5 Principalele secrete ale frumuseții Monicii Bellucci

La ziua de naștere a uneia dintre cele mai eficiente actrițe, am decis să aflăm secretele frumuseții care o ajută să pară atrăgătoare.

5 Principalele secrete ale frumuseții Monicii Bellucci
5 secrete principale ale frumuseții Monica Bellucci Foto: Splash News / All Over Press







Corect makeup

Monica Bellucci este atât de frumoasă încât își poate permite să apară în public atât cu machiaj, cât și fără el, și în același timp arăta grozav. Cu toate acestea, steaua recunoaste ca cosmetice pentru ea - aceasta este un fel de protectie. "Când ești fără machiaj, ești mai vulnerabil. E ca armura, pe care o folosim uneori femeile. Ajută la crearea unei distanțe între noi și alte persoane. Dar, în același timp, ne facem mai frumoși pentru ceilalți și pentru noi înșine ", a spus Bellucci portalului american Style.com.

Actrița spune că îi place atât procesul de aplicare a machiajului, cât și faptul că, cu ajutorul lui, vă puteți sublinia personalitatea. "Prefer nuanțele naturale. Îmi plac mijloacele care îmi permit pielea să respire. Pentru machiajul de zi cu zi, aleg umbrele foarte ușoare ale ochilor, lumină cenușie sau maro, într-un cuvânt, cele care evidențiază culoarea ochilor mei. Întotdeauna folosesc rimelul, de obicei cerneala neagră. Aceasta ajută la îmbunătățirea imaginii ", a declarat Monica într-un interviu acordat The Daily Mail. Cu toate acestea, cel mai important instrument din steaua cosmetică este rujul. "Întotdeauna am iubit rujul. Am multe. Practic sunt nuanțe neutre. Dar eu, de asemenea, iubesc roșu clasic, atrage atenția asupra buzelor și face imaginea foarte luminos și feminin“, - a spus Monica Bellucci, a declarat portalul Wonderwoman.intoday.in.

5 Principalele secrete ale frumuseții Monicii Bellucci
Monica Bellucci - întruchiparea feminității și frumuseții Foto: Splash News / All Over Press

Absența dietelor

Figura lui Monica Bellucci diferă semnificativ de idealurile moderne inventate de societate, dar ea este întruchiparea feminității și frumuseții. Actrița însăși susține că nu face nimic special pentru a rămâne într-o formă atât de uimitoare. "După nașterea celui de-al doilea copil, mi-am dat seama că trebuie să am grijă de figura, dar sunt foarte leneș pentru astfel de lucruri. Acum încerc să fiu mai atent cu mâncarea și, de asemenea, mai activ: când pot, merg la sala de gimnastică, dar mă plictisesc să fac lucruri monotone. Îmi place yoga, dar călătoresc foarte mult, așa că este greu să practică în mod regulat. Înainte, nu am practicat deloc și acum o fac în fiecare zi. Nu e posibil cu modul meu de viață. Ridicați-vă la 5 dimineața pentru a fi la 6 ani de pregătire? Nu, într-adevăr! Deci, în loc de sală de gimnastică, am pus doar pe negru: e mai practic și mult mai distractiv ", a spus diva italiană într-un interviu cu portalul american Style.com, cu un zâmbet.







Cu toate acestea, potrivit figurii sale magnifice, este evident că ea nu este în mod evident una dintre acele femei care se înfomec. "Dacă am nevoie pentru a pierde în greutate pentru un rol, o pot face. Mănânc carne, pește, legume și pierd imediat greutatea. Dar eu prefer acele roluri în care trebuie să le obțin ", a subliniat ea.

5 Principalele secrete ale frumuseții Monicii Bellucci
Monica Bellucci este convinsă că îngrijirea adecvată este foarte importantă pentru menținerea sănătății, a tinereții și a frumuseții.

Grijă de sine

Spre deosebire de multe dintre vedetele de la Hollywood, Monica Bellucci, în 49 de ani, arată incredibil de atractivă și foarte naturală. Actrița este sigură că îngrijirea adecvată este foarte importantă pentru menținerea sănătății, a tinereții și a frumuseții, dar ea nu este una dintre acele femei care sunt prea preocupate de aspectul ei. Întrebat despre procedurile pe care le răsplătește de obicei, italianul frumos răspunde cu un zâmbet: "Doar fac baie! Aceste 45 de minute sau o oră reprezintă un moment neprețuit pe care îl dedici numai dvs. ". În plus, Monica acordă o atenție deosebită hidratării pielii, alegând în acest scop produsele cosmetice ușoare. Cu toate acestea, una dintre principalele etape ale regimului ei de frumusețe de zi cu zi este îngrijirea buzelor. "Buzele mele sunt pline și se usucă repede, așa că trebuie să le țin hidratate. Buzele sunt deosebit de importante, pentru că vorbești cu gura, mâncați cu gura, sărutați-vă gura ... Aceasta este - una dintre cele mai atractive părți ale corpului feminin ", - a declarat portalul actritei Style.com.

5 Principalele secrete ale frumuseții Monicii Bellucci
Monica Bellucci: "Ma accept ca si mine" Foto: Splash News / All Over Press

Adoptarea vârstei

"Mulți se tem să-și piardă frumusețea odată cu vârsta, dar încerc să nu-mi fac griji pentru aceste lucruri. Mă tem mai mult de moarte, pentru că am doi copii și vreau să văd cum cresc. Încă nu poți face nimic dacă ești mai vechi, deci e mai bine să o accepți. Când nu aveam copii, nu m-am gândit la moarte și nu am simțit că îmbătrânesc. La 45 de ani am născut un al doilea copil și mi-am dat seama că în tinerețea mea eram mult mai puternic fizic. Dar acum mă simt mult mai bine decât atunci când aveam 20 de ani. Sunt încrezător în mine și mai ușor de rezolvat cu probleme. Ma accept pe mine insumi si pe faptul ca nu exista perfectiune, de aceea nu aspira la ea ", a spus actrita frumoasa The Daily Mail. Despre ce frumusețe Monica Bellucci a motivat filozofic: "Nu este vorba de date naturale, ci de feminitate, care vine cu experiența vieții și a vârstei".

Filme cu stele:

Nu ați înregistrat încă? Formular de înregistrare







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: