4 Consiliul pentru comunicarea cu persoanele intruzive

Calm, doar calm!

Soțul meu spune că sunt prea bun și permite multor oameni să se "plimbe" singuri. Până la un anumit moment, chiar eram așa. Drept urmare, ea a suferit de acțiunile unor presupuși prieteni și cunoștințe. Oamenii obsesivi nu sunt întotdeauna răi. Uneori, ei, dimpotrivă, sunt buni și prietenoși și sunt gata să vină la salvare într-un moment dificil. Sunt doar atât de mulți care nu știți exact unde să mergeți.







Cu secretele mele de comunicare cu astfel de oameni vreau să vă împărtășesc, dragi cititori ai lui Alimero!

1. Dacă sunteți deseori distras de la cazurile importante de către un coleg deranjant sau un prieten merge să viziteze zilnic fără avertisment, nu ezitați să spuneți direct. că o astfel de comunicare vă împiedică să finalizați chestiuni importante. Întreabă-ți prietenul să te uite la tine, să zicem, duminică, când vei fi liber.

2. În mediul dvs. există oameni care se plâng în mod constant. pentru lipsa de bani, pentru rudele sărace, pentru sănătatea precară? Cu unul dintre aceștia trebuie să comunic în mod regulat. Acesta este unchiul meu. Cum nu aș vrea să-l iubesc și comunicarea cu el trebuie redusă la minim. Aceasta este singura modalitate de a nu se încadra în valul de negativitate.







Pentru unchiul meu, sunt întotdeauna plin de cazuri neîndeplinite, copilul nu este hrănit, iar soțul meu așteaptă o cină fierbinte. Poate cineva îmi va găsi comportamentul urât, dar alte metode nu funcționează, verificați :)

4 Consiliul pentru comunicarea cu persoanele intruzive

3. Dacă un prieten enervant vă scrie cu insistență în rețelele sociale, întrebând despre toate și toate, cel mai bun mod decât să-l scoateți de la prieteni și să blocheze capacitatea de a-mi trimite mesaje către utilizatorii din afara, nu am găsit.

4. Chiar dacă sunteți gata să atacați persoana obsesivă cu acuzații în furie, așteptați. Este mai bine să țineți o conversație într-o stare calmă. La urma urmei, obiectivul nostru nu este de a jigni o persoană, ci de a explica de ce este o povară să comunici cu el.

Aveți persoane obsesive în mediul dvs.? Este ușor să comunicați cu ei?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: