: