Zenit "a depășit cel mai mult" dinamul "- știri de fotbal HD

Meciul central al primei runde a Premier League a justificat așteptările.

Zenit
Ușoară puțin impresia de ansamblu a eliminării, care a fost în prima jumătate a anului, dar în episodul cu o carte roșie cu arbitrul pe care nu îl puteți argumenta. Moscova "Dynamo" a început activ întâlnirea. La sfârșitul celor zece minute, oaspeții au fost cei care au creat tensiuni în posesia lui Yuri Lodygin. Prima lovitură la poarta, "Dinamo" gazdele a provocat în minutul 11. Hulk a lovit puternic cu lovitură liberă dar a trimis mingea peste bara transversală. "Zenith" a preluat treptat inițiativa, iar în minutul 18 a creat un moment cu adevărat periculos. Hulk sa mutat din colțul din stânga al zonei de pedeapsă și a lovit puternic poarta. Vladimir Gabulov a ales cu succes poziția și a salvat echipa.

Zenit trebuia să înscrie în minutul 22. Neobosit Hulk adus Domenico Criscito de la gol, italianul a căzut aproape unu la unu, dar nu a avut succes și să câștige mingea dintr-un unghi ascuțit într-adevăr nu a fost rece. Cum să înscrie, în minutul 29 a arătat înainte "Dynamo" Alexander Kokorin. Alexei Ionoi a alergat de-a lungul sprâncenelor și a dat o trecere paralelă celor nouă "albastre și albe", care, cu o lovitură precisă, au condus echipa sa înainte - 1: 0. Literalmente, atunci, Artem Dzyuba ar putea restabili egalitatea pe tabloul de bord, dar din poziția ucigașului a lovit portarul.

Zenit
El a fost în centrul atenției în minutul 41. Dziuba a adus mingea în zona de pedeapsă a adversarului și a fost oprită de o recepție neautorizată de către Tomáš Gubočan. Slovacul, care a jucat odată în "Zenith", a fost imediat eliminat din teren, iar arbitrul a indicat punctul. Penalitatea sa oferit voluntar pentru a lovi cu piciorul Hulk și a fost exactă - 1: 1.

A doua jumătate, "Zenith", a început imediat după lilieci și deja în minutul 48 trebuia să conducă contul în cont. Hulk atârna pe postul îndepărtat, unde Axel Witsel a străpuns căderea, dar Vladimir Gabulov a demonstrat miracole de reacție și a salvat echipa. Puterea rusă a fost în minutul 67. Dzyuba a jucat în perete cu Hulk, brazilianul a lovit jucătorul, dar a reușit să salveze mingea și a repetat pe Shatov. Oleg a făcut o pauză și a lovit irezistibil - 2: 1.

În restul din Dynamo a reușit să egaleze jocul, dar nu a putut salva meciul. Cinci minute înainte de sfârșitul jocului, „Zenith“, din cauza prejudiciului a pierdut Oleg Shatov, dar Petersburgers nu încetini, și au extras importante trei puncte.

Zenit - Dinamo M 2: 1 (1: 1)
Goluri: Kokorin, 28 - 0: 1, Hulk, 44 - 1: 1 (с / п), Shatov, 68 - 2: 1.