6 Modalități de utilizare a țesăturilor cu mâna ta - cum să te faci

spunbond Negru (material netesut), am început să folosească pe site-ul de îndată ce au înțeles, pentru că este foarte necesar pentru mine are următoarele proprietăți: permeabilitate la apă și opacitate.







6 Modalități de utilizare a țesăturilor cu mâna ta - cum să te faci
1. Cultivarea terenurilor arabile

Pentru a crește căpșunile, se utilizează cel mai adesea firul negru, dar cred că aceasta nu este cea mai bună soluție. Avantajele acestei metode de plantare sunt că buruienile nu cresc aproape pe pat, iar mușchii nu se răsucesc cu ușurință pentru a se aduna într-un fascicul și a tăia toate robele

Există însă și dezavantaje: dacă materialul începe să crească în scroafă, îl va ridica în sus și va trebui să obțineți o parte a buruienilor din fante mici, care este destul de laborioasă.

În plus, culoarea neagră a aglomeratului atrage căldură, iar în zilele fierbinți arbuștii se pot supraîncălzi

2. MULȚI.







O modalitate foarte bună de a utiliza legături obligatorii este în loc de mulci. Este adevărat, spre deosebire de mulci și compost sau paie, nu îmbogățește solul organic, dar îl protejează mai bine de buruieni

3. COVERAREA KUCIULUI COMPOZIT

Datorită culorii negre a materialului, temperatura din compost este întotdeauna mărită, iar în stratul superior al compostului nu există germinare a semințelor de buruieni. Da, formarea compostului este mai rapidă.

Mai ales mi-a plăcut să folosesc centrifuga pentru mulcirea trunchiurilor și tufișurilor de copaci.

4. INSTALAȚIE DE GEOTECHSTERĂ

Am folosit în construcția căii de grădină spunbond, și totuși poate fi folosit pentru căptușirea partea de jos a unui mic iaz, de fapt, mult mai ieftin geotextil spunbond, care se recomandă a fi utilizate în scopul eticii.

Am o legătură sub pista în două straturi pentru mai mult de trei ani și nu sa întâmplat nimic.

5. VOPSEA DE APĂ

Un nisip fără fund va germina foarte repede cu o varietate de buruieni. Dar acest lucru poate fi evitat în cazul în care o cutie de nisip este fixată cu un capsator de construcții în mai multe straturi

Puteți utiliza, de asemenea, spunbond într-o floare floare portabil dacă este durabilă și constă din mai multe straturi. Un astfel de design poate fi chiar mutat într-o altă locație.

6. INSTALAȚI-VĂ DE HOBEL

Da, nu fi surprins!

Am folosit slanbond, doar răspândit pe un site virgin și asigurarea sondei în câteva luni, toate buruienile anuale de dedesubt au fost uciși, și rămâne doar să sape sol afânat și elimina rădăcinile buruienilor perene. Dar în acest filat din fibre tăiate caz, are nevoie de un dens și de înaltă calitate.

Cel mai important lucru din grădină este un SPAN BOND negru! / Cel mai necesar lucru în grădină - negru spunbond







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: