Așa cum am pus ptf pe t200

În partea dreaptă jos a releului negru

Este clar că pentru a-l instala acolo, am scos panoul sub volan și am scos cadrul metalic, care a fost ținut de 6 șuruburi.







Deci, comutatorul comută, releul este declanșat, rămâne să instalați și să conectați farurile. Aici voi spune că am făcut totul pe cont propriu, așa că am ales opțiunea fără a îndepărta bara de protecție, întregul proces mi-a luat o zi întreagă a terminat, când strada era întuneric. Această metodă este descrisă într-un fel de instrucțiune și, în opinia mea, este foarte bine descrisă această metodă, cea mai ușoară pentru mine sau pentru o singură persoană.

Pentru a elimina bara de protecție, farurile trebuie să fie eliminate, și nu este cel mai ușor lucru pe care l-am lăsat într-un fel far împușcat în agonie timp de o oră, ea tocmai a plecat înrădăcinat rezinochke pe care se bazează, în scopul de a preveni frisoane. Apoi deșurubați pasajele roților, și apoi scoateți bara de protecție, cum ar fi doar în cuvânt, dar în realitate nu este așa, pentru că este, de asemenea, necesar pentru a pune, și acest lucru nu este de a merge la magazin pentru pâine.

Ce am făcut:
Ridicată roata din stânga pe cric, apoi modul de a spune că este întotdeauna la marginea cutiei roții de rezervă și o pereche de plăci de berbec în cazul în care dintr-o dată înclinat și am fost așa, ești în viață și bine. A deșurubat mai multe șuruburi pe flanșă, așeza și a instalat farul, răsucite cele două șuruburi - o șurubelniță lungă nu era deloc dificilă. După o jumătate de oră, primul far a stat acolo ca nativ.

Deci, farul este lăsat, că din partea conducătorului auto, ca toate scrie, și scrie corect pentru a instala aceasta poate fi foarte ușor. Doar înconjurați câteva șuruburi, cățați-vă pe pământ, căptușind ceva și înșurubați-l. Asta e tot.

Pentru a pune în centrul atenției pe dreapta, am deșurubat carcasa filtrului de aer prin slăbirea roții din dreapta pentru a facilita desurubarea câteva șuruburi pentru a elimina căptușelii și a mers la partea de jos a sistemului de alimentare cu aer. Această parte este ținută pe un nit, care este ușor de îndepărtat de sub capota și trei piulițe. Îndepărteazăm această parte și obținem atât de mult spațiu încât să poți juca fotbal acolo. spațiul de deasupra farului din stânga va părea o cameră mică. )







Am pus în centrul atenției după această procedură, aceeași jumătate de oră, după cum am scris, am să le atașați la metal alb șuruburi cu șaibe cauciucată, cu imaginea de mai sus.

Înainte de asta, am taiat conectorii standard de la faruri, am scos 8 mm de sârmă, le-am înșelat și le-am răspândit. Vehiculul fiecărui far la corp, am aruncat la zero, așa că am plecat prokinut doar un singur fir pozitiv la releu în mașină și cu releul la baterie prin intermediul unei siguranțe fuzibile.

Aș fi arătat totul, dar 20 de fotografii au terminat, pe care le pot descărca. )

plisat laid, așa cum fac toate prokinul-l conductor pozitiv fixat bloc terminal de sârmă WAGO și izolați banda neagră de umiditate și de alte probleme. Partea cea mai dificilă pentru mine a fost prokinut 2 fire la salon, a avut aproape complet deșurubați căptușeala a roții din stânga față, a pus plisat și prokinut 2 fire în cabină prin garnitura de cauciuc. Acest moment era cel mai dificil, pentru că pur și simplu nu aveam unde să-mi pun degetele, atât de strâns că cauciucul stoarse firele. După ce am fost chinuit de o jumătate de oră, am mai făcut-o. Se lipi ambele cabluri celor două fire rămase ale releului, izolate și împachetate bine acolo, astfel încât acestea nu au telepatie, ci erau ambalate în mod corespunzător. Un fir de la releu sa dus la ceața plus, a doua la bateria plus din blocul de siguranțe prin intermediul unei siguranțe de 15 amperi.

Siguranța și borna bateriei din panoul de siguranțe

Prețul său este mai mic de 1 dolar.

Facem click podrulevikom - toate, frumos klatsat relyuhi lumini okay lampă față PTF, lumini incluse cu luminile de parcare pe și fără ele.

Toate cele șase șuruburi fixați la panoul de sub volan, pe care am sortat înainte că era mai ușor să se târască, snaps tăiați sub volan, chiar și instalarea unei hotă încordate coarda deschisă pe foi de plastic, dar, de asemenea, a căzut în loc. Am instalat conducte de aer, capace de roți și roți.

Asta e tot. Probabil am scris asta mai mult decât am conectat farurile, sper că nu în zadar. )

Pachetul complet PTF mi-a costat 68 de dolari. Cred că acesta este un rezultat bun. )

Este necesar să spun că luminile farului sunt adăugate foarte mult, nu înțeleg de ce nu le-am pus înainte. Probabil că totul are timpul, și de data aceasta a venit. Fotografia masinii inainte si dupa ce te vezi. )

Preț: $ 68







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: