10 Motive pentru care colegii de clasă sunt dăunători

1. Continuă să comunic cu toată lumea pe care aș vrea să o văd. Restul de mine sunt neinteresant. Școala mea (institut, armată) este asociată cu cele mai neplăcute amintiri.







2. În acel moment nu am avut prieteni pe care aș vrea să le văd și să le aud.

3. Colegii de clasă iau mult timp, care este luat de la familie și prieteni, înlocuind comunicarea normală cu cele virtuale. 4. Publicarea fotografiilor și a mesajelor în Odnoklassniki încalcă intimitatea mea. Nu voi fi pe afișul public.







5. Participarea la colegii de clasă nu este sigură, fotografiile rudelor mele și datele despre mine pot ajunge la elementele criminale sau pur și simplu pot fi folosite împotriva mea în anumite situații.

6. Fotografiile și fotografiile mele ale celor dragi pot fi văzute de către detractori, ceea ce poate duce la un malefic.

7. Comunicarea virtuală poate duce la rezultate imprevizibile: reluarea relațiilor vechi de dragoste, frustrarea în familie, scoaterea vechii "haine murdare".

8. Comunicarea privind colegii de clasă poate duce la dependență, adăugând un factor suplimentar la dependența stării noastre și bunăstării față de factori independenți de mine.

9. Această comunicare nu are valoare, pentru că toată lumea minte și construiește ceva din ele însele.

10. La pagina se găsesc tot felul de tipuri diferite de mesaje, precum și o cantitate mare de spam.

Vom fi recunoscători dacă împărtășim acest articol:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: