2018 Shell Abbr - operația nu este permisă - pentru fiecare comandă android

Androids .help Comunitatea Android Android.

După resetarea la fabricație, practic primesc "Operația nu este permisă" aproape la fiecare comandă din shell-ul ADB (inclusiv cele care nu există):







Cea mai mare parte a drumului este necitită pentru mine (pentru / system / bin și / system / xbin cu excepția):

Dacă rulez root adb:

De la căutarea mea (care mi-a luat deja mult mai mult timp decât este necesar), unele indicii la default.prop:

Dar nu am acces la scriere la default.prop:

Încercarea de a remonta ca RW:

Top 5 răspunsuri

Trebuie să emiteți comenzi cum ar fi instalarea din linia de comandă PC:

în loc de din interiorul cofrajului ADB. Dacă acest lucru nu funcționează, este posibil să fie necesar să rulați

Am constatat că calea în sesiunea shell-ului ADB poate avea tot felul de directoare inexistente pe ea. Nu știu de ce este așa, dar de obicei nu strică nimic.







Încercați aceste comenzi în recuperarea celei mai recente recuperări Debuger = 1 Alte apoi că miezul și schimbarea decompila ro.debuggable = 0 1, care vă va permite să rewire cu ADB și activați munca ADB ca root!

Rețineți că împărtășesc aceste lucruri numai în scopuri educaționale. Nu mă jignesc dacă te zgîrieți accidental.

Înainte de a începe Verificați dacă: Ați instalat corect driverele ADB (dacă nu - se va afișa o eroare cu următorul text: „nu a putut găsi dispozitivul on-line, vă rugăm să activați depanare USB!“; Solution - instalați sau reinstalați driverele ADB uitați că trebuie. DAR "Debugging USB" este dezactivat.

Aveți nevoie de "USB debugging" și "Emulation location" verificate.

Este recomandat să aveți o copie de rezervă pentru a preveni pierderea datelor. (Cel puțin să exportați persoanele de contact în fișierul .VCF)

Apoi faceți adb shell și su. Dacă doriți să extrageți un fișier din / directorul de date, va trebui să modificați permisiunile acestui fișier (folosind chmod). Atunci ar trebui să funcționeze!

Întrebări recente







Trimiteți-le prietenilor: