13 Motive pentru a vă înregistra pentru twitter acum, fragmente de blogger de noapte

Ei bine ... hai să începem!

13 motive pentru a vă înregistra pe Twitter!

2. Puteți păstra întotdeauna legătura.

În Twitter, sunt înregistrate numeroase celebrități, care își desfășoară propriile micro-bloguri. Pentru grafica bogată, este foarte convenabil să scrieți mesaje scurte de 140 de caractere și aveți ocazia să aflați ce fac și ce simt.






Aici vrei să știi ce face idolul tău, unde a fost ieri și cum și-a petrecut timpul chiar de la el și nu de niște știri? Desigur, aș vrea!

Dacă citiți acest articol, cel mai probabil sunteți interesat de modul în care scriu, așa că vă sugerez să mă citiți pe Twitter.

4. Recuperarea informațiilor instantanee.

Twitter vă permite să primiți informații instantaneu. Fac acest lucru cu ajutorul programului Tweetdeck menționat mai sus. De îndată ce o persoană, la care am semnat ceva tweet (lăsa un mesaj), am să aflu instantaneu despre asta.

5. Abilitatea de a împărtăși cunoștințele.

Cu Twitter, puteți împărtăși cunoștințe cu alte persoane. Să presupunem că sunteți un profesionist în modul de a trata animalele de companie. În mod constant dați cunoștințe speciale care ajută pe toți cei care vă citesc, fac prieteni cu animalele lor de companie și le educă în mod corespunzător.

Dacă sunteți interesat (ă) de o întrebare, puteți să o întrebați pe Twitter și oamenii vor începe să vă trimită opiniile și sfaturile cu privire la problema dvs., foarte convenabil.







Eu scriu de multe ori pe Twitter despre ceea ce fac sau ce am de gând să fac ca cititorii de pe Twitter să știe acest lucru. Vreau ca cititorii mei să fie interesați nu numai de blogul meu de cunoștințe pe care îi dau eu, ci și pe mine, ca persoană.

Despre asta nu m-am gândit niciodată mai devreme. Cu Twitter, o mulțime de oameni au găsit un loc de muncă. Cineva scrie: "Avem nevoie de o astfel de persoană cu astfel de cunoștințe" și puteți răspunde la mesajul său. Nu e rău, nu-i așa?

9. Nu uita nimic.

Dacă lăsați un mesaj pe Twitter, acesta nu se șterge, ceea ce înseamnă că puteți lăsa mesaje pentru dvs. și apoi vizualizați ceea ce doriți să faceți la un moment dat sau altul.

Amintiți-vă expresia "scurtătate - sora talentului"? Pe Twitter, nu poți scrie mesaje cu mai mult de 140 de caractere decât nu este de scurtă durată. Astfel de cadre obligă o persoană să scape de apă în mesaje și să scrie esența, care este cea mai interesantă. Adesea, acest "cel mai interesant" poate deveni o idee excelentă sau un impuls pentru o altă persoană.

11. Twitter nu este încă în picioare!

Acest serviciu evoluează în mod constant și nu se oprește. Există în mod constant unele adăugiri și caracteristici suplimentare care îmbunătățesc utilizarea acestui serviciu pentru toți utilizatorii săi.

12. Diseminarea informațiilor.

13. Twitter - este la modă!

Asta e tot. Cred că oricine are o resursă vizitată ar trebui să aibă Twitter pentru a fi mai aproape de cititorii lor.

Dacă doriți să primiți articole în e-mail, abonați-vă la actualizarea blogului. Vă sfătuiesc ferm să faceți acest lucru, pentru că voi lansa în curând un alt concurs în care puteți câștiga premii mari!
Ei bine, totul, e timpul să-ți spui la revedere. Până data viitoare, toate norocul și răbdarea! Nu uita niciodată acest lucru - "Indiferent cât de teribil și rece este noaptea, soarele se ridică în fiecare dimineață, indiferent de noapte!". Până acum!







Trimiteți-le prietenilor: