47 Manometru pentru măsurarea presiunii uleiului și combustibilului în rampă (cu mâinile proprii)

Bună ziua, da, într-adevăr, am făcut un indicator pentru ceea ce ar înțelege de ce zăngănit gidrigi, am o mare presiune asupra fierbinte la 85 * Fără sarcină presiune de 1,4 kg / cm2. Gidriki pretențioasă peste la petrol, dar în cazul în care acestea sunt deja uzate, care, chiar dacă sunt acolo pentru $ 1000 se toarnă ulei, se va bate în continuare. Există mai multe motive principale pentru bate:






1) Presiune scăzută ulei la turația de mers în gol și am menționat că la 85 * la XX nu ar trebui să fie mai mică de 1,3-1,4 kg / cm2 -prichiny presiune joasă, începe cu cel mai simplu uleiul sau lichid (nu prea adecvat de slabă calitate, filtru de ulei slabă - pompa de ulei nu se poate împinge prin ea ulei usuca inel foarte chaslo pe ulei în tigaie și receptorul în loc de pompa de ulei de unt aspiră aerul, există încă un motiv pentru această deteriorare a arborelui cu came sau foi libere radicale, există o presiune se pierde)
2) Problema se gidrikah, am imaginat atât de rezolvat problema cu un zgomot surd, a fost inna lăudata dar gunoi ... a fugit, probabil, un fals (bat la mine în mod constant pe cald) Odată stabilit originalul (în caseta albastră) numai ales „oficiali Harmony Center, knock dispărut.






3) Cel mai trist lucru este uzura capului cilindrului, nu bătăile hidrice și care atârnă în paharul hubului.

Deci ... dacă scrie asta ... voi fi fericit să vă ajut)))

Spune-mi un punct foarte important. La mine, uniunea era una, deloc nu știu de unde, dar se apropie sau se potrivea. Un prieten îi cere să-i adune un manometru, dar nu am al doilea. De ce ți-ai umplut sufletul, de unde ai ajuns?

Pe piață, am cumpărat un șuier, sunt grămezi de ele atât de-a lungul pitchului firului cât și al diametrului.))

și compresia în cilindri poate fi, de asemenea, măsurată, de asemenea, am de gând să muddle un astfel de manometru

Nu este exact măsurarea, în principiu este posibilă, dar trebuie să luați un manometru pentru 20Pa și în loc de furtunul obișnuit de cauciuc trebuie să îl luați pentru presiune înaltă sau mamelon de fier.

și o altă supapă, astfel încât să nu elibereze presiunea

Ei bine, puteți să vă adaptați astfel)

cum măsoară presiunea în rampă? există o pipetă tip nipel în roată, cum să-l apăsați?

scoateți bobina de pe rampă, după ce ați presat presiunea în el, ați pus furtunul pe rampe, strângeți jugul și măsurați-l))))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: