17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

17 sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Trebuie să ai grijă de animale și să le curăți. Dacă sunteți proprietarul unei pisici, aceasta nu este pe deplin cunoscută. Prezența acestor animale în casă are atât părți pozitive, cât și negative. Pentru a face față unor probleme legate de pisici, merită să știți câteva secrete și trucuri. Iată câteva sfaturi practice pentru cei care au o pisică acasă.







Dacă adăugați frunze uscate de ceai verde la toaleta pisicii, atunci vă veți scăpa de mirosul neplăcut.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

2. Pisoii pentru pisici

Înfășurați picioarele unui scaun sau scaun cu o funie subțire pentru a obține un scriitor.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Dacă înfășurați picioarele cablului de mai multe scaune identice, le puteți pune una peste alta pentru a face rafturi pentru pisici.

Scaunele pot fi înșurubate împreună, de exemplu.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

3. Când pisica se află în apartament

Diferitele cabluri și cabluri pot fi ascunse în țevi cu tăieturi, astfel încât pisicile să nu le mestece.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Puneți pe un pervaz sau atașați un raft sau o tavă cu o pernă subțire, astfel încât pisica să poată sta lângă fereastră și să privească strada.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Puteți utiliza, de asemenea, vechea scară, prin care pisica se poate urca pe pervaz sau chiar mai sus.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

4. Cum sa scapi de purici intr-o pisica

Asigurați-vă propriul spray de purici.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

- flacon mic cu pistol de pulverizare

- 2 linguri de mărar Virginia (fără alcool)

- 1 lămâie mare

- o grămadă de levănțică proaspătă sau o lingură de levănțică uscată

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Pune toate ingredientele, cu excepția alunelor de Virginia, într-o cratiță.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Se fierbe la foc mic timp de 30 de minute.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Se scoate din căldură și se lasă să se răcească.

Folosind o sită, scoateți toate ingredientele. Apa aproape a dobândit culoarea levăncii și a avut o aromă de citrice ușoară.

Printr-o sită fină, turnați lichidul într-un alt recipient.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Adăugați virgina de lămâie pe lichid și apoi turnați întregul amestec într-o sticlă cu un pistol de pulverizare.

Dacă în container există lichid, puneți-l în frigider și adăugați-l la flacon după cum este necesar.

Imprastiati usor parul animalului si masati-l putin pentru a freca amestecul in haina.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

6. Cum să dezactivați o pisică să meargă pe mobilier

Dacă puneți conuri în vase de flori, atunci pisicile nu vor călca flori, pentru că este inconvenient pentru ei să se îndrepte spre umflături.







17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Faceți-vă propriile mijloace de a sperie pisicile, astfel încât să nu strică mobilierul.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

- sticlă curată cu pistol de pulverizare

- un lichid lichid de spălare (de preferință clar)

- ulei esential de lamaie

- ulei esential de eucalipt

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Umpleți flaconul cu apă pentru 3/4.

Adăugați câteva picături de detergent de spălat vase.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Adăugați 10 picături de uleiuri esențiale de lamaie și eucalipt.
Se agită bine.
Doar stropiți acele locuri în care nu doriți să vă vedeți pisica.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

8. Construcție utilă pentru pisici cu mâinile lor

Puteți folosi rămășițele vechiului copac, îl puteți atașa acasă sau la cabană, îl înfășurați parțial în jurul coardei, astfel încât pisicile să o poată urca.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică
17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică
17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică
17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică
17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

9. Cum să ai grijă de pisica ta preferată

Dacă doriți să vă scăldați pisica, este mai bine să folosiți o chiuvetă, nu o baie.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Deci, va fi mai convenabil pentru tine sa speli animalul si sa te apropii de el, astfel incat sa se simta mai calm.

Dacă aveți o pisică în țară sau locuiți într-o casă pe pământ, este cel mai probabil un castron al animalului dvs. de companie pe stradă sau pe verandă.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Pentru a menține furnicile departe de ea, înconjurați-o cu cretă - furnicile nu vor trece prin cretă.

Lăsați puțin spațiu pe rafturi, astfel încât pisica să se odihnească uneori acolo.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Ascunde toaleta pisicii într-un piept sau sertar.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Dintr-o sticlă de plastic, puteți tăia cuvele pentru curățarea gunoiului și / sau deșeurilor.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Încercați să dați câteva minute dimineața și seara pentru a combina pisica, iar în casa dvs. va fi mult mai puțin pisică de păr.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Pentru a asambla rapid lana si parul din mobilier tapitat, folositi manusi de cauciuc.
Purtați doar o mănușă, puneți-vă pe braț, pe o canapea sau pe un scaun.

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică

Valeri-SPb

Am fost în clubul nostru a găsit sfaturi despre pisici pe un pervaz, iar acum mi torc se află pe rogojini pe pervaz, ei cald chiar și în zilele de toamnă rece, atunci când nu există nici o încălzire și rece și disconfort în apartament. săriți pe pervazul ferestrei, ghemuiți o vreme și murchat, apoi întindeți-vă și urmăriți cu interes pasările, casele, mașinile. basm în soare, înlocuind păsărica. plăcerea lor este răsplata mea

17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică
17 Sfaturi utile pentru cei care au o pisică
Căpitanul Smollett

bine, da, covoare, pentru ferestre. Cred. deja bolnavi pe covoare mici de lână - sunt peste tot.

acum câțiva ani am pus un post cum să învețe să meargă în toaletă, totul este simplu și nici un ceai nu va fi împrăștiat în casă

VictoriaChen

.Raisa.

Vă mulțumesc foarte mult pentru sfatul dvs., să încercăm să urmărim câteva dintre ele. De ce unii? Da, aici e un număr sfat 6 noi nu a trecut testul, îmi place conuri și le-a pus peste tot, inclusiv ghivece de flori, astfel încât aceste conuri am etaj întreg a fost presărat când hvostatenkie în vase primit foarte mult le-a plăcut să joace aceste conuri, chiar și în dinți m-au târât pe pat. Lounger l-am făcut dintr-o masă de călcat vechi, el a montat covor, pune-l la fereastra, iar acum există o supraveghere post fuzzies mele, și în afară, și pisoi, toate laminate într-o singură, iar când ele se răcesc, ele se încălzi în șezlongurile, din pulovere vechi, umplute sinteponom.Vot pentru că ne iubim smocuri de lână noastre iubite, care, în ceea ce gorazd.Zdorovya toți proprietarii și ticăloșie pufos și să dea Dumnezeu tot o viață lungă și fericită împreună !!

Paris







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: