5 Recomandări privind evitarea arderii (stresului) în afaceri, blog олеся тимофеева

5 Recomandări privind evitarea arderii (stresului) în afaceri, blog олеся тимофеева

Salutări, draga mea!

Dimineața. Viena. Stau pe o canapea frumoasă, clasică (moda din secolul al XVIII-lea) și admir viziunea uimitoare a Vienei istorice. Asemenea lucruri măresc în continuare dorința de a-mi dezvolta comunitatea antreprenorilor de Internet la o scară incredibilă și permite mii să aibă în viața lor ceea ce ei visează. Lucrăm la asta.







Profitând de oportunitatea și timpul petrecut în zona noastră mică din zona euro, împărtășesc experiența mea personală și recomandările care vă vor ajuta să deveniți mult mai eficace în obținerea rezultatelor.

Există un lucru interesant care distruge eficacitatea a 95% dintre antreprenori. Se numește "Arderea", în consecință, o persoană începe să trăiască în stres constant. Acum, întrebarea este cum să evitați stresul (arsurile) în afaceri și să fiți în flux?

Am 5 persoane personale. recomandări valoroase și foarte practice. Este o experiență pe care o folosesc și asta mă ajută.

Inițial, există 2 proiecții de dezvoltare. Prin flux și prin stres. Prima combină starea de fericire cu prezența unei viziuni minunate. Al doilea este realizările prin disconfort și acțiuni stresante. Realizarea rezultatelor apare în ambele state, dar amploarea și semnificația lor sunt foarte diferite.

Cum să rămâi mereu în cursă?

1. Cazul inimii

Procesul de dezvoltare a abilităților tale la un nivel incredibil este imposibil dacă nu îți place ceea ce faci. Trebuie să-ți trăiești viața, să o înmuiești în fiecare zi și să o iubești. A iubi atât de mult încât nu-ți poți imagina viața fără ea. Atât de mult încât, chiar dacă trebuia să plătiți suplimentar pentru afacerea preferată, ați plăti în plus.

Aceasta este prima etapă. Dacă faceți ceea ce nu vă place, stresul este inevitabil. Poate că e timpul să schimbați ceva.

2. Să te retragi de la realitatea obișnuită

Aceasta este o practică foarte puternică, care vă întărește în continuare dorința de a-ți continua afacerea preferată (afacerea). Când, timp de câteva zile, te tragi complet din starea obișnuită. Când sunteți distrasi de la locul de muncă și faceți altceva.

Poate fi o excursie la natură, cu o noapte în corturi și un foc lângă apă. Sau o călătorie mai aproape de mare, de ocean. Sau așa cum am făcut-o odată cu Tanya, am zburat în Europa timp de 7 zile.

În orașele cu care venim, sunt atât de multe lucruri interesante pe care vreau să le văd. Pe de altă parte, mă gândesc la proiectele mele și vreau să le rezolv. Dar distrag atenția de la ei, făcând afaceri doar câteva ore pe zi. Dimineața sau seara. Acest lucru inflamează în continuare dorința din mine să intru în afacerea mea preferată.

Începeți să exersați această experiență când simțiți că este timpul să faceți mici schimbări în realitatea cu care vă cunoașteți.

3. Regula 50/10

Am auzit o experiență similară de la unul dintre profesorii mei și mi-am adaptat-o, numind regula 50/10. La fiecare 50 de minute pe care le fac în afaceri, fac 10 minute de pauză. Poate fi orice. Doar respirați aerul de pe balcon, beți ceai, culcați-vă și gândiți-vă.

Astfel de ore scurte vă ajută să vă distrați și să vă reîmprospătați creierul.

4. Echilibru în interiorul

Când sunteți o persoană armonios dezvoltată, stresul sau arsurile se vor întâmpla foarte rar. Dar pentru a deveni așa, trebuie să dezvolți toate sferele vieții tale. Nu e ușor.

Când ai un lucru preferat, e greu pentru tine să nu faci asta. O frază bună. Puteți folosi-o ca citat :)

Încerci să investești 100% în fiecare zi. Pe de o parte este bine, dar pe de altă parte, corpul fizic se dezvoltă? Componenta spirituală? Crezi ca o persoana? Cum este relatia ta? Când acest lucru este în regulă, veți avea o fericire și mai mare. Aceasta este una dintre cele mai importante componente ale fluxului.

5. Recunostinta

Începeți să fiți recunoscători astăzi. În aceste secunde. Pentru ceea ce aveți deja și pentru oportunitățile care se deschid în fața dvs.

Potrivit cercetărilor oamenilor de știință, o persoană care își exprimă recunoștința în fiecare zi timp de cel puțin 2 minute, într-o lună, devine mai fericită cu 25%. În ceea ce mă privește, un salt bun în privința fericirii tale. Începeți să vă mulțumiți.

Iată răspunsul la întrebarea cum să evitați stresul (arderea) și să fiți în flux.

Rezultatul. Începeți cu numărul 1 al scenei. După aceea, utilizați următoarele 4 recomandări ca practici regulate. Acestea vă vor permite întotdeauna să vă aflați într-o stare de fericire, plinătate și dorință de a face ceea ce vă place să faceți. Nu uitați că, în afară de toate acestea, trebuie să aveți o mare viziune a viitorului. Unde te duci.

În acest caz - această formulă vă va permite să creați o viață legendară.

Și mergem la o plimbare în Viena. Ieri au fost în Bratislava, iar înainte de aceasta, Budapesta, Paris și Barcelona.

5 Recomandări privind evitarea arderii (stresului) în afaceri, blog олеся тимофеева

A fost utilă experiența mea? Faceți clic pe "Îmi place" de mai jos și le partajați cu cei cărora le este important astăzi.

POST A FOST BUN? "Îmi place"






Inainte de a merge la culcare, este de multe ori noaptea târziu, m-am întins pe saltea, pe spate, mâinile departate, cât mai mult posibil și să încerce să se relaxeze mental îmbrățișeze lumea, vă mulțumesc pentru a trece zi. Pe lângă faptul că calmează mintea înainte de a merge la culcare, încă se întinde coloanei vertebrale, iar restul din spate, după o zi de stres (dolofan meu mic băiat 1,5goda). Este bine sa se rostogoleasca de la o parte la alta intr-o stare relaxata))) Toate sanatatea si norocul!

Oles, mulțumesc, 4 moduri pe care le folosesc, doar despre regula 5010 uit tot timpul. Cum sa faci lucrurile mele preferate sa faca, ziua zboara instantaneu, nu ca 50 de minute :) Si imi place sa ma odihnesc asa: Merg la noapte! Și la o oră dimineața și două pot ieși. Am o pădure de pini pe ferestrele de 10 etaje, acolo găsesc inspirație și relaxare. Și nu există oameni noaptea, PINE PROPRIU FOARTE FOARTE ȘI PUTERNIC, SILENT! Du-te la copac, îmbrățișare și soooo bine, și mirosul este doar uimit. Energia pădurii și a odihnei se acumulează instantaneu, exact în pădurea de conifere!

Cele mai multe dintre toate mine, regula 2. Chiar și de rupere departe de realitate în dimineața pentru o plimbare în pădure, lac, sau doar natura, atunci când plonja cu capul înainte într-o viață plină, o viață de păsări, animale și insecte, atunci când vă simțiți cât de plin de viață în plante, arbori și arbuști, dau doar energie și măresc încrederea în sine și dependența de sine.
@ Michael - "muncă fizică, până la obosit, la epuizare" - vă mulțumesc că mi-ați amintit, sunt de acord, funcționează foarte greu pentru mine!

Reîmprospătați-vă creierul este absolut necesar în marketingul de rețea. Mai ales când lucrăm prin Internet. Pentru că prin creier în fiecare zi pompăm terabyte de informații. M-am dus ieri la țară, doar 2 ore am respirat aer curat, saturat cu oxigen și am simțit imediat că creierul se prepară de mai multe ori mai repede. Oles bunul coleg, sfaturi excelente sau consilii excelente la tine, dintr-o dată experiența este simțită!

Politica de confidențialitate

Confidențialitatea dvs. este foarte importantă pentru noi. Dorim ca munca dvs. pe Internet să fie cât mai plăcută și mai utilă posibil și ați folosit destul de calm cea mai largă gamă de informații, instrumente și oportunități oferite de Internet.

Informațiile personale ale membrilor colectate în momentul înregistrării (sau în orice alt moment) sunt utilizate în principal pentru a pregăti Produsele sau Serviciile în funcție de nevoile dvs. Informațiile dvs. nu vor fi transferate sau vândute unor terțe părți. Cu toate acestea, este posibil să dezvăluim parțial informațiile personale în cazuri speciale descrise în "Consimțământul cu poșta electronică"

Ce date sunt colectate pe site

Care este scopul acestor date?

Puteți refuza să primiți scrisori de corespondență și să eliminați informațiile dvs. de contact din baza de date în orice moment făcând clic pe linkul de dezabonare prezent în fiecare literă.

Cum se utilizează aceste date

Cu ajutorul acestor date, informațiile despre acțiunile vizitatorilor de pe site sunt colectate pentru a îmbunătăți conținutul, pentru a îmbunătăți funcționalitatea site-ului și, în consecință, pentru a crea conținut și servicii de înaltă calitate pentru vizitatori.

Puteți modifica oricând setările browserului astfel încât browserul să blocheze toate cookie-urile sau să vă anunțe despre trimiterea acestor fișiere. Rețineți, în același timp, că anumite funcții și servicii nu vor putea funcționa corect.

Modul în care aceste date sunt protejate

Pentru a vă proteja informațiile personale, folosim o varietate de măsuri administrative, de gestionare și de securitate tehnică. Compania noastră aderă la diferite standarde internaționale de control care vizează tranzacțiile cu informații personale, care includ anumite măsuri de control pentru protejarea informațiilor colectate pe Internet.

Angajații noștri sunt instruiți să înțeleagă și să urmeze aceste măsuri de control, sunt familiarizați cu avizul nostru privind confidențialitatea, reglementările și instrucțiunile.

Cu toate acestea, în ciuda faptului că încercăm să vă protejăm informațiile personale, și dumneavoastră trebuie să luați măsuri pentru ao proteja.

act de renunțare

Utilizatorul este de acord că toate litigiile posibile vor fi soluționate în conformitate cu normele dreptului rusesc.

Utilizatorul este de acord cu faptul că regulile și legile privind protecția consumatorului nu pot fi aplicate utilizării site-ului de către acesta, deoarece acesta nu oferă servicii rambursabile.

Prin utilizarea acestui site, sunteți de acord cu "Renunțarea la răspundere" și cu regulile stabilite și acceptați orice responsabilitate care vi se poate acorda.

Consimțiți expeditorul

Completând formularul de pe site-ul nostru - sunteți de acord cu politica noastră de confidențialitate. De asemenea, sunteți de acord că avem dreptul de a vă dezvălui informațiile dvs. personale în următoarele cazuri:

1) Cu acordul dvs.: În toate celelalte cazuri, înainte de a trimite informații despre dvs. unor terțe părți, compania noastră se angajează să obțină consimțământul dvs. explicit. De exemplu, compania noastră poate pune în aplicare o ofertă sau o ofertă comună cu o terță parte, atunci vă vom cere permisiunea de a vă distribui informațiile dvs. personale unui terț.

2) Pentru companiile care lucrează în numele nostru: Colaborăm cu alte companii care îndeplinesc funcții de suport pentru afaceri în numele nostru, astfel încât informațiile dvs. personale să poată fi parțial dezvăluite. Solicităm ca aceste companii să utilizeze informații numai în scopul furnizării de servicii contractuale; li se interzice transmiterea acestor informații către alte părți în alte situații decât atunci când este cauzată de necesitatea furnizării de servicii convenite. Exemple de funcții de suport pentru afaceri: executarea ordinelor, implementarea aplicațiilor, emiterea de premii și bonusuri, efectuarea de sondaje în rândul clienților și gestionarea sistemelor informatice. De asemenea, dezvăluim informații generalizate non-personalizate la alegerea furnizorilor de servicii.

3) Filiale și asociații în participațiune: O filială sau o asociere în participație este înțeleasă ca o organizație cu cel puțin 50% din participația la capital care aparține Companiei. Atunci când vă transferați informațiile către un partener dintr-o filială sau într-o asociere în participațiune, societatea noastră vă cere să nu dezvăluiți aceste informații altor părți în scopuri de marketing și să nu utilizați informațiile dvs. în nici un fel contradictoriu alegerii dvs. Dacă ați indicat că nu doriți să primiți materiale de marketing de la Compania noastră, nu vom împărtăși informațiile dvs. partenerilor noștri în filiale și societăți mixte în scopuri de marketing.

4) Pe paginile poziționate în comun sau pe cele partenere: Compania noastră poate să împărtășească informații cu companiile partenere, împreună cu care realizează oferte speciale și promoții pe paginile poziționate în comun pe site-ul nostru. Atunci când solicitați date personale pe astfel de pagini, veți primi un avertisment cu privire la transferul de informații. Partenerul utilizează orice informații furnizate de dvs. în conformitate cu propriul anunț de confidențialitate, pe care îl puteți citi înainte de a trimite informații despre dvs.

5) Atunci când transferați controlul asupra întreprinderii: Compania noastră își rezervă dreptul de a vă transfera datele personale în legătură cu vânzarea integrală sau parțială sau transferul întreprinderii sau a activelor acesteia. Atunci când vindeți sau transferați afaceri, Compania noastră vă va oferi posibilitatea de a refuza transferul de informații despre dumneavoastră. În unele cazuri, acest lucru poate însemna că noua organizație nu vă va mai putea oferi serviciile sau produsele furnizate anterior de Compania noastră.

6) de aplicare a legii: Firma noastra poate, fără consimțământul dumneavoastră să dezvăluie informații personale către terțe părți pentru oricare dintre următoarele motive: pentru a evita încălcări ale legii, regulamentele sau deciziile judecătorești; participarea la investigații guvernamentale; asistență în prevenirea fraudei; precum și consolidarea sau protejarea drepturilor companiei sau ale filialelor acesteia.

Toate informațiile personale trimise de dvs. pentru înregistrarea pe site-ul nostru pot fi modificate în orice moment sau complet eliminate din baza noastră de date la cererea dumneavoastră. Pentru a face acest lucru, trebuie să ne contactați în orice mod convenabil pentru dvs., utilizând informațiile de contact afișate într-o secțiune specială a site-ului nostru.

Dacă doriți să refuzați primirea corespondenței din lista noastră obișnuită de corespondență, puteți face acest lucru în orice moment cu ajutorul unui link special care este plasat la sfârșitul fiecărei litere.

IP Timofeev OS DRFO №3297519199







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: