8 martie


8 martie

Și să nu lăsăm doar vremea de primăvară afară: furtuna de ninsoare este pe drum, soarele ascuns în spatele norilor, pe termometrul -10, dar numai copiii știu să-i placă mamei. Astăzi, în grădiniță „Cherry“ de la Hustle dimineața devreme și agitația, pentru că băieții și fetele se pregătesc să o felicit pe mamele lor, bunicile și surorile cu Ziua Internațională a Femeii. Cele mai chic și neobișnuite rochii, arcuri luminoase și bucle de fete, legături și fluturi pentru băieți. Totul se ajută reciproc. În cele mai bune tradiții (adesea discută cu băieții), Elizabeth îmi explică băiatului cum să cravată corect cravata, iar el, la rândul său, se uită la ea și zâmbește dulce. Rămâne cu câteva minute înainte de începerea sărbătorii. Mama și bunica stau într-o cameră confortabilă și așteaptă cu nerăbdare când vor apărea copiii lor.













8 martie

Muzica sună și sala include băieți și fete inteligente și frumoase. Poezii, cântece, dansuri, jocuri - astăzi totul este pentru noi, pentru mame. Cât de sincer și de emoționant se apropie de fiecare spectacol. Așa sa întâmplat că Lisa merge la grupul tătar și, în același timp, ea deja recitește perfect poezii și cântă melodii în limba tătară.

Și toate mamele să știe că copiii lor știu mereu să-i placă mamei. Trebuie doar să fii atent și să ai grijă!

Dragi femei, vă felicit din toată inima pentru vacanța de primăvară!

Lăsați marca de zăpadă din spatele ferestrei,
Și nu vă plac viscolele.
Dar după ce tot sufletul cântă,
Toate pentru că ai vrut așa.
Și cu această vacanță de primăvară,
Îți felicit cu sinceritate!
Îți dau un zâmbet și flori
Și izvor cald insorit,
Cu toată inima îmi doresc!

8 martie

Trimiteți un articol prietenilor dvs.!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: