6 sfaturi despre cum să înțepați părul de la spălare în fiecare zi

  1. Cum să înțărcați părul din spălarea zilnică
Sfatul cel mai eficient cu privire la modul de dezinfectare a părului de la spălare în fiecare zi este pur și simplu să nu-i spălați în fiecare zi. totul este simplu, după cum puteți vedea. Primul pas este să începeți spălarea părului în fiecare zi. După ce ați înțeles că părul a devenit mai puțin zhirnitsya, apoi du-te să se spele o dată la trei zile și așa mai departe. În acest fel, puteți reduce spălarea capului la o dată pe săptămână. Principalul lucru nu este să rupă. Eu, de exemplu, am părul meu o dată pe săptămână (pur și simplu nu mă spui murdar sau orice altceva). Pentru mine este absolut normal și nu provoacă nici un disconfort pentru mine. Și în primele trei zile am păr perfect curat. Deja pe al patrulea și al cincilea un zhirnovatye puțin, dar se pare normal, dar la a șasea și a șaptea este deja vizibil gras. DAR! Trebuie să îndure, pentru că dacă încep să-mi spăl părul în a șasea zi, atunci ei vor deveni grași deja pe a cincea și așa mai departe. Pot să mă spăl capul în fiecare zi și apoi vor fi grași după cină. Părul în orice caz cel puțin pentru o vreme, așa că să fie grăsime, din acest lucru pur și simplu nu poate scăpa. Deci, cel mai important sfat este de a îndura!
  • Utilizați o dată pe lună șampoane cu curățare profundă. Faptul că porii noștri pe cap în timp sunt ciocănuiți, astfel încât un șampon normal nu le poate curăța. Și din cauza porilor înfundați ai grăsimilor, se eliberează mult mai mult.
  • Slăbiți părul din spălare în fiecare zi Pentru a usca părul de la spălarea zilnică, veți fi ajutat de remedii naturale naturale, cum ar fi muștar. de exemplu, henna. făină, pâine sau ou. Acestea nu conțin substanțe chimice și nu acționează pe părul nostru ca agresiv ca șampoanele. Prin aceasta, apropo, nu poți sta și nu te plimba cu un cap murdar pentru o vreme. Remediile naturale nu devin dependente, nici șampoane. Dar amintiți-vă că pentru aceasta va trebui să mergeți la aceste fonduri pentru totdeauna, ceea ce nu este întotdeauna convenabil.
  • A doua zi, faceți părul, împletiți-vă părul în pigtailuri, astfel că capul nemânturat nu vă va prinde ochii. Parul uleios, apropo, este mult mai ușor să îți faci panglici decât părul curat.
  • Utilizați un șampon uscat, talc sau făină. Dacă nu există nicio posibilitate de a vă împrăștia sau doriți să mergeți cu părul vărsat, utilizați aceste instrumente. Eu personal folosesc făină, iar părul arată bine, chiar și în vrac. Dar dacă vă zgâriți scalpul, va fi făină sub unghiile dvs., dar acest lucru este mai bun decât mersul cu părul gras.
  • După cum știți, șampoanele uscate pe piele, iar uscătorul devine, cu cât organismul nostru emite mai mult grăsime pentru ao umezi. Prin urmare, nu numai pielea feței noastre, dar și scalpul are nevoie de hidratare. Și pentru a vă hidrata scalpul în timpul spălării va ajuta procedura de co-voshinga. Faceți clic pe link și aflați mai multe despre el.












  • Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: