7 Erori ale comerciantului fraudulos - Articole - Articole - piața valutară

7 greșeli ruinabile ale comerciantului

nbspnbspnbsp În acest articol, Albert Aziv vorbește despre cele mai populare greșeli făcute de mulți comercianți novici.







7 erori comerciale frauduloase - articole - articole - piața valutară

1. "Știu totul". Spunând un idiot.

Există o astfel de frază în seria "Doctor House".

Ești idiotule! - Casa vorbește unui pacient care îi place să se diagnosticheze și, în același timp, să-l învețe pe cel mai bun diagnostician la clinica Princeton din Plainsboro. Pacientul încearcă de mai multe ori să moară înainte ca Casa să-l salveze.

În viață, acest lucru nu este auzit, astfel că privitorul este fericit. Cu toate acestea, printre idiot comercianți un număr mare. Oamenii care nu pot chiar să facă bani de pe piața bursieră, în același timp, că știu deja totul.

Uneori, astfel de personaje scriu în Skype și încep să predea, deoarece sunt acolo pe forex sau în altă parte, să facă bani. Politețea mea durează de obicei zece-cincisprezece secunde.

Am tranzacționat acțiuni de mai mulți ani, dar știu sigur că nu știu nimic altceva. Și cu cât fac mai mult această muncă - cu atât mai multe oportunități și tehnici noi învăț.

În plus, economia în sine este în continuă schimbare și trebuie să fim flexibili. Un lucru știu sigur: trebuie să mă uit atent la metodele pe care dolarii milionari ai pieței bursiere fac bani. Dacă nu fac asta, voi fi doar un idiot.

Poziția elevului. "Studiez, observați, trag concluzii" - asta aduce bogăția.

2. "Nu am nici o șansă, eu sunt un ratat."

- Nu e pentru mine
- Nu cu norocul meu
- Prin legea răutății, mi se întâmplă mereu asta.
- Sunt în stare să văd că nu am de gând să mă grăbesc
- Am șanse mici, sunt dintr-un mic oraș-sat-sat
- În anii mei nu mai sunt.
- Am o amintire rea și nici o educație

Toate aceste cuvinte vorbesc despre faptul că un om are un zid de credințe greșite în capul lui. Când văd astfel de cuvinte, îmi amintesc cum o dată când mi-a fost arătat un om de afaceri cum credințele cu care am crescut pot fi schimbate în 1 minut la contrariul.

Mi-a pus o întrebare: Înțelegeți că trebuie să aveți convingeri de succes? Cei care duc la avere?

- Bineînțeles!
-Apoi, pregătește-te să lucrezi la ele. Trebuie să fie schimbate urgent.

Și acum, timp de șapte ani, lucram în mod regulat cu convingerile mele, construindu-le astfel încât să aducă succese, sănătate și noi oportunități vieții.

Dacă permiteți altcuiva să folosească programatorul credințelor dvs., faceți o mare greșeală.

3. Așteptările prea mari. Maximalist sau oligarh subteran.

"În 2 ani vreau să cumpăr o casă pentru 4 milioane de dolari și un alt Bentley și un iaht pentru 3 milioane". Acestea sunt cuvintele unui tânăr care sa semnat recent pentru formare. Poate credeai că e fiul unui oligarh?

E un tip simplu, cu 2.000 de dolari. Dar el este foarte, foarte încrezător în succesul său atotcuprinzător. Voi specifica, pentru succesul rapid. De asemenea, ce să-mi fac cu el sau el să facă sau să facă?







De obicei, vă sugerăm să scrieți obiectivele și să calculați modul în care acestea pot fi finanțate. În 3 ani sau în 5 ani. Ce trebuie să faci pentru asta? Ce trebuie să faci pentru asta? Și ce ar trebui să faceți pentru a face această realitate?

Am răspuns cu prudență: "Cred că acest lucru este tot ce veți obține în viață. Să începem cu faptul că vom învăța cum să câștigăm 1000 de dolari pe lună".

Dar maximaliștii cred într-un fel că așezarea la calculator nu va face decât să extragă bani din aer.

Nu e așa. Activitatea comerciantului este producția de profit pe capital. Uneori mai mult, câteodată mai puțin. Nu este magic.

7 Erori ale comerciantului fraudulos - Articole - Articole - piața valutară

4. Software-ul este gratuit. Lecțiile sunt gratuite. Mingea.

Un alt personaj amuzant este o persoană care caută pe Internet metode gratuite 100% gratuite de îmbogățire. Și, în același timp, software-ul pentru comerț. care gratuit oferă programe calitative și alte date de schimb pe baza cărora este posibil să se comercializeze profitabil.

Acest lucru este la fel ca în căutarea unei modalități magice de a lichida bani pe un portofel Webmoney!

Voi explica. Programele pentru munca unui comerciant sunt făcute de oameni care doresc să câștige venituri. Programele bune costă bani.

Și comercianții sunt gata să le plătească, deoarece terminalul oferă oportunități excelente și viteză de funcționare. În plus, citatele pe care terminalul le primește merită niște bani. Ei nu sunt liberi. Și citatele în timp util sunt foarte importante pentru o muncă profitabilă.

Și când spun o altă minge ventilatorului că are nevoie de câțiva dolari să plătească software-ul în fiecare lună - ei sunt atât de surprinși, ca și cum li s-ar oferi să fie vânduți în sclavie pentru tot restul vieții lor. Și cel mai amuzant lucru este că aceștia continuă să navigheze pe net în căutarea "prânzurilor libere", sperând cu încăpățânare că sunt undeva.

Poate, doar în închisoare și în spitalul de psihiatrie. Nimic altceva nu este acolo.

5. În jur sunt dușmani. Lupul este singur.

Încerc să vorbesc cu studenții pentru a cunoaște situația din lume. Deci, de multe ori văd exemple de oameni care au fost hacking pentru profit timp de cinci ani cu piața. Sufera. Ei fumează. Furios și din nou grăbiți în luptă pierzând o mulțime de bani.

Dar, dacă le este oferit vreun ajutor, ei refuză furios. "Nimeni nu are nevoie de mine, nimeni nu mă va ajuta! Toată lumea vrea banii mei!"

Aceasta este o cruce grea - pentru a lupta simultan cu întreaga lume. Este inutil să-i spui unei astfel de persoane că te poți relaxa într-un mod relaxat. Că poți învăța de la altul că poți folosi un joc de echipă.

Lucrez cu trei dintre tovarășii mei, Roman, Ilya și Anton. Fiecare dintre noi are propriile noastre metode și gusturile noastre preferate pentru piață. În mod separat, suntem doar comercianți buni. Dar împreună suntem o enciclopedie practică vie a speculațiilor stocurilor. Și pentru asta studenții din diferite țări ne plătesc bani.

Nu este nimic în neregulă cu învățarea de la altul. Astăzi, a fi singuratic nu este profitabil. Este benefic să fii inteligent și flexibil.

Și instruit repede.

6. Mă urmează. Paranoid.

Acestea sunt de obicei personajele care în anii '90 au văzut multe despre bandiți și s-au prăbușit în memoria complotului despre fier și fier de lipit. Această persoană își petrece mai mult timp cu privire la ceea ce vă îngrijorează ce se va întâmpla dacă are o pereche suplimentară de dolari decât pe procesul de câștig.

Urăsc aceste tipuri. Ei se mint pe ei înșiși, pe cei dragi și încercând să convingă pe toată lumea că nu sunt paranoici, iar alții sunt prea neglijenți.

7. Acesta este cel mai bun loc de muncă din lume. Ludoman.

Acești tipi trebuie să învețe să recunoască în avans.

Ludomania este dependenta unui comerciant (joc). Se dezvoltă în oameni cu un caracter slab. Este diferit prin faptul că unele cărți de joc, altele joacă automate, și încă altele pretind că investesc pe piața bursieră. Este o deghizare atât de bună pentru familie și prieteni.

De fapt, loodomans pot sta în fața tabelelor de zile și să se joace. Este de a juca, nu de a schimba.

Ocupația lor numesc "cea mai bună afacere" sau "lucrare de vis". Ei pot câștiga sau pierde și obțin aproape aceeași adrenalină din ea. Corpul lor de zi cu zi are nevoie disperat de adrenalina de acest tip.

Ei nu pot aștepta până luni, să se repeze din nou în luptă.

Îmi pare rău, dar unii dintre studenții mei, pe care i-am cunoscut de mult timp, s-au mutat și în ludomania.

Sincer, încă nu știu cum să mă descurc cu ei.

Dar sunt foarte precaut pentru cei care țipă. "Tranzacționarea acțiunilor este cea mai bună afacere din lume!".

Știu apoi că nu este cea mai bună. E doar o slujbă. Uneori plictisitoare, uneori riscante, dar care oferă bani mai buni decât alte activități.







Trimiteți-le prietenilor: